Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gel tanışalım önce:)))

Konu, 'Tanışma Alanı' kısmında Erdem Akgül tarafından paylaşıldı.

1. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

selamlar, günaydınlar meslektaşlarım;
    bir şeyi merak ettim aklıma takıldı! bizim sevgili meslektaşlar "ÇEVRE MÜHENDİSİ" görev/ünvanı dışında başka hangi ÜNVANları kullanıyorlar...mesela;

xxx YYYYY
    Çevre Mühendisi
    Çevre Görevlisi
    İSG uzmanı
    .......

2. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Çevre Yönetim Sistemi Uzmanı
    Çevre Sorumlusu

3. cemba82

cemba82 CMNet Üyesi

İş Güvenliği Mühendisi (amelesi)

4. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

şifresini kullanıcı adını unutmuş paralarını ödediği halde çevre görevlisi belgesinden nasiplenememiş bir çevre görevlisi ama çevre mühendisi daha önceleri proje mühendisi bir ara işletme mühendisi oldum. az daha çalışsaydım iş yerimde proje koordinatörü olurdum kesin. bir iş görüşmemi de kabul etseydim satış mühendisi olacaktım. şimdi de masamda adımın soyadımın mesleğimin yazdığı kalemliğim var. ama gelin görün ki çevreci gel çevreci git oldum. bir de ben öğrensem öğretebilsem ünvanımı...

Ceyda Kazancioglu, Erdem Akgül ve alix bunu beğendi.
  5. alix

alix CMNet Üyesi

:))) Çigdem hanım yazınızı okurken bile benim kafam karıştı. Çok alanda çalışmak iyidir kolunuzdaki altın bilezik sayısını ( deneyimlerinizi) artırırsınız. Kolay gelsin diyelim...

6. Esra Alıç

Esra Alıç CMNet Üyesi

ben kısaca Ç.M :komik:

Erdem Akgül bunu beğendi.
  7. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Atık sorumlusu,çöp sorumlusu,çöp mühendisi,çöpçü vs.... Her ne kadar "Her atık çöp değildir." desem de. :)

8. Kadir Ünal

Kadir Ünal CMNet Üyesi

halk arsında en geçerlisi " ya siz bu belediyelerde çalışıp bağ bahçe düzenliyonuz demi??? " biz daha geçerlisini bulana kadar en geçerlisi budur :)

Simge, Emre Bülbül ve Erdem Akgül bunu beğendi.
  9. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

geçen bir arkadaşın isminin altında çok acayip ve hiç rastlamadığım bir ünvan kullanımı vardı ona istinaden açmıştım konuyu diğer arkadaşalrda böyle gariplikler var mı bir tespit edelim dedik ama sanırım ÇEVRE MÜHENDİSİ DOĞUŞTAN GARİP!

10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Diyalog
    Teyze:Oğlum/kızım ne okudun sen,ne iş yapıyosun?
    Genç:Çevre mühendisliği okudum teyzecim,çevre mühendisiyim.
    Teyze:Vah vah, tıp fakültesini tutturamadın mı yavrum.böyle çevre mühendisi olucan
    Genç: !!!????!!!!

11. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Diyalog2
    -Abi hangi bölümde okuyodun sen?
    -Çevre Mühendisliği
    -4 yıllıkmı?
    -!!!!????!?(

12. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

iş güvenlikçi,isg ci, iş güvenliği mühendisi, şef,hoca......gibi birçok ünvanla(?) anılmaktayım.

13. M. Çağrı Karabuğa

M. Çağrı Karabuğa CMNet Üyesi

Kontrol Mühendisi

14. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Çevre Danışmanı, Danışman, Çevre Mühendisi

15. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Arkadaşlar bir sorum olacak.Biz Çevre Mühendislerinin bir işletmede ilerleyebileceğimiz,gelebileceğimiz en üst kademe acaba nedir?Tabii işletme şefi olarak çalışırsak önümüz açılır.Bundan da, İSG Uzmanı olup sonradan SEÇ Müdürü olmaktan da bahsetmiyorum.Düz bir Çevre Mühendisi (Çevre Mühendisliği dalında master yapmış olabilir) acaba en üst hangi makama gelebilir?

