Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Galvaniz atiklarinin uzaklaştirilmasi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Rıfat Yıldırım tarafından paylaşıldı.

 1. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  İyi günler. Metal kaplama endüstrisindeki bir tesis, arıtma sistemi kurmadan atıklarını nasıl uzaklaştırır? Yani atıkların verilebileceği yetkilendirilmiş bir firma falan var mıdır?
   
 2. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Metal kaplama endüstrisinde oluşacak atık sularınızı bertaraf etmek için bir arıtma tesisi şart. Kapasite büyük değilse paket arıtma yeterlidir.
  Metal kaynaklı oluşacak tehlikeli vasfındaki metal talaş vb. atıklar için ise lisanslı bertaraf tesislerine gönderilmesi uygun olur.
  Siz ne tür bir atıktan bahsediyorsunuz?
   
 3. halimusta88

  halimusta88 CMNet Üyesi

  ne tür atıklar oluştuğu yönünde daha açıklayıı bilgi verebilirmisiniz ?
   
 4. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  Olaya tam hakim olmamakla birlikte, nitrik asit, yıkama suları ve çamurlar. Firma daha önce birilerine verdiklerini söyledi bu nitrik asiti. Bende arıtım yapılmadan bunlardan kurtulunabilir mi diye sorma ihtiyacı duydum.
   
 5. Serkan Kala

  Serkan Kala CMNet Üyesi

  çinko külü: tehlikesiz atıktır. Hepşen kimya alıyor.
  çürük asit diye tabir edilen sıyırma asitleri: tehlikeli atıktır. kodu: 11 01 05* KORUMA KLOR ALKALI
  SAN.VE TIC.A.S. diye bir firma alıyor.
  Arıtma sistemi olmadığı için çamur oluşmaz. Tabi bu firmalar istanbul'da diye biliyorum.
   
  Fatma Sena bunu beğendi.
Galvaniz atiklarinin uzaklaştirilmasi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Sularda bulunan nitratın adsorpsiyon yoluyla uzaklaştırılması

  [FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ÖZET[FONT=TimesNewRoman] [FONT=TimesNewRoman]Bu çal[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ı[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ş[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]mada, adsorpsiyon yöntemi ile sulardan nitrat...
 2. Atıksuların uzaklaştırılması..

  Atıksuların uzaklaştırılması ile ilgili elinde not veya örnek soru bulunan arkadaşlar paylaşabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler
 3. Maya sanayi atıksuları özellikleri ve uzaklaştırılması

  *Maya sanayi endüstrisinin ne amaçla üretim yaptığı *varsa şayet, üretim aşamasında oluşan ara ürünler *oluşan atıksuyun özellikleri ve gideriminin nasıl yapıldığı *Arıtım yönteminin akım şeması *önerilen görüşler...gibi maya sanayisi hakkında elinde geniş bilgiye sahip olan lütfen paylaşabilir mi? Sunumum için gerekli...
 4. Atıksulardan ağır metallerin uzaklaştırılması

  atıksulardan ağır metallerin uzaklaştırılması adlı tez konumda giderim yöntemleri hakkında ağır metallerin genel bilgisi bulunan kaynak kitap, pdf, sunum,... olan varsa paylaşırsa sevinirim. Özellikle Türkiye'deki sanayilerin atıksularının özellikleri ve hangilerinde ağır metal mevcut nasıl gideriliyor vs. gibi konular hakkında yardımcı olabilir misniz lütfen.
 5. Maya sanayi atıksuları özellikleri ve uzaklaştırılması

  *Maya sanayi endüstrisinin ne amaçla üretim yaptığı *varsa şayet, üretim aşamasında oluşan ara ürünler *oluşan atıksuyun özellikleri ve gideriminin nasıl yapıldığı *Arıtım yönteminin akım şeması *önerilen görüşler...gibi maya sanayisi hakkında elinde geniş bilgiye sahip olan lütfen paylaşabilir mi? Çok önemli. şimdiden teşekkürler.