Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

geri dönüşüm tesisi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Koray Metin tarafından paylaşıldı.

1. Koray Metin

Koray Metin CMNet Üyesi

arkadaşlar mrb
    plastik ambalaj atıkları geri dönüşüm tesisine lisans alabilmem için izlemem gereken yol nedir.en baştan anlatırmısınız.
    şimdiden teşekkürler

2. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

ambalaj atıkları kontrolü yönetmeliğinde geri dönüşüm tesisleri için gerekli kriterleri sağlıyıp sağlamadığına bakın.daha sonra çevre kanunca alınması gereken izin ve lisanslar hakkında yönetmelikte EK-3B de izin ve lisans başvurularında istenen belgeleri bulabilirsiniz.bunlardan ÇED görüşünüz yoksa bunun için başvuruyu yapın ilk başta.istenen belgelerden yapı kullanım izin belgesi en çok sıkıntı yaşanan belge.bu varsa diğerleri bi şekilde hallolur.itfaiye raporunuz yoksa bulunduğunuz yerdeki itfaiye müdürlüğüne başvurabilirsiniz.yani bu işlemleri aynı anda yapabilirsiniz.
    kriterleri sağlıyorsanız il çevreye uygunluk yazısını almak için dilekçe ile başvuru yapabirsiniz.yukarıda işlemler de aynı esnada yapılabilir.bazı il çevreler yapı kullanım izin belgesi olmadan uygunluk yazısı vermemekte.yani başvuru esnasında istenen belgeyi uygunluk yazısını alma aşamasında istemekteler.bu konuda il çevreyle bir görüşün derim ben.

geri dönüşüm tesisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. akümülatör geri dönüşüm tesisi?

akümülatör geri dönüşüm tesisi hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi? lütfen msjlarınızı bekliyorum
  2. metal alüminyum geri dönüşüm tesisi

Alüminyum geri dönüşüm tesisinde çalışan arkadaşlarıma soruyorum eritme yapan tesisler için geri dönüşüm tesislerinden aldığınız kırılmış metal çapaklar prosesinizi nasıl etkiliyor?Kırılmış olması ergitme yapan tesisler için problem teşkil ediyormu ediyorsa malzemeyi preslemekmi proses için uygundur?
  3. Pet şişe geri dönüşüm tesisi

Arkadaşlar bildiğiniz gibi pet şişeler günlük hayatımıza fazlasıyla girmiş durumda. Bunların geri dönüşümünü sağlamak için kurulacak bir tesis maliyetini düşündüğümüzde sadece makina teçhizat düşük kapasite için 400.000 tl. diğer maliyetleride dahil ettiğimizde 600.000 lirayı bulacağını düşünüyorum. sorum şu olacak böyle bir tesiste çalışan yada bilgisi olan biri böyle bir tesisin maliyetini...