Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geçici depolama alanı

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında eesmaca tarafından paylaşıldı.

1. eesmaca

eesmaca CMNet Üyesi

Az miktarda tehlikeli atık üreten tesisler birbirlerine yakın mesafede ise sözleşme veya başka bir yolla ortak geçici depolama alanı kullanabilir mi??

2. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

50 kg altı için bu durum söz konusudur. ancak atık sahasından çıkış yapılırken her firma kendi adına çıkış yapmalıdır.

3. Filiz Bali

Filiz Bali CMNet Üyesi

aynı vergi numarasına sahip tesisler için kullanılabilir

4. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

50 kg altı atık taşımak için ve atık sahasını n kullanılabilmesi için vergi numarası şartı aranacağını düşünmüyorum, gerekçesi, bir yerde yazılı mı?

5. Filiz Bali

Filiz Bali CMNet Üyesi

iki tesisin atıklarını tek bir yerden çıkarıyorum. tesiste yıllık 200 kg yağ, yıllık 200 kg eldiven ve yağlı bezler, yıllık 300 kg kontamine ambalaj oluşuyor. söz konusu tesis bakanlık denetimi geçirdi ve gelen denetçiler başka tesisten çıkarılmaz dediler. miktar bakımından 5 katı atık oluşturan tesisin aynı vergi numarasına sahip olduğunu, tesis diğer tesisten yapılan beyanlarımı sunduğumda sorun olmadı. 50 kg nin altında taşınmış gibi sunulabilir ki ben öyle bile demedim.

Geçici depolama alanı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikeli atık geçici depolama alanı için acil eylem planı

Arkadaşlar öncelikle herkese selam. Geçici Depo Alanı için Acil Eylem Planı hazırlıyorum, hangi konuları ele almam gerekir acaba eğer hazırlayan veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Depo alanında tehlikeli atık (cüruf), ambalaj atıkları, kontamine atıklar, atık motor yağları gibi atıklar depolanacak.
  2. tehlikeli atık geçici depolama alanı belgesi

Bu belgeyi almak için çevre orman'a bir dilekçe yazmak istiyorum. Kendim bir dilekçe hazırladım fakat bunu bir prosedürü varmıdır yada örnek dilekçesi diyeyim varsa paylaşırsanız sevinirim teşekkürler.
  3. Tehlikeli atık gecici ara depolama alanı işletme talimatı

Arkadaşlar merhaba fabrikamızda bulunan tehlikeli atık geçici ara depolama sahasına tabela olarak asmak için işletme talimatı hazırlamam gerekiyor. elinde örnek işletme talimatı olan varsa paylaşabilirmi ?
  4. tehlikeli atık geçici depolama alanı

Merhabalar, Tehlikeli atıklar ile ilgili olarak hazırlayacağım sunuma yönetmeliğe uygun Tehlikeli atık geçici depolama alan resimleri de koymak istiyorum, netten araştırdım ama uygun alanlar ile ilgili görsel pek bulamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  5. Geçici Atık Depolama Alanı Talimatı

Merhaba arkadaşlar, Geçici Atık Depolama Alanımız hakkında işletme aşamasında atık oluşumundan toplanmasına ve depolanıp, bertarafa gönderilmesine kadar tüm prosesleri kapsayan bir talimat oluşturmam gerekiyor. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? (Alanımızda kağıt-karton, evsel atık, palet, kırık palet, teneke, tehlikeli atık yağ, plastik depolayacağız.)