Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

gazyağı atığı

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Şevkiye Turan tarafından paylaşıldı.

 1. Şevkiye Turan

  Şevkiye Turan CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar,
  prosesten kaynaklanan gazyağı atığı ne şekilde bertaraf edilebilir?? hangi atık kategorisine girmektedir? bu atık yağı alan firmalar varmıdır?bende araştırıyorum ama henüz rastlamadım..yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..:)
   
 2. Çağatay Çetinkaya

  Çağatay Çetinkaya CMNet Üyesi

  Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmelik kapsamında atık kodunuzu (130703)Diğer yakıtlar (karışımlar dahil) olarak belirlediğiniz takdirde aşağıdaki linkten bu atığı bertaraf edebilecek firmaların listesine ulaşabilirsiniz.

  http://atiklisans.cevreorman.gov.tr/LisansliFirmalar.aspx
   
 3. Şevkiye Turan

  Şevkiye Turan CMNet Üyesi

  çok çok teşekkür ederim sağolun:)
   
 4. Çağatay Çetinkaya

  Çağatay Çetinkaya CMNet Üyesi

gazyağı atığı konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Ambalaj Atığı Belgelendirme

  merhaba, tat ve gdt lisansını birlikte bulunduran tesisler için yeni yönetmelikte "belgelendirme için gdt tesisinin çıkış faturası esas alınır"demekte. örneğin plastik geri dönüşümünde tat'tan gdt ye mal gönderiliyor.gdt tesisi topladığı plastiğin tamamını kendisi işleyemiyor. mesela 1000 ton plastik topluyor ama gdt çıkışı 200 ton oluyor. tamamını geri dönüştürdüğünü düşünsek bile...
 2. Ambalaj atığı gfb

  merhaba arkadaşlar ; ambalaj atığı toplama ayırma için gfb ye başvuracağım ama önceden reddedilen ve eklememi gerektiren tesiste oluşabilecek bakiye atık kodları nelerdir ve oluşacak atıkları bertaraf etme yöntemleri nelerdir ? yardımcı olursanız sevinirim..
 3. Ambalaj atığı

  herkese kolay gelsin bu hurdacılardan ambalaj atığı alındıgı zaman sadece kantar fişi varsa bunu beyan yaptıgımızda herhangi bir sıkıntı cıkarmı birde beyan yapılacaksa eğer temin yöntemi ne seçilmelidir?
 4. Porselen atığı

  Merhabalar, Tesisimizden çıkan porselen atıklarını gönderebileceğimiz lisanslı bir tesis var mıdır?
 5. Pvc yer döşemesi atığı

  Merhaba, Renovasyon çalışmaları sırasında çıkan PVC yer döşemesi atığımız mevcut (yaklaşık 600 metrekare). Ekte rulo halinde beklettiğimiz atıkları görebilirsiniz. Bu atığı alan bildiğiniz bir firma varsa yönlendirebilir misiniz? Teşekkür ederim.