Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geçici faaliyet belgesi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Emre Özer tarafından paylaşıldı.

1. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Merhabalar ; GFB başvurusu esnasında benden istenen bildirimde şu istenmektedir.Hem dekont isteği hem de bu madde için ek belge istemektedir.Dekontu zaten belli 700 TL yatırılacak ve sisteme yüklenecektir. Ancak bu işlemle ilgili diğer istediği İL md uygunluk yazısı için istenen belge isteği ne onu anlayamadım.Gelen bildirim aşağıdaki gibidir:
    ''İşletmenin ÇKAGİLHY Ek 2 listesi kapsamındaki yerinin İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı ile aynı olması gerektiğinden Çevre Bilgi Sisteminde ek kapsamının düzeltilmesi gerekmektedir.''

2. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Size kolaylık tanımışlar. Eksiklik vermek yerine hem ücreti yatırmanızı hem de işleminizi düzeltmenizi istemişler.
    Çevre bilgi sisteminden kasıtları, firma bilgileri kısmında ek kapsamı bölümüdür diye düşünüyorum.

3. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Firma bilgileri kısmındaki ek kapsam formu ''Çevre Bilgi Formu BAşvuru Formu' mudur acaba ?Ya da nedir tam adıyla.Çünkü dekont gibi onuda sisteme yüklemem gerekiyor.

4. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Sistem üzerinden ek kapsamınızı düzeltmeniz gerektiğini belirtmişler. Dekont dışında bir belge yüklemeniz gerekmiyor.
    Siz ek kapsamınızı uygunluk yazısında yer alan şekilde düzeltin, otomatik olarak güncellenecektir.

5. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

6. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Hmm evet.. Böyle bir durum ile karşılaşmadımo_O
    İl Müdürlüğü'ne danışın isterseniz, nasıl bir belge talep ediyorlar (belirttikleri bir düzeltme işlemi)
    Ben yardımcı olamayacağım bu konuda, umarım fikri olan arkadaşlar vardır.
    İyi çalışmalar

7. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Teşekkürler yine ilgin için,kolay gelsin.

Melis Kara bunu beğendi.
  8. Nefin

Nefin Misafir

Sistemden ek kapsamınızı uygunluk yazısındaki gibi düzeltip daha sonra da Uygunluk yazısını tekrar yükleyebilirsiniz bence ama yinede emin olmak için il müdürlüğü ile görüşün.

9. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Ama onu yüklersem bu dosya yükleme yerine ne yüklemem gerekiyor.

10. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

İl Md ile görüşemedim malesef çıkmışlar.

11. Nefin

Nefin Misafir

Uygunluk yazısını tekrar bu dosya yükleme yerine yüklemenizden bahsediyorum Emre bey.. Yani aynı yazıyı 2 kere yüklemiş olacaksınız.
    Sabah erken saatte ararsanız ulaşabilirsiniz. Genelde denetimlere çıktıkları için sabah ulaşmak daha kolay oluyor..

12. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Bende öyle düşünmüştüm. Sabah ilk işim orayı aramak olacak. Teşekkürler ilgilendiğin için.

13. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Konu ile ilgili İl Md. deki yetklilerle görüştüm,çevre bilgi sisteminden düzeltilemesi gerekiyormuş.Ben baktım ama düzeltilebilecek yer göremedim.Bilen varsa Bakanlıktan görüşebileceğim irtibat numaraları olan kim var acaba ?

14. Oğuzhan Başıbüyük

Oğuzhan Başıbüyük CMNet Üyesi

merhaba arkadaslar , Danışmanlığını yaptığımız firmanın ÇKAGİLHY göre EK-1 veya EK-2 de hangi maddelere tabi olduğunu nasıl anlıyoruz? Leb demeden Çorum'u öğrenmeye çalıştığımın farkındayım :) Lütfen ivedilikle cevaplarınız bekliyorum.Teşekkürler

15. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Çevre izin görüşü sorman gerekiyor İl Md'ne.Bunun için dilekçe yazman gerekiyor?Şu dilekçeyi uyarlayabilirisn.

