• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gfb başvuru red gerekçesi

İdris Kaval

Kayıtlı Kullanıcı
İyi günler arkadaşlar;
Hazır beton üretim faaliyeti yapmakta olan tesisimiz adına Hava emisyonu başlığı altında GFb başvurusu yaptık ve red edildi. Red edilme gerekçesi ise ;
- Atuksu Arıtma Tesisi 2013/4 genelgesi proje onayı istenmeyecek durumlar başlığı adı altında (c) bendi uyarınca teknik raporun hazırlanması,
Biz emisyon konusunda başvuru yapmamıza rağmen atıksu arıtma tesisi ile gerekçeli bir red cevabı ile karşılaştık. İl çevre ile konuyu görüştüğümüzde bize çökeltme havuzundan kaynaklanan atıksu ile ilgili akredite labaratovardan numune alınarak analiz edilmesi ve daha sonra çıkan analiz sonuçlarının Üniversitelerin Çeve Müh. bölümünde öğretim elemanlarına sonularak, öğretim elmanları tarafından raporun hazırlnamsı ve tarafımıza sunulması istendi.
Yukardaki konu ile karşılaşmış arkadaşlarımız var mı acaba, bu durumu nasıl çözeriz.

Lütfen yardımcı olur musunuz ???
Tesisin koordinatlarını google earth ten bulum Tesis noktaları kaydet kısmında koordinata git yapıyorum ama bulamıyor
tesis noktalarını nasıl kaydedebilirim lütfen acil yardımcı olur musunuz ???:(:(:(

@Şebnem Mahmude Ayzıt
Google earth'te alt kısımda yer alan koordinatları koordinat ekle kısmında siz girişini yapın, harita otomatik olarak tesise götürüyor sizi, sonrasında kaydet butonuna basmanız yeterli.

@Rıfat Yıldırım
Ben giriyorum tesis koordinatları mevcut diyor bende tamam diyorum. Ben hangi ara kaydettim hiç bilmiyorum.

@Burak Dumlu
hocam ordan mevcut koordinatlar kısmı var. girin ve kayılı ise sıkıntı yok. Yanlış ise silin tekrar kaydedin.15C.png

@Şebnem Mahmude Ayzıt
Şunu tavsiye edebilirim. Google Erath'tan Sol üst köşede bulunan Ayarlar-Seçenekler-Enlem/Boylam göster- Ondalık Derece- Uygula- Tamam
Şeklinde ayarladıktan sonra, yazan enlem ve boylamı bakanlığın haritasında direkt koordinatlar kısmına yazın olacaktır. Yanılmıyorsam. Deneyin olmazsa başka yöntemler bulalım.

koordinat.png

O Ayarları yaptıktan sonra alacağınız koordinatlar 6 derece Wgs84 formatında
ED50 ile karıştırmayınız.

sistemde seçim yapabiliyorsunuz /(ED50/WGS84) sıkıntı verebilecek birşey değil. koordinatları girersiniz haritada göster deyip yerini teyit edersiniz. doğruysa kaydedin işlem tamamdır.

koordinat2.png

sağ x
sol y
enlem boylam bilglerini mi gircem ???

@Rıfat Yıldırım LÜTFEN yardımcı olur musunuz ???
şimdi koordinat bilgilerti kısmında yer alan
Sağa Değer (Y) :
Yukarı Değer (X) :
Dilim Numarası :
Pafta(1/25000'lik Harita):
Not : Koordinatlar ED-50 datumunda UTM dilimleri esasına göre 1/25.000 ölçekli topoğrafik haritalara uygun girilecektir.
hangi bilgileri gireceğim
???:(:(:(

10 aşamada taahhütname imzala kaydete tıkladığımda imzala kısmını göstermiyor nasıl çözebilirim bu problemi lütfen yardımcı olabilir misiniz???

@Şebnem Mahmude Ayzıt
Explorer 8 kullanın. Aynı hata bendede oldu. Explorer 8 kullanınca halloluyor. Kolay Gelsin.