• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Geri kazanım/bertaraf ?

Sena Ç.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Tarım ve Orman Bakanlığı - Su Yönetimi Genel Müdürlüğü
Arkadaşlar ÖTA'lardan çıkan bazı atık kodlarını yılsonu ek4 bildiriminde geri kazanım mı bertaraf mı karar veremedim.

16 01 13* Fren sıvıları
16 01 14* Tehlikeli madde içeren antifriz sıvıları
16 01 07* Yağ filtreleri
16 08 07* Katalizörler
16 01 08* Cıva içeren parçalar
16 01 11* Asbest içeren parçalar

Bu atık kodlarından hangilerini bertaraf, hangilerini geri kazanım olarak bildirmeliyim?

Tehlikeliatık.com sitesinde genelde atık ara depolama firmaları karşıma çıkıyor, atık ara depolama bizde de var zaten. Umarım yardım edebilirsiniz. Teşekkürler şimdiden.

Açıkçası il aramıyorum, bir kamu kurumunda çalışıyorum ve ihale yolu ile satış veya bertarafa gönderiliyor. Bana sadece sisteme hangisini ne olarak girmem gerektiği lazım, hangisini bertarafa, hangisini geri kazanıma göndericem :)

Sena Bey, onu gönderdiğiniz veya göndereceğiniz firmalara sorun çünkü her firmanın lisanları farklı farklı olabilir. Eğer daha önce gönderdiğiniz firma varsa ve aynı firmaya verecekseniz UATF B nüshasında atık bertaraf/geri kazanım kısmında yazanı sisteme girmek durumundasınız. Aksi takdirde gerçeğe aykırı beyanda bulunmuş olursunuz.

Teşekkürler Deniz bey o zaman ilk girişleri varsayımsal yapmak lazım, çünkü daha önce bu atıkların bertarafı veya geri kazanımı yapılmamış. ÖTA faaliyete yeni geçmiş ve dediğim gibi ihale yöntemi kullanılıyor. Nitekim ara depolama lisanslı firmalarda ihaleye katılabiliyorlar. Biraz birikip satıldıktan sonra ona göre girmeye başlarım o zaman :)