Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gazze'ye İnsani Yardım Filosuna İsrail Savunma Kuvvetleri tarfndn güç kullanılması hk

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Gazze'ye İnsani Yardım Filosuna İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından müdahalenin ardından Dış İşleri Bakanlığı'mızın resmi sitesinde yazılı açıklama yapıldı.

Gazze halkına insani yardım ulaştırmak arzusunu taşıyan ve aralarında yaşlı, kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda ülkeden sivillere karşı İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından güç kullanılması sonucunda, elde edilen ilk bilgilere göre en az iki kişinin hayatını kaybetmiş ve 30’dan fazla kişinin yaralanmış olmasını en ağır şekilde protesto ediyoruz.

İsrail masum sivilleri hedef alarak, insan hayatını ve barışçı girişimleri hiçe saydığını açık bir biçimde bir kez daha göstermiştir. İsrail’in bu insanlık dışı uygulamalarını şiddetle kınıyoruz. Açık denizlerde gerçekleşmiş, uluslararası hukukun ağır bir ihlalini teşkil eden bu müessif olay ilişkilerimizde telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilecektir.

Tel Aviv Büyükelçiliğimiz tarafından sürdürülen girişimlerin yanısıra Bakanlığımıza davet edilen İsrail’in Ankara Büyükelçisi nezdinde bu kabul edilemez olay kuvvetle kınanmakta ve kendisinden acilen izahat talep edilmektedir.

Gerekçe ne olursa olsun, yalnızca barışçıl faaliyetlerde bulunan sivillere karşı bu tür hareketlerin kabulü mümkün değildir. İsrail’in uluslararası hukukun ihlalini teşkil eden bu davranışının sonuçlarına katlanması gerekecektir.

Hayatını kaybedenlere Tanrıdan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabır diliyor, yaralananlara acil şifa dileklerimizi iletiyoruz.

Kaynak: No: 115, 31 May?s 2010, Gazze'ye ?nsani Yard?m Filosuna ?srail Savunma Kuvvetleri taraf?ndan güç kullan?lmas? Hk. / T.C. D??i?leri Bakanl???

2. İsrafil Yılmaz

İsrafil Yılmaz CMNet Üyesi

filistini(filistinim)

bu haber karşısında görüyorum ki sevgili meslektaşlarımızdan ses çııkmamış bu da demek oluyor ki sevgili arkadaşlar bu olay karşısında yüreği sızlamayan insan olamaz mühendis olmuşuzdur belki ama tam anlamıyla insan olamamışız :( keşke o kervanda bende olabilseydim

3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Dikkatten kaçmış olabilir israfil bu 1.ihtimal. Ayrıca birçok insan farklı platformlarda da tepkilerini gösteriyorlar. Aynı şeyleri buraya da yazma ihtiyacı duymamış olabilirler. Yoksa hiç bir kimse devlet terörünü savunmaz, savunamaz. Bu hiçbir vicdana sığmaz.

4. Murat Kafadar

Murat Kafadar CMNet Üyesi

Vicdanımıza sığdıramadıgımız işi yapmayız velhasıl Saldıran israil serbest sularda gemilere saldırmıştır , bu demek oluyor ki , o sularda savaş gemisi bile dolaşsa müdahale etme hakkı yoktur . Bu tam anlamıyla bir ambargo sözkonusu , Bir devletin gemilerine zarar vermek ve içerisindeki kişileri öldürmek , tabi siyasete göre bunun bir önemi yok , ama ne var ki bizim bu yaptıgı cirkin davranışa verebilecek bir düzgün cevabımızın olmayışı . !
    Siyaset sadece Laf ile yapılıyor . Ben bunu bilir , bu sekilde davranırım . Verilen 9 Şehidimizin kanı yerde kalmasın, israil'ide güzel bir ders gösterriz :mad: inşşAllah.

Gazze'ye İnsani Yardım Filosuna İsrail Savunma Kuvvetleri tarfndn güç kullanılması hk konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sivil Savunma Planı

Arkadaşlar valilikten gelen bir yazıyla sivil savunma planı oluşturmamız isteniyor ve 30 sayfalık bir örnek yollamışlar. Çoğu şeyi acil durum planımızdan aktardım ancak "şu şu beldelerle işbirliği yapılmıştır", "sivil savunma sığınağının yapımı ve malzemelerin temini için 5 yıllık para ihtiyacı şu kadardır" vb. şeyler var gönderdikleri örnekte. Daha önce doldurup yollayan...
  2. Sivil savunma eğitimi

Valilikten gelen eksiklik yazısı içinde Sivil Savunma Eğitimi talep edilmekte. Bu eğitimin AFAD'dan alındığını öğrendik fakat eğitim ücreti çok çok yüksek. Başka bir yerden alınabiliyor mu yoksa firmanın İsg uzmanı verebiliyor mu bu eğitimi?
  3. Israil, öğrencileri sosyal medyada ajan yapacak

İsrail Başbakanlığı tarafından yürütülen bir program çerçevesinde yüzlerce üniversite öğrencisinden sosyal medyada aktif olacak "ajan ordusu" kurulacak. Proje kapsamında ülkedeki 7 üniversiteden seçilecek öğrencilere burs verilecek. Ancak bu öğrenciler, burs karşılığında sosyal ağlarda İsrail hükümeti adına propaganda yapacak. Öğrenciler bunu yaparken de İsrail hükümeti adına...
  4. Uruguay hava kuvvetleri'nin 571 sefer sayılı uçuşu.

Uruguay Hava Kuvvetleri'nin 571 sefer sayılı uçuşu Vikipedi, özgür ansiklopedi Konu biraz uzun ama soluksuz okudum diyebilirim. Uruguay Hava Kuvvetleri Uçuş 571 Kazaya uğrayan uçağın fotoğrafı- Yaz 1972 Özet Tarih:13 Ekim 1972 – 23 Aralık 1972 Kaza türü And Dağlarına çakılma Bölge Kalkış Montevideo, Uruguay İstikamet Santiago, Şili Yolcu sayısı 40 Mürettebat 5 Ölü sayısı 29 Kurtulanlar 16...
  5. Insani tüketim amaçlı sular yardım

Merhaba arkadaşlar; İNSANİ TÜKETİM AMAÇLI SULAR HAKKINDA YÖNETMELİK 'e göre fabrikaların Halk Sağlığı laboratuvarında sene de 1 defa analizleri yaptırması gerekiyor bende fabrikanın yemekhane , içme suları , lavabolar ve kuyu suyundan numuneler göndermeyi planlıyorum. Tabi ki laboratuvar numune başına ücret alıyor ve yönetimde yasal yaptırım var mı diye soruyor. bununla ilgili bir...