• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Geçici faaliyet belgesi başvurusu

Gizem Kayıkçı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İslamoğlu Atık Yönetimi ve Çevre Danışmanlık
Merhaba,
Bir firmanın GFB başvurusunu yapacağım. Ancak GFB iptali nedeni ile başvuru yapıyorum. Ortak belgeler kısmına gelindiğinde yüklemem gereken belgeler bölümünde "belge iptali nedeni ile yenileme dekontu" diye bir bölüm var buraya nasıl bir belge yüklemem gerekiyor?

Herkese kolay gelsin. GFB başvurusunda eğer başvuru red edilirse tekrar müracaat edildiğinde herhangi bir ücret ödeyecek miyiz? Yeni çevre izin ve lisans yönetmeliğinde GFB red edildiğinde tekrar müracaat edildiğinde ücret ödenmesi gerekli yazıyor. Fikirlerinizi bekliyorum.

@Olgaç Sürmelihindi

çaresi var!
Bakanlığa maille;01.11.2014 'ten önceki redleri yeni yönetmelik statüsünde değerlendirmemeleri gerektiği konusunda yazdık, cevaben "01.11.2014 tarihinden önceki redler için yeni başvuru sekmesi seçilebilir" dediler.
Bu yazıyı (henüz görmediyseniz) GFB başvuru sayfasında 'red nedeniyle yeniden başvuru' sekmesinin yanında göreceksiniz.
Bundan sonraki başvurularımızın reddedilmemesi için çaba gösterelim.
İyi çalışmalar..

Herkese kolaylıklar dilerim öncelikle.

GFB Başvuru formu (Ek3A) doldurma aşamasında sistem hata vermişti. Şu an sisteme yüklenmesi istenen 5 belge bulunuyor (ÇED belgesi, iş akım şeması, sicil gazetesi, kapasite raporu ve taahhütname) ancak sadece ÇED belgesini yüklenmiş görüyorum, ayrıca izin lisans sistemine girdiğimde GFB başvurusu yapılmış görünüyor. Şu an eksik olan belgeleri yükleme şansım var mı? Yok ise belgeleri tamamlayacağım?

İkinci konu Taahhütname olarak içeriği ne yazmamız gerektiği.

Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

yapı kullanım belgsını istemiyorlar artık dolayısıyla tahhütnamye gerek kalmıyor aynı taahhütnameden bahsdyorsak tabı

ilk olarak yüklediğiniz evrakların mevcut olup olmadıgını il çevreyi arayarak danışın bence eksik evrak varken başvuru yapamazsınız ki zaten.
taahhütnamede sistemde otomatik olarak çıkıyor (yazdıklarınızın dogurlugunun beyanı)

@Meltem Kekeç

O halde sadece sunduğumuz belgelerin doğruluğu ile ilgili taahhütname yazacağız o kadar Zaten yapı kullanımı ile ilgili İl çevre ayrıca istekte bulunursa eksiklik olarak gösterecektir sanıyorum.

arkadaşlar şuan mobil imzam mevcut değil gfb başvurusu aşamasında mobil imza olmadan yapabileceğim işler nelerdir yardımcı olur musunuz ?

gfb aşamasında istenen belgeleriniz tamsa eğer ve izin lisans sisteminde size ait sayfanız varsa kendi sayfanızdan tesisi seçerek kayıt başlangıcı yapabilirsiniz koordinat bilgileri, kapsam bilgileri , kapasite raporu üzerinden doldurulacak kısımları doldurabilirsiniz

teşekkür ederim arkadaşlar.

arkadaşlar e izin sisteminde kayıtlı tesis bulunmamaktadır diyor kayıt için mobil imzaya ihtiyaç var mıdır? Tesis ile anlaşmada mobil imzaya ihtiyaç duyulmuyor mu

Arkadaşlar ,

EK2 kapsamında yeni tesisi kaydı yapıldıktan ve şifre alındıktan sonra çevre görevlisinin yapacağı işlemler nelerdir ,tesise atama e izin sisteminden atama yapamıyorum.yardımcı olur musnuz?