Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geçici Madde-3:Kapsam Dışı Projeler

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında husalan tarafından paylaşıldı.

1. husalan

husalan CMNet Üyesi

"17 Temmuz 2008 ve 26939 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan, "ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ'nin "Kapsam Dışı Projeler" başlıklı Geçici 3. Maddesi'nin yürütmesi, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'na Çevre Mühendisleri Odasının yaptığı itiraz üzerine durduruldu."

ÇMO'nun 27 Ocak 2011'de böyle bir açıklaması var. Benim öğrenmek istediğim, şu anda bu maddenin akıbetinin ne olduğu.

İlgili açıklama:
    http://www.cmo.org.tr/index.php/haberler/basn-acklamalar/2373-basn-acklamas-

Geçici Madde-3:Kapsam Dışı Projeler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çed kapsam dışı?

yapı kimyasalları üreten bir firmayız çed konusunda kapsam dışı raporu alabilirmiyiz. başvurumuzu nasıl yapabiliriz.
  2. Çed kapsam dışı geçici 3. madde yorumu?

Arkadaşlar Merhaba, ÇED yönetmeliği geçici 3. Maddesi şöyle söylüyor. Kapsam dışı projeler GEÇİCİ MADDE 3 – (Değişik: 14/04/2011 – 27905/1. md.) (1) 7/2/1993 tarihli ve 21489 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliğinden önce; a) Üretime ve/veya işletmeye başladığı belgelenen projelere, b) Uygulama projeleri onaylanmış veya çevre mevzuatı ve ilgili diğer...
  3. Çed kapsam dışı ?

Ambalaj atığı geri dönüşüm tesisi çed yönetmeliği ek-1 ve ek-2 listesinde bulunmuyor bunun için çedle ilgili kapsam dışı yazısı almamız mı lazım ? kapsam dışı almak için proje tanıtım dosyası ile mi başvuru yapılıyor bilen var mı arkadaşlar ?
  4. Çed kapsam dışı

Bir tesisimiz için ÇED Kapsam Dışı yazısı almam gerekiyor.. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekir. yrdım edebilirmisiniz
  5. Çed kapsam dışı

Arkadaşlar Merhaba; Paslanmaz boru imalatı yapan bir tesiste; uygulanan kaynak işlemi sonrası, kaynak yapılan bölgeye Pelox adı verilen kremimsi bir paslanmaz temizleyici jel sürüyorlar. Bu temizleme jelinin içinde az da olsa asitlik özelliği var. Sürülen bu jel kaynak yapılan o bölgenin tekrar paslanmazlık özelliği kazanmasını sağlıyor. Jel sürüldükten sonra o bölge önce sert süngerle...