Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fosfor giderimi yapan mikroorganizmalar

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Elvan K. tarafından paylaşıldı.

1. Elvan K.

Elvan K. CMNet Üyesi

Fosfor giderimi yapan mikroorganizmalar hakkında bir rapor hazırlamam ve sunum yapmam gerekiyor. Bu konu hakkında bilginiz varsa bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ben şahsen işin içinden çıkamadım :( biraz araştırdım ama bilgiler bana çok karışık geldi. yardımlarınızı bekliyorumm...

2. Asiye Aksoy

Asiye Aksoy CMNet Üyesi

biyolojik fosfor giderimi şeklinde aratma yaparsan güzel bilgiler bulabilirsin bence. Hem ileri arıtım içinde yardımcı olabilecek bir kaynak

Ekli Dosyalar:

Fosfor giderimi yapan mikroorganizmalar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. MAP Prosesi ile Amonyak ve Fosfor Giderimi

YTU Çevre Mühendisliği Laboratuvarı tarafından hazırlanan deney föyüdür. MAP (Magnezyum Amonyum Fosfat) Prosesi ile Amonyak ve Fosfor Gideriminin sağlanmasıdır. Dökümana ekten ulaşabilirsiniz.
  2. Magnezyum Amonyum Fosfat (MAP) Prosesi ile Amonyak ve Fosfor Giderimi

1. DENEYİN AMACI MAP (Magnezyum Amonyum Fosfat) Prosesi ile amonyak ve fosfor gideriminin sağlanmasıdır. 2. DENEYİN ANLAM VE ÖNEMİ Yüzeysel sular, yeraltı suları ve atıksularda en çok bulunan azot birleşikleri NH3, NO2, NO ve organik azottur. Bu azot çeşitleri ve azot gazı (N2) azot çevriminde yer alır ve biyokimyasal olarak birbirine dönüşebilir. Azot değişik oksidasyon seviyelerinde hemen...
  3. Evsel atıksu arıtma tesisi azot fosfor giderimi

arkadaşlar bitirme projemde bir ilçenin evsel atıksu arıtma tesisini tasarlıyorum. Klasik aktif çamur yöntemine ilave olarak azot ve fosfor giderimi yapmam gerekiyor. Azot giderimi için kum tutucudan sonra denitrifikasyon ve nitrifikasyon havuzları düşünüyorum.ama fosforda ne tarz bir yol izlemeliyim bu şekilde bir projede çalışan ve ellerinde örnek bulunan arkadaşlardan da yardımlarını...
  4. İleri biyolojik evsel atıksu arıtma tesisi fosfor giderimi

Merhabalar arkadaşlar; İleri biyolojik evsel atıksu arıtma tesisinde fosfor giderimi için FeCl3 dozlaması oranı neye göre belirlerinir? Teşekkürler..