• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Geçim sıkıntısı olmasa hangi işi yapardınız?

Geçim sıkıntınız olmasa hangi işi yapardınız?

• Kullanılan toplam oy
    137
hani şu fotoğrafları karakalem olarak kağıda çizen ressamlar varya onlardan biri olmak isterdim..ressamlık güzel ama karakalem çizme hazzı bambaşka benim için:)

her hafta, geçinmek için farklı meslekleri yapan insanların yerine geçerdim, ama geçinme derdim olmadığı için sadece tadını çıkarırdım. mesela bi hafta sahilde mısır satar, bi hafta spor salonunda görevli olur, bi hafta bir dergide araştırmacılık yapardım. O haftayı da yeni işe başlamış biri gibi sadece öğrenmekle geçirirdim. belki uçakta kabin memuru olmak için üstüne para vermem gerekirdi ama kalan ömrümü dolu dolu yaşar yada binlerce hayat yaşardım... derim ama gerçek olsa üşenirdim yapmazdım heralde :)

Sadece okumak ve yazmak isterdim :asik: ama arkadaşlar herkes beleşe kaçıyor bakın. üretim durmak üzere bir yıla kalmaz aç kalacağız sonra demedi demeyin haa :koptum:

bir tane tır alıp canım istediğinde arabamı yükleyip ülekeyi veya dünyayı gezip gelmek isterdim :)))

çevre mühendisliği öğrencisiyim fakat aynı zamanda karikatüristim(3.sergimi açıyorum 3eylülde yanı yarından sonra) sanatı seviyorum grafik tasarım da da baya haz alıyorum yaparken sanat ile uğraşırdım yani..

ben ufak 1 köfteci açıp dostlarla ihtiyacı olanlarla para kazanma derdi olmadan yiyip sohpet etmek isterdim:)

şu anda yaptığım gibi müzisyenliğe devam etmek isterdim.
yada Ayvalık ta balıkçı olmak.

ah şu geçim derdi olmasa sadece müzisyenlik olurdum... şu an hobi olarak yapabiliriyorum maalesef...
şu geçim derdi olmasa dağlarda interaktif kayıt teknolojileri keşfedip demo yapmakla uğraşmazdım mesela... parayı basar yapardım...
şu geçim derdi olmasa studyoda yatar kalkar sadece davul çalardım...
birde garaj kurardım.. klasik amerikanlar olurdu içinde... pazar günü de üstümü başımı yağa bulayıp toplardım o arabaları...
geçim derdi olmasa bunalrı profesyonel olrak yapardım. şimdi ise hobi olarak takılıyorum.
yani geçim derdim olmasa evet çevre müh olmazdım...
zaten üni.yi ik kazandığım yıllarda dediğim gibi 'öyle bir bölümdeyiz ki kimsenin çocukluk hayali değil.. ösym yerleştirmişte gelmiş...'
ama çalıştıkça seviyoumda aslında...

müzisyen, tamirci, kaportacı, fotocu, futbolcu, oyuncu vb vb de olsam genede çevreci olurdum. ama hobim çevrecilik olurdu:cool:
yani işimi hobi olarak yapmak isterdim.
yahu bu nasıl çelişki be! kendimle çeliştim yaw yazarken.
hobisinden para kazanan adam dünyada cenneti yaşıyordur die bir iddaam vardı benim.
hobim işim olunca, işim hobim oluyorsa durumum çokta vahim değil sanırım. o zaman ben cennetteyim denilebilir. ya da araf :koptum:
muhabbet çubuğa sardı yaaa....

Çok şükür ki hayal kurmak için vergi almıyorlar,
Eğer , böyle bir şey olsa idi, devletin kasası bizim hayal vergilerimizle dolardı,
Bütçe her yıl fazla verir ve kişi başına düşen milli gelir anında tavan yapar ve herkesin hayali gerçek olurdu,
Birilerinin çalışmaya ihtiyacı olmasa idi iş veren ve işçi kavramı olmaz hepimiz patron olurduk, fena da olmazdı aslında,
Öyle ya da böyle okuyanın değerinin olmadığı bir ülkedeyiz,
Acı ama gerçek ,
Klişe bir laf ama yeri geldi söyledim,
Kazasız ve kazançlı günler dilerim,