Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geçici depolama sahası teknik özellikleri

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında yadigar can tarafından paylaşıldı.

1. yadigar can

yadigar can CMNet Üyesi

arkadaşlar jant üretimi yapılan fabrikamızda çıkan tehlikeli atıklar için geçici depolama alanı oluşturmak istiyoruz.ancak o kadar araştırmama rağmen geçici depolama alanı teknik özellikleri konusunda hiçbir bilgiye ulaşamadım.elinde olan varsa acil yardıma ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler.

2. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

Cevap: geçici depolama sahası teknik özellikleri

Cansucum merhaba :) "Atıkların Düzenli Depolanmasına Dair Yönetmelik" te deponun teknik özelliklerinden bahsediyor. Biz fabrikanın yerlerini geçirimsiz olsun diye epoksi ile kaplatmıştık. Bu yönetmeliği inceledin mi?

3. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

4. yadigar can

yadigar can CMNet Üyesi

canım çok teşekkür ederim.. hemen bakıyorum..

5. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

Bende enkadaki amirimden öğrenmiştim o bana Tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliği bu sana dedğim yönetmelik ve Atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmelikten faydalanmam gerektiğini söledi. Yönetmelikler biraz karıısk anlasılması güç eğer elinde örnek firmaların tehlikeli atık sahası varsa onlardan da yola cıkabilirsin :)

6. yadigar can

yadigar can CMNet Üyesi

yani örnek bulamadım çok fazla..

7. Recep Harmandar

Recep Harmandar CMNet Üyesi

Bir kaç örnek çalışma resmi var belki bir fikir uyandırır .

Ekli Dosyalar:

Fatma Gül Es ve Adem Dursun bunu beğendi.
  8. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Tuğba Cabi bunu beğendi.
  9. Seylan Aygün

Seylan Aygün CMNet Üyesi

10. kevser harasli

kevser harasli CMNet Üyesi

11. kevser harasli

merhaba
    bu örneği ben de bulmuştum ama soldaki tehlikeli atık sahası işletme talimatı okunmuyo. onun gibi bir talimat örneği olan var mıdır elinde? hiçbiryerde ulaşamadım.

12. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Firmanızda bakım- onarım veya inşaat işleri ile ilgilenen birimlere yaptırabilirsiniz. Ya da dışarıdan bir kalfa/inşaat ustası/mühendisi/müteahhitlik firması tutarsınız ve yaptırırsınız. Bu işleri özellikle yapan birileri yok siz yönetmeliğe ve ihtiyacınıza göre tarif edip yaptıracaksınız

13. kevser harasli

yok benim sorduğum atık sahası değildi, atık sahası üzerinde bulunması gereken talimat örneğiydi?

14. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

:) benim yazıdığım buffy içindi. Ancak sizde bu forumu arama kısımına tehlikeli atık sahası yazın çıkan konulara bakın onlardan birisinde talimat örneği olması lazım

15. Dilek K.

Dilek K. CMNet Üyesi

Merhabalar,
    Atık saha özelliklerini referans gösterebileceğim (Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği dışında) bir yönetmelik, tebliğ, genelge vb. bir dayanak var mıdır? Bilenler paylaşabilirse çok makbule geçer :)

16. Serkan Çiçekay

Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

Bakanlığın yayınladığı bi döküman.

Ekli Dosyalar:

Gülin Ç. bunu beğendi.
  17. Dilek K.

Dilek K. CMNet Üyesi

Serkan Bey teşekkürler,

Bu dökümanın hangi birim tarafından , ne zaman yayınlandığını görmek adına linkini gönderebilir misiniz?

18. Serkan Çiçekay

Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

Gülin Ç. ve Dilek K. bunu beğendi.
  19. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

BU da mı gol değil :D

Ekli Dosyalar:

Özden Feride bunu beğendi.
  20. NEGATOSKOP

NEGATOSKOP CMNet Üyesi

Merhaba,
    C30 ya da C35 beton üzerine mutlaka epoksi istyorlar.

Geçici depolama sahası teknik özellikleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Düzenli katı atık depolama sahası projesi

Selam arkadaşlar !.. Ben anadolu'da bir belediyenin katı atık depolama sahası için proje tasarlayacağım. Forumda daha önce böyle bir çalışması olan arkadaşımız varsa paylaşırsa çok sevinirim bana örnek olması açısından. Herkese iyi çalışmalar!...
  2. Ömrünü tamamlamış araç geçici depolama konulu teknik uygunluk raporu

ömrünü tamamlamış araç geçici depolama konulu teknik uygunluk raporundaki Yeniden Kullanım-Geri Kazanım ve Yeniden Kullanım-Geri Dönüşüm Oran Takip Formları ve Toplam Yeniden Kullanım, Geri Dönüşüm ve Geri Kazanım Oranları hazırlayan varmı ben hiç birşey anlamadım
  3. Geçici atık depolama sahası

Arkadaşlar geçici atık depolama sahasında depolanacak olan tehlikeli atık ve atık yağlar için tehlikeli atık beyan sistemi kullanıcı adı ve parolası almak gereklimidir?
  4. Kül depolama sahası

İyi günler arkadaşlar. Çalışmakta olduğum termik santralin kül depolama alanının kotası dolmak üzere. Benden yeni depolama alanı için proje yapmam isteniyor. Depolama alanının yeri belli. Daha yeni işe girdiğim için ne yapacağımı bilmiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?
  5. 3. sınıf düzenli depolama sahası için sözleşme

merhaba arkadaşlar, işletmemize ait maden ocağı sahasında kullanılmayan bir bölgede özel bir firma inert proses atıklarını depolamak istemektedir. bu bölgede fizibilite çalışmaları yapılmıştır. firma tüm masrafları kendi karşılamak istemektedir. söz konusu alanı kendilerine 20 yıllığına kirlayacğız firma 3. sınıf düzenli depolama sahası kuracak gerekli tüm izinleri belgeleri alacak ve kendisi...