Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Foseptik cukuru

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Özlem Kocaman tarafından paylaşıldı.

1. Özlem Kocaman

Özlem Kocaman CMNet Üyesi

Foseptik cukuru nasil olmalidir cevre kanununda hangi yonetmelkte yazdgni yazabilirmsnz

2. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

sanırım işinizi görecektir.

Can Avşar bunu beğendi.
  3. Özlem Kocaman

tesekkür ederim. inceleyim bir

ayrıntılı olarak belirtirsem şantiye deki foseptik çukuru için soruyorm

bu yönetmelik eski bir yönetmelik herhangi bir değişiklik oldumu bu yönetmelikte

4. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

bu yönetmelik uyarınca birçok çalışma yaptım. aklıma geldi burada görünce :)

5. Özlem Kocaman

foseptiğin nasıl olma şartları bu yönetmeliktekiler sadece ve suan geçerlimi diyorsunuz

acil yardım ben bu iş içinden cıkamadım

6. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

firma ile anlaşıyorsunuz sızdırmaz foseptik yapıyor, ara ara vidanjör ile çekim yapıyorsunuz hepsi bu kadar. sizin istediğiniz tam olarak nedir? 84 kişi altı bir tesis ile bu şekilde çözüm bulabilirsiniz. Daha üstü için AAT yapmanız gerekiyor.

7. Özlem Kocaman

şantiye ortamında foseptik cukurunun cevre kanunca kurulma şartları nedir. sızdırmaz olması gibi

8. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

Yönetmelik geçerli Özlem Hanım.

Can Avşar bunu beğendi.
  9. Nilay Korkmaz

Nilay Korkmaz CMNet Üyesi

arkadaşlar fosseptiklerin çektirilme süresi nedir ?

10. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

bildiğim kadarıyla bir süre yoktur. dolduğunda çektirilir. lakin fosseptiklerin sızdırmaz olduğu göz önünde bulundurulur ve ortalama günlük atık su miktarınız da bilinirse fosseptik hacmine göre yaklaşık bir çekim periyodu çıkacaktır.

11. Nilay Korkmaz

Nilay Korkmaz CMNet Üyesi

çok teşekkür ederim bilgi için

Foseptik cukuru konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Göz çukuru

Halinden yoksul olduğu anlaşılan bir adam, deniz kenarında oltayla balık tutuyordu Tesadüfen oradan geçmekte olan ülkenin padişahı bu gariban adamla ilgilendi ve ona, “Oltana ben burada iken ilk takılan şey ne olursa sana onun ağırlığınca altın vereceğim” dedi Biraz sonra oltaya takıla takıla ortası delik bir kemik takıldı Hükümdar balıkçıya, “Ne yapalım, şansın bu kadar, oltana ağır bir şey...
  2. Foseptik çukuru

Arkadaşlar merhaba İnşaat sahasına 50 işçinin evsel atıksuyu için fosseptik çukuru inşa edilecektir.Ahmet Samsunlu hocamızın kitabında biraz bilgi var ama benim için yeterli değil.Günlük debisi 7,5 metreküp olan atıksuyu karsılayacak sekilde fosseptik cukuru tasarımı gerekmektedir.Bu veya buna benzer proje yapmış olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi ?
  3. Foseptik çukurlarının sızdırmazlık kontrolü

Foseptik çukurlarının sızdırmazlık kontrolü ile ilgili olarak net bir bilgisi olan var mı? Konu çok açık değil 1970'li yıllarda yayınlanmış olan çok eski bir yönetmelik mevcut ancak onda da konu netliğe kavuşturulmuş değil.
  4. Metal toplama ayırma tesisinde foseptik tankı

Merhaba arkadaşlar, metal toplama ayırma geri dönüşüm tesisinde foseptik tankı (çukuru) nasıl olmalıdır. Yardımcı olabilir misiniz?