Seda Güney bunu beğendi.
  16. Seda Güney

Seda Güney CMNet Üyesi

Bu soru benim işime yarayacak :D Evet acaba nedir nedir :) Ben Prof. Dr. Çevre Mühendisi olmayı düşünmekteyim var mıdır daha üst limiti acep :)

M. Hayri Cüneydi bunu beğendi.
  17. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

böyle kriter yoktur sanırım, olmamalı da. ülkede ilköğretim mezunu(??) milletvekili, onu da başbakan atarsa bakan olabiliyorken.siyasete girdiği takdirde başbakan , reis-i cumhur dahi olunur.
    ama tabi iyi bir insan,işini en iyi yaparak hak huku gözeterek de Cennet Makamıyla da şereflenmek de var ki master card dahi ödeyemez onu:))

18. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Günümüz Türkiyesinde bir çevre mühendisi en fazla DUAYEN olur.Başka hiçbir şey olmaz.

19. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

Çevre Mühendisi
    Çevre görevlisi
    Okeye dördüncü
    Gürültü Ölçüm Sorumlusu
    Lab. Analiz Sorumlusu
    Atıksu Numune Alma sorumlusu

Kadir Ünal bunu beğendi.
  20. Kadir Ünal

Kadir Ünal CMNet Üyesi

Bence bu kişinin kendi yetenekleri ve azmiyle alakalı. Eğer kendimizi mühendis olarak nitelendiriyorsak, uç noktaları kısıtlamamalıyız bence... :)

M. Hayri Cüneydi bunu beğendi.
Gel tanışalım önce:))) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Pet bardak kullanmadan önce

Pet bardak kullanmadan önce Ülke genelinde 2 bin 100 civarında belediyenin bulunması karşın, bunlardan sadece 40'ının katı atıkları bertaraf edecek tesise sahip... AA Güncelleme: 12:49 TSİ 20 Ekim. 2010 Çarşamba Katı Atık Kirlenmesi Araştırma ve Denetimi Türk Milli Komitesi (KAKAD) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Topkaya, ''2. Ulusal Katı Atık Yönetimi Kongresi''ne katılmak üzere...
  2. 26 yıl önce Çernobil'de...

Çernobil nükleer santralinde 26 yıl önce yaşanan patlama ile Ukrayna'da 18.000 km2'lik tarım toprağı radyoaktif kirlenmeye maruz kaldı. Ülke ormanlarının %40'ı (toplam 35.000 km2) kirlendi. Dev patlama ile yayılan radyasyon Kuzey ve Batı Avrupa’ya yayıldı. Kazanın ardından yıllar geçmesine rağmen bölgede başta süt ve diğer besin maddelerinde olmak üzere yüksek radyasyon tespit ediliyor....
  3. Önce pilot yapıyorlar

Evet, öncelikle çalış çabala uzman ol, haa.. unuttuk, neyi unutmuştuk bir bakalım diyorlar, biz bu arkadaşlara az tehlikeli gurubun yanında tehlikeli guruba da 3 yıl baktıralım , ölen ölür kalan sağlar bizimdir, misalinde olduğu gibi. Peki kardeşim, siz bu yetkiyi veriyorsunuz da; bu arkadaşları niye 3 yıl bekletiyorsunuz? inceleyin bu işte 2 yıl tam gün çalışmış olan iş...
  4. Böylesi daha önce görülmedi!

[SIZE=18px]NASA'nın Hubble Uzay Teleskobu, dünyaya 20 bin ışık yılı uzaklıktaki bir yıldızın bir anda en parlak yıldız olup sonra tekrar eski haline dönmesini saniye saniye görüntüledi. İlk kez karşılaşılan bu durum bilimadamları şaşkına çevirdi. V838 adındaki parlak yıldızın şiddetli parlamaları sırasında uzaya müthiş bir tozbulutu saçıldı. Bu kadar tozun nasıl saçıldığı ve yıldızın bunu...