Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Formasyon

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında selvihan vanlıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. selvihan vanlıoğlu

selvihan vanlıoğlu CMNet Üyesi

çevre mühendisleri için pedagojik formasyon hakkında bilgi verebilirmisiniz atama sıkıntısı varmı almaya değermi gb....

2. gülay

gülay CMNet Üyesi

öğretmen olarak atama var mıymış??

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

?? ilk defa duydum Keşke olsaa :)

4. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

eskiden vardı formasyon alıp okullarda çevre ve trafik derslerine öğretmen olarak atanabiliyordunuz. Ancak uzun zaman önce bu dersi kaldırdılar.

5. selvihan vanlıoğlu

halen var olduğunu duydum bi kısımda kaldırıldı diyor oyuzden sordum.tşk ederim

6. selimboztoprak

selimboztoprak CMNet Üyesi

ataması olup olmadığını bilmiyorum ama formasyon veren üniversitelerde bizim içinde kurslar açılıyor. mesela ziraat mühendisi bir arkadaşım şuan alıyor söylediğine göre öğretmen olma durumu varmış...

selvihan vanlıoğlu bunu beğendi.
  7. hakancihan

hakancihan CMNet Üyesi

Sen 4 yıl mühendislik oku sonra git öğretmen ol.. hayır yanlış anlaşılmasın öğretmenliği küçümsediğimden değil.. Bu neye benziyor biliyormusunuz;
    Diğer meslek branşlarının eğitim alıp çevre mühendisliği yapmasına !! Tanıdık dimi.. şimdiki çevre görevlisi olayı yani... Biz çevre mühendisleri ne kadar şikayetçiysek bu durumdan öğretmenlerde şikayetçi olacaktır bence.. Adamlar zaten atanamıyor... Biraz empati.. Nacizane fikrim bu.
    İyi çalışmalar..

8. selvihan vanlıoğlu

empati yaparız basitte elimizdeki alternatiflerden haberdar olmak ıcın yazılmış bir şey bu.çevre mühendisisin gidip bir teknik lisede öğretmen olması hiç iç açıcı bir durum değil ama iş çokta bizmi bulamıyoruz !