Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geçici faaliyet belgesi için iş akim şemasi ve proses özeti formati

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Yasemin Aslantürk Çebi tarafından paylaşıldı.

1. 09.01.2013 tarihi ile yayınlanan iş akım şeması ve proses özeti formatı.
    Ön incelememe istinaden sadece 5. Atıksu Deşarjı kısmında fark var.

6. ATIKSU DEŞARJI

Bu kısımda vaziyet planları ve iş akım şemalarında belirtilmiş olan atıksu deşarj noktalarına ilişkin olarak atıksuların oluştuğu noktalar, tesis içi arıtım uygulanıp uygulanmadığı, arıtım sistemine ilişkin bilgiler, ilgili altyapı tesisine bağlantı yapılması durumunda gerekli izinler (ilgili mevzuata uygunluğunun da belirtilerek) vb.sunulmalıdır.
    Atıksuların altyapı tesisine verilmesi durumunda;
    1- Mevcut atıksular evsel nitelikli ise altyapı idaresi tarafından verilen bağlantı izin belgesi,
    2- Mevcut atıksular endüstriyel nitelikli ise altyapı idaresi tarafından verilen bağlantı kalite kontrol izin belgesinin bulunması gerekir.
    Not: Her iki durumda da ilgili mevzuat kapsamında atıksuların verildiği altyapı tesisinin durumuna ilişkin bilgilere yer verilmesi gerekmektedir.
    Arıtılmış atıksuların işletmede geri dönüşümlü olarak kullanılması durumunda;
    1) Mevcut arıtma tesisinin proje onayı yok ise, arıtılmış atıksuyun geri dönüşümlü olarak kullanılabilirliğine ilişkin üniversitelerin Çevre Mühendisliği Bölümü tarafından hazırlanan teknik raporun ilgili idare tarafından uygun görülmesi halinde, uygunluk yazısının sisteme yüklenmesi gerekmektedir.
    Mevcut arıtma tesisinin proje onayı var ise, ilgili idare tarafından verilen uygunluk yazısının sisteme yüklenmesi gerekmektedir

Önceki İş akım şemasında;
    6. ATIKSU DEŞARJI
    Bu kısımda vaziyet planları ve iş akım şemalarında belirtilmiş olan atıksu deşarj noktalarına ilişkin olarak atıksuların oluştuğu noktalar, tesis içi arıtım uygulanıp uygulanmadığı, arıtım sistemine ilişkin bilgiler vb.sunulmalıdır.

Ekli Dosyalar:

2. Uğurhan Korkmaz

Uğurhan Korkmaz CMNet Üyesi

Şekil itibari ile pek birşey değişmemiş gibi görünüyor

3. atık su kısmında yeni işler çıktı:(

Gülfem Polat bunu beğendi.
  4. Uğurhan Korkmaz

Ambalaj atığı kısmındaki notta da güncelleme olmuş

5. nedir?

6. Uğurhan Korkmaz

7. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

atıksuların verildiği altyapı tesisinin durumuna ilişkin bilgiler organize sanayi bölgesindeyse ne yazabiliriz?

8. organize sanayi bölgesindende kanal bağlantı izin belgesi alabilirsiniz.İyi çalışmlar

9. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

kanal bağlantı izin belgesini aldım yeterli mi sizce
    Atıksuların altyapı tesisine verilmesi durumunda;

1- Mevcut atıksular evsel nitelikli ise altyapı idaresi tarafından verilen bağlantı izin belgesi,
    2- Mevcut atıksular endüstriyel nitelikli ise altyapı idaresi tarafından verilen bağlantı kalite kontrol izin belgesinin bulunması gerekir.

Not: Her iki durumda da ilgili mevzuat kapsamında atıksuların verildiği altyapı tesisinin durumuna ilişkin bilgilere yer verilmesi gerekmektedir.
    değişikliğe göre yetersiz olabilir mi

10. evsel ve endüstiryel nitelikli atıksuların bir kanalda toplanarak OSB verildiğini yazın yeterli olur

11. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

tamam teşekkürler

Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.
  12. Uğurhan Korkmaz

Sayın Yasemin Aslantürk , yeni iş akım şemasını hangi siteden aldınız acaba? Eski iş akım şeması eizin.cob.gov.tr adresindeydi. Yenisinin kaynağını da paylaşabilir misiniz?

13. Uğurhan Korkmaz bunu beğendi.
  14. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Su kirliliği kontrolü yönetmeliği gereği, OSB'den kalite kontrol izin belgesi (evsel+endüstriyel) yeterlidir.
    Atıksu Bağlantı İzni ve Belgesi
    Madde 44 - Bir şehir ve/veya sanayi bölgesinde parsellerin, kurum, kuruluş ve işletmelerin atıksularını atıksu altyapı tesislerine bağlayabilmeleri,atıksu altyapı tesisleri yönetimince verilecek olan atıksu bağlantı iznine tabidir. Atıksu bağlantı izni, evsel atıksuların yazılı bir belge karşılığında; endüstriyel ve karışık atıksuların ise düzenlenecek bağlantı kalite kontrol izin belgesindeki koşulları sağlaması halinde, atıksu altyapı tesisleri yönetimi tarafından verilen izindir. Bağlantı kalite kontrol izni; atıksu altyapı tesisleri yönetimi tarafından, endüstriyel atıksuların kanalizasyon sistemine bağlantı şartlarını belirleyen bağlantı kalite kontrol izin belgesi ile verilir. Bu izin ve belgeler 45, 46, 47 ve 48 inci maddelerde açıklanan hususlara uyulması şartıyla verilir.

15. sefertunca

sefertunca CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar
    , tesis içi arıtım uygulanıp uygulanmadığı derken neyi kastediyor ?

16. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

tesis içinde arıtma tesisi olup olmadığını

17. sefertunca

sefertunca CMNet Üyesi

OSB için böyle birşeye gerek yk dimi

18. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

o zaman organize sanayi bölgesi alt yapı tesisine verildiğini yazabilirsiniz ben öyle yaptım

Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.
Geçici faaliyet belgesi için iş akim şemasi ve proses özeti formati konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Smart draw(iş akım şeması ve proses özeti ve diyagram çizimleri için)

http://www.smartdraw.com/ bu sayfadan gerekli bilgileri bulabilirsiniz. iş akım şeması ve p&ı diyagramlarını çizeblirsiniz
  2. Siteler için İş akım şeması ve proses özeti

arkadaşlar bana çok acil olarak siteler için iş akım şeması ve proses özeti örneği gerekiyor yardım edebilirseniz çok memnun olurum.
  3. ÖTA İş Akım şeması ve Proses Özeti

Arkadaslar merhaba, Bana öta için iş akım şeması ve proses özeti lazım. En azından iş akım şeması olursa çok sevinirim. Teşekkürler
  4. Oteller için iş akım şeması ve proses özeti

Merhaba arkadaşlar, Aranızda oteller için iş akım şeması ve proses özeti hazırlayanlar var mı? Eğer varsa paylaşabilirlerse sevinirim.
  5. iş akım şeması ve proses özeti

Merhaba arkadaşlar beton santrali ve segment fabrikası için iş akım şeması ve proses özeti elinde olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.iyi çalışmalar..