• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

FlowMaster Tanıtım

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Açık Kanallar, borular, savaklar ve orifisler için hidrolik hesaplar. FlowMaster borudan açık kanala, ızgaralardan savaklara kadar bir çok eleman tipi için hızlı ve kolay bir şekilde hidrolik hesaplamalar yapmanızı sağlar. Bilinmeyen bir özellik için çözümler sunmanın yanı sıra istenilen karakteristiğe göre tasarımlar da yapabilirsiniz. Hesaplama sonuçlarınızı detaylı bir şekilde rapor ve grafiklendirebilirsiniz.

Tasarımı Yapılabilecek Elemanlar
Izgara ve hendekler
Basınçlı Borular
Verilere göre otomatik olarak boru uzunluğu, başlangıç ve bitiş kotları, basınçlar, debi, çap ve pürüzsüzlük çözümleri yapılabilir.*

Açık Kanallar
Kanal, ditch, kutu,dairesel,elips, parabolik, ve düzensiz şekillerini içeren açık yüzey boru tasarım ve analizleri yapılabilir.

Savak ve Orifis Modelleme
Debi, savak katsayıları, crest, kaynaksuyu, kuyruksuyu kotlarına göre tasarımlarını yapar.

Veri Yönetimi ve Kolay Kullanım
Windows uygulamalarından kopyala/yapıştır komutlarıyla veri alışverişi
Sınırsız geri alma/yenileme komutu
Tek bir dosyada sınırsız çalışma sayfası yaratabilme
Aynı dosyada çoklu tasarım denemeleri
Project Explorer ile kolay proje yönetimi
Tasarımı değiştirilebilr grafiksel arayüz

Grafik ve Raporlama
Enkesit çizimleri
Performans eğrileri
Tablolar
3Blu görüntüler

Hazen-Williams, Darcy-Weisbach, Kutter ve Manning formullerini desteklemektedir.

bilgilere göre program güzele benziyor, biraz araştırdım...
bi program buldum ama lisans istiyor, açamıyorum.

bu programı kullanan veya indiren varmı, yardımcı olabilir mi acaba