• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Firma deviri ve çevre izni deviri,

Erkan Karakaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MARE ÇEVRE
Merhaba Arkadaşlar,

Bir konu hakkında sizden yorumlarınızı rica edeceğim,

Çevre iznine sahip 2 tesisim başka bir firmaya devredildi ve bu firma aynı faaliyete devam edecek ve bu faaliyeti ilk defa yapacaktır.

Ben bu tesisin çevre iznini yeni tesis üzerine devretmek istiyorum, bu konuda ne yapmak gerekiyor,

Firmanın hem vergi numarası değişti, hemde ünvanı ....

@Erkan Karakaya
Ekteki duyuruda yer alan adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Ekli dosyalar

• UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ DUYURUSU.JPG
    UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ DUYURUSU.JPG
    167.1 KB · Görüntüleme: 67
Melis hanım teşekkür ederim bilginiz için bu duyuruyu biliyorum lakin benim hem unvan değişiyor hem vergi numarası değişiyor.

Çevre izni veya çevre izin ve lisans belgesi bulunan işletmenin sahibi veya unvanının değişmesi
MADDE 12 – (1) İşletmenin sahibi veya unvanının değişmesi durumunda üç ay içerisinde değişikliğe ilişkin sicil gazetesi, kapasite raporu ve mevcut çevre izni veya çevre izin ve lisans koşullarına uyacağına dair taahhütname ile başvuru yapılır.
(2) Yetkili merci tarafından yapılan değerlendirme sonucunda çevre izin veya çevre izin ve lisans sürecinin yeniden başlatılmasının gerekli görülmediği durumda, önceki geçerlilik süresi değişmemek kaydıyla belge yeniden düzenlenir.

burada da yazıyor,

Şimdi durum şöyle anlatayım,

A. FİRMASINI DUSUNUN BUNUN 8 TANE AYNI FAALİYETİ YAPAN TESİSİ VAR VE BU TESİSLERDEN 2 TANESİ B. FİRMASINA DEVREDİLİYOR, B firması bu işi ilk defa yapacak olup, BENİM İZLEYECEK OLDUĞUM YOL ŞUMU OLUYOR PEKİ,

BEN BU B FİRMASINI ONLİNE ÇEVRE ÜZERİNDEN KAYDINI YAPICAM, 2 TESİSİNİ ACACAĞIM,

DAHA SONRA DİLEKÇE VERİCEM İL MÜDÜRLÜĞÜNE İZİNLİ OLAN 2 TESİSİN ÇEVRE İZİNLERİNİ B FİRMASINDAKİ TESİSLERİNE AKTARILMASI GİBİ BİRŞEY Mİ OLUCAK,

@Erkan Karakaya
Bahsettiğiniz durumda evet duyurudaki gibi bir yol izlemeyeceksiniz. İl Müdürlüğü bu konuda size pek yardımcı olamaz. Yeni tesis kayıtları oluşturup Bakanlık hem ÇED İzin ve Denetim'e hem de Coğrafi Bilgi Sistemleri'ne dağıtımlı yazı ile durumunuzu anlatır bir dilekçe yazın. Aktarma işlemi yapılıyor.

Merhabalar Erkan bey aynı olay benimde şu an başıma geliyor da sizden ricam nasıl bir yol izlediğinizi paylaşabilir misiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

@AHMET-CAGLAR Hocam Merhaba,

ESKİ FİRMANIZDAN:

1-EÇBS üzeriden Tesis-Şube bölümünde bulunan tesisin devrini yapın. Çıkan üst yazıyı imzalayıp müdürlüğe verin.

YENİ FİRMANIZDAN:

1-EÇBS üzerinden Tesis-Şube bölümünden devrin yapıldığını kontrol edin.
2-Eski firmanıza ait devir tamamlandıktan sonra devir olan eski tesisin ünvanını değiştirin. (ECBS-Tesis/Şube alanından)
3-Ünvan değiştikten sonra e-izin uygulaması üzerinden izin belgenizin ünvan değişikliği başvurusunda bulunun
4-Sonra yeni izin belgenizin çıktısını alın ve tesis yetkilisine verin :)

A firmasının 8 tesisi var, B firması 2 tesisi devralıyor ve B firmasının EÇBS'de kaydı yok.

1- B firması için Firma hesap kaydı EÇBS'den açılır.
2- A firmasının EÇBS tesis kayıtlarından 2 tesisin "TESİS DEVRİ" seçeneği tıklanıp devri yapılır.
3- Devir öncesi ya da sonrası 2 tesisin unvan vb. bilgileri güncellenir.
4 - ÇEvre izin ünvan değişiklikliği yapılması gerekir. Bunun öncesinde de A firmasının 2 tesisine ait ÇED kararlarının B firması adına geçerli olduğuna dair yazışmalar il müdürlükleri ile yapılır. Ticaret Sicil Gazetesi, Kapasite Raporu ve dekont ile çevre izni güncelleme başvurusu yapılır.