• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Geçici faaliyet belgesi başvuru süresi

İsmet Arslan

Kayıtlı Kullanıcı
İlgili Yönetmelik kapsamında işletmelerin en son hangi tarihte sisteme başvurularını yapması gerekmektedir? Bu konuda il müdürlüğünden bana 1 Nisan tarihinin son olduğu söylendi bu doğru mudur acaba?

@oructut

ada,parsel,pafta tapu belgesının uzerınde yazar.oaradan bulabılırsınız.nace kodunuz ıcın eklı dosyadan bakabılırsınız.size uygun olanı nace kodu kullanabılırsınız.
diğer soruların cevaplarını arkadaslarım yardımcı olacaktır.yanlıs bırsey demek ıstemem ıyı calısmalar

Ekli dosyalar

• 6331-ISG-iliskin-isyeri-tehlike-siniflari-tebligi[1].pdf
    795.1 KB · Görüntüleme: 85
iyi çalışmalar dilerim, GFB alma süreci ile ilgili sorularım olacaktı; sizede iyi çalışmalar, elimden geldiğince yardımcı olayım.

öncelikle atıksu arıtma, çamur kurutma ve kojenarasyon tesisi olarak; başvurumuzu atıksu deşarjı ve emisyon izni konusunda yapacağız.
ek 3a daki formatta bazı takıldığım noktalar var.
  • ada, parsel numarası mevcut ancak PAFTA (KADASTRO PAFTASI) nedir, nerden bulabiliriz?( ilinizdeki tapu ve kadastro müd. alabilirsiniz, ama ben tapudaki değeri giriyorum hiç sorun olmuyor)
  • koordinat bilgileri DİLİM NUMARASI ve PAFTA (1/25.000'LİK HARİTA) nedir, nerden bulabiliriz? ( tesisin yerini haritada işaretledikten sonra nokta ekleyin çıkan koordinatlar X,Y koordinatlarınız, dilim numarası: :39, pafta ise tapudaki paftanızı yazın)
  • atıksu arıtma tesisi için Nace Kodu : 37 00 01 midir?, atıksu arıtma tesisi dışında çamur kurutma tesisimizde var, onun için Nace kapsamı değişir mi?
  • üretim konumuz nedir? "atıksu arıtma, çamur kurutma ve kojenarasyon faaliyetleri yazın"
  • yıllık üretim kapasitesi kısmına ne yazılmalı? kapasite veya ekspertiz raporunuz yok mu? onlardaki kapasiteyi yazın.

Arkadaşlar bu nace kodu ile ilgili kafama takılan bir şey var.. zamanında bir tesisime bir nace kodu verilmiş yani Sanayi Odasındaki kayıtlarında bir nace kodu var.. ama açıkçası tam olarak yaptığı işi yansıttığını söyleyemem.. birde tesise 2. bir üretim daha başlamış ama bunun için nace kodu alınmamış.. şimdi ben tüm bunları bir tarafa bırakıp listeden kendim uygun olan 2 nace kodu mu seçmeliyim.. yoksa sanayi odasının verdiği o tam doğru olmadığını düşündüğüm 1 nace kodunu yazıp geçmelimiyim :kötü:

@Funda T. Kurt
doğrusu işini yansıtan neyse onu yapman.faaliyet belgende yazan numaran onemlı cunku cogu yer faaliyet belgenı ıstıyor ve yaptıgın ısı orada goruyor.Yinede başka farklı bır yorum gelırse sana onuda degerlendırırsın:)

@Merve Yeşildağ

Teşekkürler, ayrıca buraya yazdıktan sonra il müdürlüğüne de sordum ve siz kendiniz doğrusu neyse onu seçin dediler, sanayi odasının verdiğine bağlı kalmayın dediler.. :)

Nace kodunuz yanlışsa muhasebeciniz ÇSGB na bir dilekçe ile denetime gelmelerini ve doğru olan NACE kodunu vermelerini istemeli diye düşünüyorum.
Sonuçta sizin yaptığınız iş için NACE kodu veriliyor ve eksik bilgi verdiğiniz düşünülebilir biz bu işi yapmıyoruz diyemezsiniz yanlış mı düşünüyorum?

Bir sorum olacaktı. GFB başvurusunda bulunduğumuz tesisin eksiklik yazısında "Her bir üniteye ait vaziyet planının bulunmaması" şeklinde bir ifade yer alıyor. Genel vaziyet planının dışında her bir üniteye ait vaziyet planı nasıl hazırlanabilir? Tam olarak kastedilen nedir anlayamadım açıkçası.

arkadaşlar plastik geri kazanımı hangi koda girmektedr? Tehlikesiz atık geri kazanım tesisi için GFB başvurusu yapıyorum. Geri kazanım işlemlerinden hangi kodu seçmem gerekiyor?

arkadaşlar sizlerle GFB RED gerekçelerini içeren bir yazıyı paylaşmak istedim. konu hakkındaki fikirleriniz de almış olurum. aslında burda firma bilgilerini vermeyerek böyle paylaşımları yapsak daha sonraki başvurularımızda daha kısa zamanda sonuç almamızı sağlar.
ekte sunduğum RED gerekçelerinin bazıları çok komik geldi. :) bazı gerekçelerin ise alakası yok. örneğin kanalizasyon ve sulama hatları renkleri farklı olsun demiş kesinlikle farklı. sanırım benim dosyayı inceleyen memur renk körü :) arıtma tesisinin yeri işaretlenmeli demiş eşşek kadar arıtmayı vaziyet planına çizdim lejant ta gösterdim. buda mı gol değil yaa.... arıtma tesisinin kapasitesi ekipman hesabı çamur hesabı istenmiş. halbuki bu tesisin il müdürlüğünün verdiği proje onayı var, orada zaten hepsi yazıyor. neden tekrardan hesap kitap istiyorlar anlam veremedim.

GFB RED.jpg

arkadaşlar bir soru sormak istiyorum..faaliyette olmayan bir işletme GFB yada Çevre ve İzin Lisansı olmadığı için herhangi bir cezai işlem tutulur mu?