Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeleri Belirle Forkliftle taşıma

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir.
  17. Forkliftle taşıma
  Bir işçi forklift operatörünü yönlendirerek bir iş makinesinin paletlerinin taşınmasına yardımcı olmaktadır.
  risknasilbelirlenir-17.gif

  Tehlikeli Olabilecek Hususlar
  1. Palet uygun bir şekilde forkliftin bıçaklarına tutturulmadığı için taşınma sırasında kayıp düşme ve çevresindekilere zarar verme ihtimali oldukça yüksek.
  2. İşaret vererek yönlendiren işçi tehlikeli bir konumda durmaktadır. Operatörün manevrasına bağlı olarak yaralanma ihtimali oldukça yüksek.
  …………………………………………………………………………………………………
  …………………………………………………………………………………………………
  …………………………………………………………………………………………………
  ………………………………………………………………………………………………….

  Kaynak: Japan International Center for Occupational Safety and Health(JICOSH) ve Safety Association of Construction and Loading Vehicles (SACL).
   
 2. cemba82

  cemba82 CMNet Üyesi

  3. Forklift çatalı operatörün görüşüne engel olabilecek bir pozisyonda.
   
Forkliftle taşıma konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Elle Taşıma

  Elle Taşıma ile ilgili hazırlanan sunuma ekten ulaşabilirsiniz.
 2. Tehlikeleri Belirle Taşıma

  Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir. 6. Taşıma Hidrolik ekskavatörden sökülen bir parçanın-boom vinç vasıtasıyla taşınması Tehlikeli Olabilecek Hususlar 1. Makine parçası (boom) kararsız bir şekilde...
 3. Tehlikeleri Belirle Forkliftle taşıma

  Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir. 24. Forkliftle taşıma Bir forklift operatörü acele bir şekilde malzeme taşıyor. Tehlikeli Olabilecek Hususlar 1. Taşınan malzemeler operatörün görüş açısını engelliyor....
 4. Atık taşıma araçları hkk.

  Arkadaşlar mrb, 18.01.2013 tarihinde çıkan ATIKLARIN KARAYOLUNDA TAŞINMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ' ne göre Atık taşıma araçlarında mobil cihaz takılması gerekiyor. Bu cihazların hangi firmalar tarafından takıldığına dair bilgisi olan var mı? Teşekkürler.