• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Geçici faaliyet belgesi başvuru süresi

İsmet Arslan

Kayıtlı Kullanıcı
İlgili Yönetmelik kapsamında işletmelerin en son hangi tarihte sisteme başvurularını yapması gerekmektedir? Bu konuda il müdürlüğünden bana 1 Nisan tarihinin son olduğu söylendi bu doğru mudur acaba?

çevre bilgi sistemine firma kaydı yapılırken çevre görevlilerini gösteren vekaletname sisteme yükleniyorsa çevre yönetimindeki çevre görevlileri işten ayrılmış ise yeni başlayanlar için tekrar vekaletname yapmak gerekecek mi, şu an firmamın sistemden bilgilerine baktığımda vekaletname yok görünüyor bu ileride benim GFB başvurularımda bana bir sorun teşkil eder mi,

@Nihal Ş. Aksoy

Nihal Hanım,

Benim başıma da geldi böyle bbir red nedeni. Ama bnm dosyayla ilgilenen memur anlaşılır biriymiş sanırım parantez içerisinde açıklama da yazmış. Bu kısımda taahütnamede imza attırdığınız yetkili kişinin imza sirküsünde adının olmasını istiyor. Yani imza sirkülerini de eklemeniz gerekmektedir.

Bilginize

geçici faaliyet belgesi başvusunda bulundum fakat eksiklikte belirtilen bir veriyi girmeyi unuttum demiyelimde sistemden düşmem sebebiyle girdiğim fakat bu düşme sürecine geldiği için kaydolmayan entegre tesisin kapasitesini girmemişim. bununla ilgili bir daha red yemek istemiyorum bunu nasıl düzeltebilirim. hiç bir imkanım yok mu? aksi bir durum yol su elektrik olarak dönecek bana... sabahtan beri sığınamıyorum...

@kaanozdemir
Günaydın,
Bakanlığı arayarak iletişime geçmenizi şiddetle tavsiye ederim..03124101934-40 a kadar arayın, olmadı daire başkanına ulaşın yardımcı olacaktır ;)

@Gizem Kayıkçı
Gizem Hanım ilgilendiğiniz ve yanıtladığınız için teşekkür ederim öncelikle. imza sirkülerini zaten vekaletname ile birlikte sisteme yüklüyoruz, yine de yüklememiz gerekiyor mu acaba?

Arkadaslar kolay gelsin. hani 6 ay içerisinde GFB basvurusu yapilmaz ise çevre izni bedeli kadar ceza ödenip tekrar başvuru yapılabiliyor ya, bu paranin hangi gelir koduna yatirildigini bileniniz var mi acaba? direk cevre izinlerinin gelir kodlarina mi yatirilacak yoksa baska bir gelir kodu var mi? simdiden tesekkürler...

@Gizem Kayıkçı
Sehver yazmışlar bu reddi, atıksular ile ilgili bir tarihmiş. Dolayısıyla ek3b deki tarih ile yapı taahhütnamesi hala geçerli. 12.10.2004

Merhabalar.Bir sorum olacaktı; GFB başvurusunda ki iş akım şeması/şemaları ve proses özeti/özetleri kısmını pdf olarak mı yüklüyoruz sisteme ve vaziyet planını iş akım şemasını kendimiz mi çiziyoruz ? Yoksa sadece ünitelerini açıklamamız yeterli olur mu fotoğraflarla eklense acil yardımcı olabilir misiniz ?

@Serpil Yücel
Merhaba,iş akım şemasını pdf olarak yüklüyorsunuz ve vaziyet planını kendiniz çiziyorsunuz. Zaten kısa bir şekilde yapılan işi şemalarla anlatmanız yeterli olacaktır.

@Olgaç Sürmelihindi
makinelerin ve tesisin resimlerini ekleyin.

@Olgaç Sürmelihindi Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için..Peki sisteme yüklerken iş akım şemasını PDF olarak yüklemem için beni yönlendiriyor mu yoksa ben iş akım şeması/şemaları ve proses özeti kısmında yüklerken onu da orada mı yüklüyorum bakanlığın sayfasında hepsi bir dosyanın içinde o yüzden anlam veremedim.

@Serpil Yücel

zaten hepsini bir dosyanın içinde gireceksiniz.

ortak belge olarak;
çed
sicil gazetesi
iş akım şeması ve proses özeti
kapasite raporu

ekleyeceksiniz. özel olarak da izninize ve/veya lisansınıza göre değişiklik gösterecektir.

Teşekkürler @Tarık Can pdf de çed kapasite raporu sicil gazetesi hariç istenilenler var burada ben iş akım şemasını nasıl pdf olarak bunlarla yükleyeceğim bunu anlamadım ayrı olarak yüklenmesi istenmiyor ki. işte yeni olduğum için anlamam güç oluyor ama bunu bizzat başvuruyu başlattıktan sonra anlayacağım sanırım başvuruyu aynı gün bitirmesem sorun olmaz öyle değil mi ?

Ekli dosyalar

• GFB_İş Akım Şeması ve Proses.pdf
    434.6 KB · Görüntüleme: 36