Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gaz klorun hava ile teması sağlık koruma bandı lütfen bilgisi olanlar yazsın..

Konu, 'Özel Teknik Konular' kısmında Nazan Şirin Kande tarafından paylaşıldı.

1. Nazan Şirin Kande

Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

Arkadaslar merhaba gorus ve bılgılerınızı beklıyorum bu konuda da;umarım guzel bı paylasım olur, öğrenmek istedıgım, ıcme suyu dezenfeksıyonunda kullanılan gaz klorun hava ıle muhtemel bır temasında yada bır ıskazası sonucu temasında, olusabılılecek durumalar nelerdır. bununla ılgılı bır guvenlık korum serıdı varmıdıır. yanı bu tur tesıslerın olası bır gaz klor hava temasında ne kadarlık bır çemberde zararlı etkıılerı vardır. kac metre? bu mesefe sanırım saglık koruma bandı olarak adlandırılıyor ve bununla ılgılı mevzuatta herhangı bır yonetmelık vs mı?

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Yukarıdaki bilgiye göre oldukça tehlikeli gözüküyor. Kısa araştırmama göre de gaz klor için özel depolarda mevcut. İyi bir tank seçimi ve atmosfere tamamen açık yada çok iyi havalandırmalı bir ortamda problem olmaz kanaatindeyim.

3. Nazan Şirin Kande

Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

Fatih bey teşekkürler, peki gayri sıhhi müesseler yönetmeliğine göre klorun insan sağlığı için olumsuz etkisi kaç metrede etkilidir bunu nerden ögrenebilirim? Sağlık koruma bandı mesafesi kaç metredır. Bu konuda bilgisi olan var mı?

4. cemba82

cemba82 CMNet Üyesi

Sağlık koruma bandı ile ilgili olarak İl Sağlık Müdürlüğü personeli ile görüşmüştük bir süre önce. Kendileri kullandıkları bir şablondan bakarak sağlık koruma bandı mesafesi ile ilgili resmiyeti olmayan veri sağlayabilmişlerdi. Fakat görüş bildirmeleri durumunun kendilerinden görüş sorulduğunda Mahalli Çevre Kuruluna sunulduğundan bahsetmişlerdi. Bulunduğunuz ildeki İl Sağlık Müdürlüğü'ne bir sorun isterseniz.

Gaz klorun hava ile teması sağlık koruma bandı lütfen bilgisi olanlar yazsın.. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Gayri sıhhi müessese izni ve sağlık koruma bandı

Danışmanlığına yeni başladığımız beton santrali için gayri sıhhi müessese izni almalımıyız. Yönetmelik kapsamında mı bulamadım. yardımcı olabilecek arkadaş var mı? buna bağlı olarak da 1. ve 2. sınıf işletmelerin (tabi sanayi bölgesinde bulunanların) sağlık koruma bandı oluşturulması gerekiyormuş.
  2. Lpg istasyonlarında sorumlu müdürlük hakkında bilgisi olanlar?

sorumlu mudürlük için çmo'dan nasıl bir eğitim, kaç gün sürüyor, nası çalışma şekli var konuyla ilgili çalışan varsa yardımcı olabilir mi??
  3. Sağlık çevre koruma planı

sağlık ççevre koruma planı ile lgili elinde dokümantasyon olan varsa paylaşmasını rica ederim.
  4. Araçlarda iç hava ortam hava kalitesi

arkadaşlar çok acil araçlarda veya taşıtlarda iç ortam hava kalitesiyle ilgili bir tez makale bulmam lazım bana yardım edebilcek biri var mı :(
  5. Sağlık koruma bandı

Arkadaşlar günaydın, Sizlerden bir konuda yardım rica edeceğim. OSB de bulunan fabrikaların çevresinde Sağlık Koruma Bandı olarak belirli bir mesafede boş alan bırakılıyor. Ama o boş alanda ne tür faaliyetlerin yapılıp nelerin yapılamayacağı ile ilgili bir bilgi arıyorum ama bulamadım. O boş alana yangın suyu depolarımızı yerleştirmek istiyoruz. Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşmasını...