Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geçim sıkıntısı olmasa hangi işi yapardınız?

Konu, 'Anketler ve Araştırmalar' kısmında Melike İlbilgi tarafından paylaşıldı.

?

Geçim sıkıntınız olmasa hangi işi yapardınız?

1. Ressam

14,6%
  2. Şair

5,1%
  3. Yazar

13,9%
  4. Müzisyen

15,3%
  5. Tiyatrocu/ Oyuncu

13,9%
  6. Sporcu

21,2%
  7. Dansçı

8,0%
  8. Şarkıcı

3,6%
  9. Çalıştığım işimden memnunum

11,7%
  10. 'Çevre Mühendisi' gönlümün mesleği ;)

21,2%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Melike İlbilgi

Melike İlbilgi CMNet Üyesi

Bir iş ve insan kaynakları sitesi tarafından yapılan 'Geçim derdi olmasa hangi işi yapardınız?' anketini haydi bizde yapalım. Ah şu geçim sıkıntısı olmasa, gönlümden geçen mesleği icra edebilseydim diyor musunuz? Kimler hayalindeki mesleği yapıyor, kimler işinden memnun değil bir nabız yoklayalım mı? Anket seçenekleri yeterli değilse yorumlarınızla renk katabilirsiniz.. :)

meslekler.jpg

2. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Valla şu anda kendi mesleğimi yapıyorum, ama durumum kötü olsaydı başka işleri yapardım. Durumu düzeltince yine mühendislik yapardım.

Gördüğünüz üzere çevre mühendisliği aslında bir lüks:)))

3. Noyan Temuçin

Noyan Temuçin CMNet Üyesi

evinin içerisini laboratuvar olarak kullanan çılgın bir biyolog olmak isterdim hayali bir meslek sanırım helede türkiye için

4. Belgin Babar

Belgin Babar CMNet Üyesi

mühendislik bi lüks ama parası olmayan bi lüks:) eğer geçim derdim olmasa ya dansçı olmak isterdim yada bi çiçek dükkanım olsun isterdim değişik değişik buketler yapmak.. ahhh ahh...

5. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Keşke kafam rahat olsaydıda ressam olsaydım :)

6. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

7. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Hehe kıvırcık ressam amca özlenmez mi be ? Bir nesil o ve Barış Manço ile büyüdü bu ülkede :D

Seda Güney bunu beğendi.
  8. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

:) izlemez miyim. Güzelde resim yaparım ama paslanıyoruz..

9. Melike İlbilgi

Sanırım bende kelimelerle dans eden bir şair, yahut notalarla oynayan iyi bir kemancı olsam fena olmazdı. Cumartesileri çalışmak zorunda olmadığım, arada sırada izin alabileceğim şartlar için ise (ki bu sadece hayalperest bir düşünce); gönlümün mesleği 'çevre mühendisliği 'ni ömrümün sonuna kadar tutkuyla icra edebilirim.. ;)

10. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

aslında kendi işimi yapıyorum ben de ama çok eskilerden beridir köşeme çekilip içimden gelen herşeyi kağıda dökme yani yazar olma fikri dolanır dururdu kafamda, ki hala dolanıyor ve birgün mutlaka gerçekleştirmek istiyorumm :) ressam olanlara da özenirim ama bendeki bu yeteneksizlikle sanırım hayatım boyunca da sadece özenmekle kalırım ressam olmaya :D

11. Melike İlbilgi

Fatoşum bırak işi gücü..! Al eline kağıdı kalemi, çıkalım senle dağlara..Sen yazarken içinden geçenleri, ben sana tatlı tatlı keman çalayım ;)

12. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

yardım kuruluşlarında çalışmak, ülkeyi, dünyayı gezip insanlara çevre ve bağlantılı konularda eğitimler vermek isterdim, sadece doğruları söylemek, patronların durumunu düşünmek zorunda kalmamak ne iyi olurdu...

Özge Gökmen bunu beğendi.
  13. Ercan Koca

Ercan Koca CMNet Üyesi

Şuan en büyük hayalim olan Amerika'da yaşayıp Ya rapper Ya da film yıldızı olmak isterdim :

Ameriko Vespuçi Amerikayı keşfetti. Yakında amerika da beni keşfedecek. Çok yakında:D:D

14. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

oohh değmesinler işte o zaman keyfimize;)

15. jackalcelep

jackalcelep CMNet Üyesi

eger meslegimi yapmıyor olsaydım calısmak istemez hep yatmak tatil yapmak isterdim :D

Aybike Sarıçiçek bunu beğendi.
  16. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

17. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Anketde neden diğer diye bir seçenek yok ki?

Ben tarihçi olmak isterdim.Tozlu arşivlerde öksüre tıksıra

Aybike Sarıçiçek bunu beğendi.
  18. Melike İlbilgi

Anketin hemen altındaki açıklamamda belirtmiştim. ''Anket seçenekleri yeterli değil ise yorumlarınızla renk katabilirsiniz..'' Zannediyorum okumadınız!

19. Melike İlbilgi

Yorumlarınızla renk katasınız istedim bu yüzden 'diğer' seçeneğini eklemedim.. :p (Aslında aklıma gelmedi :) ) Olsaydı anket sonuçları daha gerçeğe yakın olurdu sanırım.

20. meriç4122

meriç4122 CMNet Üyesi

amatör olduğum fotoğrafçılıkta profesyonel olabilmek için koşuşturup dururken, blues bar işletmeyi de çoook isterdim... hayaldi, hayal kalacak..

Geçim sıkıntısı olmasa hangi işi yapardınız? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. hangi ek-1 ek-2 ?

arkadaşlar siz genel olarak çevre izin lisanstaki ekleri mi yoksa çevre denetimi yönetmeliğindeki ekleri mi baz alıyorsunuz? birbirlerine yakınlar ama arada farklar da var...
  2. Hangi işi seçmeliyim?

Merhaba arkadaşlar, Ben yeni mezun bir çevre mühendisiyim ve iş arıyorum.Uzun süredir işsiz kaldım ve bir anda farklı 2 firmadan elime iş olanağı geçti.Bir tanesi çevre laboratuarında iş güvenliği, gürültü vs. konularında raporlama yapmak, diğeri ise bir arıtma firmasında teklif,proje alanında çalışmak.Kafam çok karışık çünkü raporlama yapmak ne demek bilmiyorum.İleride bana ne gibi...
  3. Çevre Mühendisi kadro sıkıntısı.

Arkadaşlar merhaba, http://guncelsinav.amirler.net/kadro-savaslari---iibfliler-makale,6.html yazısında bölümlerin sıkıntılarını dile getirdiklerini söylüyorlar. Bizde Çevre mühendisliği kadrosu konusunda sosyal medyada sesimizi duyursak.. Şimdiye kadar kaç kere duyurduk bir bilseniz diyeceksiniz belki ama yine yeniden olması gerektiğini düşünüyorum.. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 119 kişilik...
  4. Gfb başvurusu sıkıntısı

Merhaba GFB başvurus yapmış olduğumuz bir firmanın ambalaj kağıdı üretimi için bakanlık tarafından uygun bulunmadığı yazısı gelmiştir.Daha öncesinde İl çevreden gelen yazıda Ek 1 listesinin 8.1 listesinde yer alması gerektiğini bildirmişler bakanlık ise Ek 2 listesinin 8.1 maddesinde yer alması gerektiğini söylüyor.Durum bundan ibaret çözüm önerileriniz nedir ?
  5. Hangi analiz?

Arkadaşlar bir suya boya ve vernik karışıyormu karışmıyormu öğrenmek için hangi parametrelere baktırmalıyım hangi analizi yaptırmalıyım ?