Ekli Dosyalar:

Oğuzhan Başıbüyük bunu beğendi.
  16. Oğuzhan Başıbüyük

Oğuzhan Başıbüyük CMNet Üyesi

teşekkürler dostum.bir sorum daha olacak , İl müdürlüğünden alınan ÇED uygunluk yazısı (ÇKAGİLHY EK 3-B Ortak Belgeler-1) alındıktan sonra ÇED olumlu kararı çıkarsa Çevre İzin veya Çevre izin ve lisans süreci (EK-3 C ) tamamlanabiliyormu?Yoksa ÇED raporu sunulduktan sonra mı devam ediliyor?

17. demetyarşı

demetyarşı CMNet Üyesi

Emre bey ;

Sizin yaşadığınız soruna benzer bir sorunu bizde yaşıyoruz. GFB başvuru formunda yazılan ada no ile yapı kullanma iznindeki ada no daki çelişkinin giderilmesini istemişler hemde dekontu istemişler. siz başvuru formundaki o düzeltmeyi nasıl yaptınız yada il çevreden bir yanıt alabildiniz mi?

18. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Oğuzhan Bey ambalaj atıkları kontrol yönetmeliğinde de ek 1 ve ek 2 hangi kapsamda oldugunuzuda ögrenebilirsiniz bu arada çed olumlu kararı cıkarsa yada baska bir sonuç çevre izin işlemleri süreci devam ediyor ilk başta gfb alınıyor alındığı tarihten en geç 6 ay içindede lisanslara başvurmanız gerekli.

19. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Yanılıyorsam benzer bir şey ile ben de karşılaşmıştım. Ada Pafta nolarıyla ilgili olabilir tam emin değilim.
    GFB başvuru formunda değişiklik yapılması istenmişti sanırım bende. Değişikliği yaptıktan sonra çıktısını alıp onu eklemiştim.

20. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

@demetyarşı Hanım merhabalar; benim konum zaten birazda İl Md'nün bana red vermektense kolaylık olsun diye yaptığı bir durum.Ancak bende dekont yükleme nasıl yapamayacağımı onlara söyledim.İl Md bizim arayüzümüzü göremedikleri için oradan düzeltebileceğimi söylediler.Fakat düzelmedi tabiki de.Cuma günü aramıştım,kendi aramızda isteşara yapalım dediler.Onların cevaplarını bekliyorum.Cevap geldiğinde sizi de bilgilendiririm

Geçici faaliyet belgesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Geçici Faaliyet Belgesi

Arkadaş, tesisimizin ÇED görüşünü, emisyon iznini ve Deşarj iznini Şubat 2011 de aldık. Geçici Faaliyet Belgesi için başvuru bunların süresinin dolmasına 3 ay kala mı yapılmalı yoksa 2012 ye kadar başvuru yapmalımıyım?
  2. Geçici faaliyet belgesi reddi

herkese merhaba bir sorum olacaktı. başvurusunu yaptığım iki firmanın da gfb si reddedildi.nedneelri belirtilmiş onları düzeltmeye çalışlıyorum ama takıldığım nokta şu: bu eksikleir tamamlamak için gereken süre ne kadar dı? 15 iş günü diye bir şey kalmış aklımda ama yönetmelikte göremedim. teşekkür ediyorum.
  3. Geçici faaliyet belgesi reddi

merhabalar. Biz bir firma için gfb başvurusunda bulunmuştuk bugün baktığımızda gfb reddedildi gözüküyor. Sistemimizde, hangi eksiklerden olduğunu gösteren bir yer göremedik. Acaba eksikliğin neyden olduğunu nerden öğrenebliliriz ?
  4. Geçici faaliyet belgesi

ben yeni kurulan tesisimiz için geçici faaliyet belgesine başvurmak istıorum. butun belgelerım yuklenmeye hazır fakat mevcut tesis ilk başvuru dıorum sonrakı adımda da atık yonetımını ekle ve kaydet dıorum ama nedense sonrakı adıma gecemıorum. eklenmesı gereken belgelerımı adım atlamadıgı içinde yukleyemıorum. bu ko0nuda bana yardımcı olabılırsenız sevınırım.en son acılan sayfayı ektede...
  5. Geçici faaliyet belgesi

merhaba arkadaşlar danışmanlığını yaptığım tesis EK-2 1.2.2 ve Ek-2 2.5 maddelerine girmekte gfb başvurusunda ek-2 seçip bu ikisini mi seçmem lazım yardım acil.....