Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geçici faaliyet belgesi başvuru eksiklik

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Erkan Karakaya tarafından paylaşıldı.

1. Erkan Karakaya

Erkan Karakaya CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba;
    Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var bir fikri olan veya karşısınada aynı problem çıkan arkadaşımız varsa yardımcı olabilir mi?

Danışmanlığını yapmakta olduğum firmamın Geçici faaliyet belgesi başvurusunu yaptık ve eksiklik bildirildi, eksiklik şu şekilde;

**Yapı kullanma izin belgesinde belirtilen 1990 ve 1965 no'lu parsellerin (alan büyüklükleri de tek tek belirtilerek ) tevhidine ilişkin resmi bir yazı bulunmaması

Tesisin elinde bulunan bütün yapı kullanma izin belgelerini sisteme yüklememe rağmen böyle bir eksiklik yazılmış sizce ne istemektedir il müdürlüğü, il müdürlüğüne sormadan sizlere sormak istedim, şimdiden teşekkürler...

2. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Hangi İl Çevre olduğunu cidden merak ettim. (Tamamen merak). Ben de ilk defa böyle bir şey okuyorum şu anda ve açıkçası soruyu İl Müdürlüğü'ne sorma taraftarıyım

3. Erkan Karakaya

Erkan Karakaya CMNet Üyesi

bende ilk defa duyduğum için yazdım ,

4. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

aynı kurumda bile personelden personele istenen belgelerde farklılık olabiliyor. Çed görüşünde de bizden mevcut yapı kullanma izin belgelerinin dışında belediyenin mevcut arsadaki inşaata başlama bitiş tarihi inşaata başlama tarihteki inşaat durumu (konut sayısı vs) kapasite artışı yapılmışaa tarihi işletmenin alanı gibi kendilerinin hazırladığı tablonun doldurulup onaylı şekilde gönderilmesi isteniyor.
    sizde belediyeden ayrıca böyle bir belge alabilirsiniz belki. ama en güzeli reddeden arkadaşa sormak. bazen yazdıklarıyla söylemek istedikleri de farklı olabiliyor.

5. Mahmut Konukcu

Mahmut Konukcu CMNet Üyesi

Ben de diğer arkadaşlar gibi ilk defa görüyorum böyle bir eksiklik. Aynı kurumdan farklı kişiler farklı belgeler isteyebiliyorlar, hatta istedikleri belge belediyenin verebileceği bir belge bile olamayabilir. Eksikliği yazan kişiyle konuşman en doğrusu olacaktır.
    Kolay gelsin.

Geçici faaliyet belgesi başvuru eksiklik konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Geçici faaliyet belgesi için başvuru

tehlikesiz atık lisansı için geçici faaliyet başvurusu yapmak istiyoruz. Acil durum müdahale planını nasıl temin edebiliriz. yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalışmalar..
  2. Geçici Faaliyet Belgesi

Arkadaş, tesisimizin ÇED görüşünü, emisyon iznini ve Deşarj iznini Şubat 2011 de aldık. Geçici Faaliyet Belgesi için başvuru bunların süresinin dolmasına 3 ay kala mı yapılmalı yoksa 2012 ye kadar başvuru yapmalımıyım?
  3. Geçici faaliyet belgesi başvuru süresi

İlgili Yönetmelik kapsamında işletmelerin en son hangi tarihte sisteme başvurularını yapması gerekmektedir? Bu konuda il müdürlüğünden bana 1 Nisan tarihinin son olduğu söylendi bu doğru mudur acaba?
  4. Geçici faaliyet belgesi

ben yeni kurulan tesisimiz için geçici faaliyet belgesine başvurmak istıorum. butun belgelerım yuklenmeye hazır fakat mevcut tesis ilk başvuru dıorum sonrakı adımda da atık yonetımını ekle ve kaydet dıorum ama nedense sonrakı adıma gecemıorum. eklenmesı gereken belgelerımı adım atlamadıgı içinde yukleyemıorum. bu ko0nuda bana yardımcı olabılırsenız sevınırım.en son acılan sayfayı ektede...
  5. Geçici faaliyet belgesi

merhaba arkadaşlar danışmanlığını yaptığım tesis EK-2 1.2.2 ve Ek-2 2.5 maddelerine girmekte gfb başvurusunda ek-2 seçip bu ikisini mi seçmem lazım yardım acil.....