Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yürürlükte Gemilerden atik alinmasi ve atiklarin kontrolü yönetmeliği çerçevesinde uygulanacak ücretler ve esas

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında Cansu Bağ tarafından paylaşıldı.

1. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

GEMİLERDEN ATIK ALINMASI VE ATIKLARIN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ ÇERÇEVESİNDE UYGULANACAK ÜCRETLER VE ESASLAR HAKKINDA TEBLİĞİ

Resmi Gazete Tarihi: 05.06.2009 Resmi Gazete Sayısı: 27249

Kapsam: Bu Tebliğ 26/12/2004 tarihli ve 25682 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Gemilerden Atık Alınması ve Atıkların Kontrolü Yönetmeliğinin 26 ncı maddesi uyarınca belirlenen ücret tarifesini ve tarifenin uygulama esaslarını kapsar.

Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi

Gemilerden atik alinmasi ve atiklarin kontrolü yönetmeliği çerçevesinde uygulanacak ücretler ve esas konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yürürlükte Tıbbi atıkların kontrolü yönetmeliği

Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği Resmi Gazete Tarihi: 22.07.2005 Resmi Gazete Sayısı: 25883 Amaç: Bu Yönetmeliğin amacı, tıbbi atıkların üretiminden bertarafına kadar; a) Çevreye ve insan sağlığına zarar verecek şekilde doğrudan veya dolaylı bir biçimde alıcı ortama verilmesinin önlenmesine, b) Çevreye ve insan sağlığına zarar vermeden kaynağında ayrı olarak toplanması, ünite içinde...
  2. Yürürlükte Tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliği

TEHLİKELİ ATIKLARIN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 14.03.2005 Resmi Gazete Sayısı: 25755 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, tehlikeli atıkların, üretiminden nihai bertarafına kadar; a) İnsan sağlığına ve çevreye zarar verecek şekilde doğrudan veya dolaylı biçimde alıcı ortama verilmesinin önlenmesine, b) Üretiminin ve taşınmasının kontrolünün sağlanmasına, c) İthalinin...
  3. Yürürlükte Kum çakıl ve benzeri maddelerin alınması, işletilmesi ve kontrolü yönetmeliği

KUM ÇAKIL VE BENZERİ MADDELERİN ALINMASI, İŞLETİLMESİ VE KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 08.12.2007 Resmi Gazete Sayısı: 26724 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, orman sayılan alanlar dışındaki yerlerden, kum, çakıl ve benzeri maddelerin çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde alınması, işletilmesi ve kontrolü ile ilgili esasları düzenlemektir. Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi
  4. Yürürlükte Gemilerden atık alınması ve atıkların kontrolü yönetmeliği

GEMİLERDEN ATIK ALINMASI VE ATIKLARIN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 26.12.2004 Resmi Gazete Sayısı: 25682 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı; Türkiye'nin deniz yetki alanlarında bulunan gemilerin ürettiği atıklar ile yük artıklarının denize verilmesinin önlenmesi ve deniz ortamının korunması maksadıyla, yükümlüleri tarafından atık kabul tesislerinin kurulması ve işletilmesi ile atık...
  5. Tibbi atiklarin kontrolü yönetmeliği ünite içi atik yönetim plani....

Arkadaşlar hastaneler için hem endüstriyel atık yönetim planı hem de ünite içi atık yönetim planı mı hazırlamamız gerekiyor yoksa sadece ünite içi atık yönetim planı yeterli mi ? Ve elinde örnek ünite içi atık yönetim planı olan var mı acaba?