Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

“genç” Çevre Mühendisleri

Konu, 'Yönetim Duyuruları' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Merhaba;

Bu bir çağrı metnidir. Birlik olmaya, kazanma ve kaybetmede yan yana durmaya, “çevre” ve “emek” katline karşı en önde saf tutmaya, meslek onurunu savunmaya ve en çokta BİZ olmaya çağrıdır. İdealimiz olan “ortak bir söylem” edinmeye çağrıdır. Gönülleri kırmayan ve kırdıklarımızdan özür dileyen bir dost çağrısıdır. Düzenbazlar köşeleri tutmuş, kuytuda pazarlık saltanatı konuşulur olmuşken; yüreklere adaleti, insana ve çevreye saygıyı haykırmak isteyen BİZlerin çağrısıdır. İnsanlık tarihi “burası benim” diyenlerle, “bizim” diyenlerin kavgasından ibarettir bir anlamda. Benim diyenler geçmişlerinden, başarılarından, evveliyatlarından, servetlerinden, destanlarından ve nüfuslarından bahsetmektedir. Bizim tek dilimiz ve dileğimiz var: “BİZ olmak”.

BİZ olmak için yorulmaktan korkmuyoruz çünkü GENÇiz.
    BİZ olmak için ufukta doğacak güneşi görüyoruz çünkü UMUTLUYUZ.
    BİZ olmak için toyluğumuzla övünüyoruz,
    BİZ olmak için daha çok ellerimiz ve daha çok yüreğimiz olmalı.

BİZ biz olurken
    “üzümü, inciri, narı
    tüyleri baldan sarı
    sütleri baldan koyu” bir dünya istiyoruz.
    Olmasın diyoruz “ihtiyaçtan” fazlası.
    Olmasın diyoruz açgözlülük, sömürü ve saltanat.

Biz, BİZ olurken
    “Birden bire
    kayalardan dökülür
    gökten yağar
    yerden biter gibi
    bu toprağın verdiği en son eser gibi”

Mesleğimizin bilincinde olarak ve onu savunarak,
    “mübalâğa cenk olsun”.

Bu mücadelede;
    Biz BİZ olurken ONUR, İNSANLIK, EŞİTLİK, ADALET, VİCDAN ve en çokta UMUT her daim BİZİMLE OLSUN.
    “genç” Çevre Mühendisleri

2. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

15 Ocak'taki seçimlerde herkesi oy vermeye çağırıyorum. Yoksa burada yazdıklarımız burada yazıldığı ile kalacak.

3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Herkesin ortak amacının "Çevre Mühendisliğini" ileri götürmek olması gerekmektedir. Bizde üzerimize düşeni yaparak oda seçimlerine katılımı arttırmaya seçime girecek grupları tanıtmaya çalışıyoruz. Tüm gruplar ile "Çevre Mühendisliği" ortak paydasında buluşuyoruz.

4. Halil Korutürk Özcan

Halil Korutürk Özcan CMNet Üyesi

Toplumcu Çevre Mühendisleri adayı bir kişi olarak arkadaşlara da başarılar diliyorum...Fatih Beyinde belirttiği gibi hepimizin ortak amacı; çevre mühendisliğinin hakettiği yere gelebilmesi , daha yaşanabilir bir ülke ve doğa olmalıdır.

5. muratcglyn

muratcglyn CMNet Üyesi

alternatif çevre mühendisleri diye bir grup ankara subesi için yarın adaylığını açıklıyormuş..

alternatif çevre mühendisleri Aktif Çevre Mühendisleri adıyla Ankara Şubesi Seçimine Girmeye karar vermiştir...

Fatih Özcan bunu beğendi.
“genç” Çevre Mühendisleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çmo genel merkez seçimleri (genc cevre muhendisleri)

Seçimlere günler kalan diğer ve ışık vaat eden grubumuzu da tanıtmak istiyorum. Genç çevre mühendisleri son zamanlarda adını duymaya başladığımız ve Ankara şubeye tüm delegelerini sokmayı başarmış bir grup. Kendileriyle de 2 kere toplantı yapma şansına sahip oldum. Genç çevre mühendislerinde de aşağıda söylediklerini yapabilecek gücü, azmi ve kararlılığı gördüm diyebilirim. Genç Çevre...
  2. Genç çevre mühendislerinden patentli tasarım

[FONT=Verdana][COLOR=rgb(0, 0, 0)]25 yaşındaki Ener Kutluca’nın icadı atık su arıtma sistemi ‘BioPipe’ foseptikten kurtarırken ciddi su tasarrufu sağlıyor. Belediyeler bu sisteme sahip çıkarsa atık su toplama ve arıtma işi için her yıl 1,5 milyar dolar harcamaktan kurtulabilir. İSTANBUL Anadolu yakasındaki Çavuşbaşı mahallesinde ormanın kenarında 13 villalık bir site temel bir kent...
  3. [07/12/2013] "genç" çevre mühendisleri 07.12.2013 cumartesi istanbul'da bir araya...

Çağrımız Mesleğimize, Çağrımız Odamıza, Çağrımız İSTANBUL’a… 2010 yılından beri Odamızın birçok organında çalışma yapmış olan “genç” Çevre Mühendisleri olarak Mesleğimize, Odamıza, Ülkemize sahip çıkmak üzere İstanbul’da bir araya geliyoruz. Hızla büyüyen şehirlerimiz çevre sorunlarını geçmişten bugüne beraberinde taşımaktadır. Sanayileşen şehirlerimiz ile çevre sorunlarının çözümünde bilim...
  4. "genç" çevre mühendisleri çmo istanbul şubesini hep birlikte yönetmeye davet ediyor!

Odamızın İstanbul Şubesini Hep beraber yönetmek adına yola çıkıyoruz! http://www.genccevremuhendisleri.com https://www.facebook.com/groups/istanbulgenccevremuhendisleri/ Çünkü hedefimizde; • #ÇevreGörevlisiDeğilÇevreMühendisi demek için, • Mesleki dayanışmayı "çalışma hayatına" taşıyan bir Şube için, • "Tecrübeli" Mühendisleri, yeni mezunları ve öğrencileri ile...
  5. Türkiye çevre mühendisleri ve aktif çevre mühendisleri ortak basın bildirisi

Değerli Meslektaşlarımız, Odamız seçimleri için çıktığımız yolda desteklerinizi bekliyoruz.. Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Seçimine Katılacağımız Yönetim Kurulu Listemiz: ASİL 1- Erhan ER 2- Ramazan GÜRLEYEN 3- Rahşan ULUS 4- Mustafa PEKÇETİN 5- Serhan MADEN 6- Mustafa GÜLÇEK 7- Ersin KARAHASANOĞLU YEDEK 1- Ufuk IŞIK 2- Yusuf ÇAKILKAYA 3- Sadettin ŞAHİN 4- Mustafa YANMIŞ 5- Fatih...