Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GFB alınmış tesisin el değiştirmesi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Mahmut Konukcu tarafından paylaşıldı.

  1. Mahmut Konukcu

    Mahmut Konukcu CMNet Üyesi

    Arkadaşlar Merhaba;
    Geçici Faaliyet Belgesi alınmış olan bir tesisin (aynı adreste aynı faaliyeti yapmaya devam etmekle beraber) sahibi değişmiştir. Yani şirket ünvanı, vergi no'su tamamen başka olan bir şirkete devir edilmiştir.
    Böyle bir durumda ne yapılmalı? GFB iptal edilip yeni şirket ünvanıyla yeniden mi başvurulmalı yoksa GFB devri söz konusu oluyor mu? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...
    Hepinize kolay gelsin..
     
  2. Doğan Çevik

    Doğan Çevik CMNet Üyesi

    Merhaba,
    Eğer faaliyette herhangi bir değişiklik yoksa, ismin değişmesi belgenin iptalini gerektirmez, il müdürlüğü bilgilendirilir, belge üzerinde düzeltme yapılır arkadaşım.
     
  3. Mahmut Konukcu

    Mahmut Konukcu CMNet Üyesi

    İl Çevre ile görüştüm, belge online olarak e-imza ile verildiği için o şekilde bir müdahale yapamıyorlarmış.
     
  4. Gül Erşahince

    Gül Erşahince CMNet Üyesi

    izin lisans yönetmeliğinde açıkça yazıyor madde 10 8. bend "İşletmenin sahibinin veya adının değişmesi halinde, yapılan değişiklik işletmeci tarafından değişikliğin gerçekleştiği tarihten itibaren üç ay içinde yetkili mercie bildirilir. İşletmede çevre izin veya çevre izin ve lisans şartlarında değişiklik yoksa işletmenin çevre izin veya çevre izin ve lisansı, önceki geçerlilik süresi değişmemek kaydıyla yeniden düzenlenir." aynı şey benimde başımda var il çevre bana da lisans işlemlerinizi tamamlayın sonra el değiştirsin kurum dediler lisans süreci tamamlandıktan sonra il çevreye bildirince daha kolay oluyormuş zaten izin lisans belgesi düzenlenmiyor yeniden sen sadece adının değiştiğini beyan ediyorsun...belgenin yeniden düzenlenmesi için bütün işlemleri yeniden uygulaman lazım.
     
  5. Mahmut Konukcu

    Mahmut Konukcu CMNet Üyesi

    İl Çevre'ye bildirimi yaptık.. Yani izin sürecine eski isimle devam edip çevre iznini aldıktan sonra mı isim değişikliğini yapalım??
     
  6. Doğan Çevik

    Doğan Çevik CMNet Üyesi

    evt sonuçta bildirimi yapmışsınız.
     
  7. Gül Erşahince

    Gül Erşahince CMNet Üyesi

    Bildirimi yaptığınız için artık yapacak bişey yok bizde aynı işlem için il çevreye gittiğimizde llisans süreci bittikten sonra ünvan değişikliği yapmanız daha iyi olur demişlerdi..
     
  8. Mahmut Konukcu

    Mahmut Konukcu CMNet Üyesi