Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geri dönüşüm atıklarından muafiyet?

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında utkan demirbaş tarafından paylaşıldı.

1. utkan demirbaş

utkan demirbaş CMNet Üyesi

arkadaşlar;

bulunduğumuz lokasyon; geri dönüşüm firmlarına oldukça uzak. ÇED Taahhütlerimiz ve yönetmelikler gereğincede faaliyet sahamızda oluşan geri düşüm atıklarını lisanslı firmalara vermekle yükümlüyüz.

fakat; görüşme yaptığımız birçok firma 2-3ton atık malzeme için kamyon göndermiyor, çünkü ederi yok.
    bizde çok yüksek fiyatlar ile atık gönderimi yapıyoruz bu durum da hem ülke ekonomisine hemde şirketimize ekstra maliyet oluşturmakta.

kanun/yönetmeliklerde bu durumla ilgili İl Çevre Şehircilik müdürlüğüne yazılacak oln görüş yazısına ilişkin bir madde yada dayanak var mı?

yardımlarınız / desteğiniz için teşekürler

saygılarımla.

2. Doğan Şahin

Doğan Şahin Misafir

öncelikle çevre ve orman müdürlüğü diye müdürlük yok "çevre ve şehircilik il müdürlüğü" var. atık miktarınızın az olması yükümlülüklerinizi kaldırmıyor. kendi sahanızda geçici depolama yapabilirsiniz eğer atıklarınız tehlikeli atık ise il müdürlüğünden geçici depolama izni alarak 6 ayı geçmemek üzere depolama yapabilirsiniz

3. utkan demirbaş

utkan demirbaş CMNet Üyesi

teşekkürler,..
    bahsettiklerini bende biliyorum.
    zaman ayırdığın için teşekkür ederim.

hanvey1105 bunu beğendi.
  4. Doğan Şahin

Doğan Şahin Misafir

5. putperest

putperest CMNet Üyesi

böyle bir muafiyet olduğunu ben de bir yerlerde okudum ancak şu anda bulamıyorum. benim de merak ettiğim bir konu bu.

Geri dönüşüm atıklarından muafiyet? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Geri dönüşüm

Geri dönüşüm terim olarak, kullanım dışı kalan geri dönüştürülebilir atık malzemelerin çeşitli geri dönüşüm yöntemleri ile hammadde olarak tekrar imalat süreçlerine kazandırılmasıdır. Tüketilen maddelerin yeniden geri dönüşüm halkası içine katılabilmesi ile öncelikle hammadde ihtiyacı azalır. Böylece insan nüfusunun artışı ile paralel olarak artan tüketimin doğal dengeyi bozması ve doğaya...
  2. Geri dönüşüm

Biliyor muydunuz? -Bir büro elemanının yılda 81 kilo yüksek vasıflı kağıdı çöpe attığını -Ülkemizde yılda yaklaşık bir milyon ton kağıtla gereksiz yazışma yapıldığını -İnsanların birbirine gönderdiği kağıtların %44’ünün okunmadığını, ve bir insanın ömrünün 8 ayını gereksiz yazışma zarflarını açarak geçirdiğini -1 kağıdın 5 kez yeniden kullanılabileceğini -70 kg. atık kağıdın 1...
  3. Geri dönüşüm

strafor maddesinin geri dönüşümü ile ilgili bilgiyi hangi yönetmelikten bulabilirim