Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Genç mucitlere destek

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Hakan Nizamogullari tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Nizamogullari

Hakan Nizamogullari CMNet Üyesi

Devlet, "Projem var ama param yok" diyen genç mucitlere sahip çıkacak. Ürün geliştiren mucidin masraflarının % 75'ini devlet karşılayacak. 50 milyonluk bütçe için son başvuru süresi ise 16 Eylül

Hükümet genç mucitlere destek için kesenin ağzını açtı. Teknolojik sorunlarını çözmek için üniversitelerin kapısını çalan işletmelerin masraflarını devlet karşılayacak. Şirketlerin Ar-Ge yoluyla çözülebilecek ihtiyaçlarını ülkedeki bir üniversiteyle işbirliği yaparak gidermesi için başlatılan San-Tez Projesi'nde bu yıl için başvuru süreci başladı. Proje kapsamında yeni ürün geliştiren mucidin masraflarının yüzde 75'i devlet tarafından karşılanacak. San-Tez destekleri için 50 milyon TL'lik bütçe ayrılırken başvurular 16 Eylül 2013'e kadar alınacak. Bakanlık, üniversitelerle ortak olarak geliştirilen teknoloji projelerinde, tutarın yüzde 75'ini hibe olarak ödeyecek. Bu destek tutarı işletmelerin hesabına 3'er aylık dönemler halinde yatırılacak.

Sabah

Murat Erdem, hazeldogan ve Fatih Özcan bunu beğendi.
Genç mucitlere destek konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çmo genel merkez seçimleri (genc cevre muhendisleri)

Seçimlere günler kalan diğer ve ışık vaat eden grubumuzu da tanıtmak istiyorum. Genç çevre mühendisleri son zamanlarda adını duymaya başladığımız ve Ankara şubeye tüm delegelerini sokmayı başarmış bir grup. Kendileriyle de 2 kere toplantı yapma şansına sahip oldum. Genç çevre mühendislerinde de aşağıda söylediklerini yapabilecek gücü, azmi ve kararlılığı gördüm diyebilirim. Genç Çevre...
  2. “genç” Çevre Mühendisleri

Merhaba; Bu bir çağrı metnidir. Birlik olmaya, kazanma ve kaybetmede yan yana durmaya, “çevre” ve “emek” katline karşı en önde saf tutmaya, meslek onurunu savunmaya ve en çokta BİZ olmaya çağrıdır. İdealimiz olan “ortak bir söylem” edinmeye çağrıdır. Gönülleri kırmayan ve kırdıklarımızdan özür dileyen bir dost çağrısıdır. Düzenbazlar köşeleri tutmuş, kuytuda pazarlık saltanatı konuşulur...
  3. Üniversite genç gelişim

Herkese merhaba tekrardan... üniversite okuyan arkadaşlarda bana katılacak ve bitiren büyüklerimde onay vericeklerini düşünerek şöyle bir konuşma başlatayım istedim.Üniversiteli olmak mühendis adayı olmak günümüz zamnında çok kolay oldu artık üniversite değil kaliteli bir birey olabilmek önemli artık!bu çerçeve de üniversite de gelişim konferansaları ve bu konferanslarda tüm çevre mühendisliği...
  4. Genç çevre mühendislerinden patentli tasarım

[FONT=Verdana][COLOR=rgb(0, 0, 0)]25 yaşındaki Ener Kutluca’nın icadı atık su arıtma sistemi ‘BioPipe’ foseptikten kurtarırken ciddi su tasarrufu sağlıyor. Belediyeler bu sisteme sahip çıkarsa atık su toplama ve arıtma işi için her yıl 1,5 milyar dolar harcamaktan kurtulabilir. İSTANBUL Anadolu yakasındaki Çavuşbaşı mahallesinde ormanın kenarında 13 villalık bir site temel bir kent...
  5. "genç" çevre mühendisleri çmo istanbul şubesini hep birlikte yönetmeye davet ediyor!

Odamızın İstanbul Şubesini Hep beraber yönetmek adına yola çıkıyoruz! http://www.genccevremuhendisleri.com https://www.facebook.com/groups/istanbulgenccevremuhendisleri/ Çünkü hedefimizde; • #ÇevreGörevlisiDeğilÇevreMühendisi demek için, • Mesleki dayanışmayı "çalışma hayatına" taşıyan bir Şube için, • "Tecrübeli" Mühendisleri, yeni mezunları ve öğrencileri ile...