• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gel tanışalım önce:)))

Erdem Akgül

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
TARSUS BELEDİYESİ
selamlar, günaydınlar meslektaşlarım;
bir şeyi merak ettim aklıma takıldı! bizim sevgili meslektaşlar "ÇEVRE MÜHENDİSİ" görev/ünvanı dışında başka hangi ÜNVANları kullanıyorlar...mesela;

xxx YYYYY
Çevre Mühendisi
Çevre Görevlisi
İSG uzmanı
.......

valla çüpcü de diyeni oluyor kanalizasyoncu da....
hatta amcamın biri kızmıştı müdürüme kız başına neden kanalizasyonun başına dikiyosunuz o ne anlar kanalizasyonda diye.... :)
Annem çöpçü diyor babam mühendis hanım...
halk arasında park bahçe düzenleyici oluyorum... laf anlatmaktan dilimde tüy bitti de.. :(
en güzeli "müendis anım" denmesi ama.. :)

Mesleğimizi kim nasil bilirse bilsin bizim üzerimize düşen mesleğimizi insanlara iyi anlatabilmek. Çevre için gelecek için yaptığımız çalışmaların ne kadar önemli olduğunu anlatabilir ve hakkıyla görevimizi yerine getirirsek bizler her zaman Çevre Muhendisiyiz ve her zaman öyle anılmak ve bilinmek isterim...

Bence eğitim hangi bölümden alındı ise, yani diploma da ne yazıyorsa meslek o dur. Diğer büyün yakıştırmalar eğitim-sınav sonrası alınan sertifikalardan ibarettir. Hatta bazılarında eğitim-sınav dahi olmadan verilmiş unvanlardır.

üniversiteye giderken 2000 yılında çevre mühendisi dediğimde kaldırım mühendisi yani diyen ve içte içe kıs kıs gülenleri hala unutamıyorum:mad::mad:

birde ;
vatandaş : hangi bölümde okuyosun kızım?
genç: çevre mühendisliği
vatandaş : ..................( suskunluk)
ve sonra başka konuya geçilir?!!!

Amca: Benim oğlum ODTÜ'de okudu bla bla, şimdi devlet memuru bla bla, benim kızım şurada okudu bla bla şimdi evlendi çocuk sahibi bla bla. Sen hangi bölümü bitirdin evladım?

Ben: Çevre Mühendisiyim

Amca: Yau benim sokağıma niye girmiyorsunuz, çöpler diz boyu oldu, belediyeye dünya para verdik, yazıklar olsun sizi okutan hocalara bla blabla

Ben:2024-extreme-facepalm.jpg