• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Geçici deponi alanı ve eayp

direnjk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
tat
TAT tesisinde görevliyim. firmamızın endüstriyel atık yönetim planı süresi bu ay doldu. EAYP oluşturuyorum. atık kodlarımı belirledim.
Tehlikesiz atık için;

15 01 01

Kağıt ve karton ambalaj

15 01 02

Plastik ambalaj
[TBODY] [/TBODY]

tehlikeli atık için

15 01 10

Tehlikeli maddelerin kalıntılarını içeren yada tehlikeli maddelerle kontamine olmuş ambalajlar

15 02 02

Tehlikeli Maddelerle Kirlenmiş Emiciler, Filtre malzemeleri

20 01 21

Flüoresan lambalar ve diğer cıva içeren atıklar
[TBODY] [/TBODY]
kodlarını belirledim.
Tehlikesiz atıkları firma içinde geri dönüşüme göndermeyi düşünüyorum. tehlikeli atıkları için 15 02 02 için bir plastik büyük bidon var. 15 01 10 ve 20 01 21 için ayrı bidon almayı düşünüyorum. tehlikeli atık mali sorumluluk sigortası yaptırmam gereklimi? birde flüoresan lambaları nereye gönderebilirim? Tehlikeli atıklarının bildirimi yapılıyor mu?

@direnjk

Tehlikeli atık mali sorumluluk sigortası yaptırman gerekiyor, tehlikeli atıkların bildirim dönemleri var zamanı gelince gelince beyanı yapılacak. sen şuan sadece uatf'leri çevre il müdürlüğüne teslim edeceksin. hangi şehirdesin flüoresanlar için bir kaç firma önereyim?

@Serkan Çiçekay cevabınız için teşekkürler. Tehlikeli atık mali sorumluluk sigortasını nasıl neye göre yaptırıyoruz? fiyatı nedir? daha önce hiç uatf alınmamış ve gönderim yapılmamış. Bildirimi hangi sistemden yapacağız? kod şifre almak gerekiyor mu?

@direnjk

Mali sorumluluk sigorta için gereken bilgiler bunlar, bunları sigortacıya iletip teklif isteyebilirsin. Ücret firmaların faaliyet konularına değişiyor benim bugüne kadar yaptırdıklarım 250-350 tl arası çıktı hep, ciroyu 1000-2000 kadar söylüyorum. Fakat bi geri kazanım tesisinde 15000 tl'ye yaptırdık.

Firma Adı:
Vergi Dairesi ve Numarası:
Adres:
Telefon:
Faks:
Yıllık atık Cirosu:
Faaliyet Konusu :
Çalışan Sayısı:
Denize Uzaklık :
Meskun mahal :

Ulusal atık taşıma formu koçanı temin edilebilmesi için; Halk Bankası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermayesi İşletmeciliği 203 numaralı gelir koduna UATF’u bedeli yatırılır. (1 UATF Koçanı 25 tl) Bankada vergi numarası istenmektedir. Belge bedelini yatırdıktan sonra dekontu ile birlikte Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden UATF koçanını teslim alabilirsin.

@direnjk

Mali sorumluluk sigortası yaptırma yükümlülüğü
MADDE 16 –(1) Miktarına bakılmaksızın tehlikeli atıkların toplanması, taşınması, ara depolanması, geri kazanımı, yeniden kullanılması, bertarafı ve prosesten kaynaklanan tehlikeli atıkların geçici depolanması faaliyetlerinde bulunanlar faaliyetleri nedeniyle oluşacak bir kaza dolayısıyla üçüncü şahıslara verebilecekleri zararlara karşı tehlikeli atık malî sorumluluk sigortası yaptırmak zorundadırlar. Sigorta yaptırma zorunluluğuna uymayan kurum, kuruluş ve işletmelere bu faaliyetler için izin ve lisans verilmez.
(2) Halihazırda bu maddenin birinci fıkrasında yer alan faaliyetlerde bulunanlar için tehlikeli atıkları da kapsayacak şekilde 9/5/2010 tarihli ve 27576 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Tehlikeli Maddeler İçin Yaptırılacak Zorunlu Sorumluluk Sigortalarına İlişkin Tarife ve Talimata uygun olarak düzenlenmiş bir sigorta poliçesi olması halinde ayrıca mali sorumluluk sigortası yaptırmasına gerek yoktur.