Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gfb başvurusu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Riday tarafından paylaşıldı.

1. Riday

Riday CMNet Üyesi

gfb başvurusu yapalı 30 iş günü oldu ve başvurumuz sonuçlanmadı
    bu durumda ne yapmam gerekir bilgisi olan var mı ?

2. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Cevap: Gfb başvurusu

beklemekten başka çareniz yok. sistemde sıra ile işlem yaptıklarından ne zaman sıra gelirse artık. eğer başvuru ücretini yatırmadıysanız sizden ücreti yatırıp dekontu ve fatura bilgi formunu ek evrak olarak isteyeceklerdir.

3. nilbayram

nilbayram CMNet Üyesi

İl müdürlüğü uygunluk yazısında ilgili mühendisin ismi yazar. İl Çevreyi arayarak başvurunun durumunu öğrenebilirsiniz

4. Riday

Riday CMNet Üyesi

il çevre den de cevap gelmıyo bızım sayfamızda gorulmuyor dendı.

5. Riday

Riday CMNet Üyesi

onaylandıktan sonra ek belge ıstenecek ve ücret yatırılıp dekontu yuklenecek
    sorun ücretle alakalı olamaz herhalde

6. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Yo hayır sizden ücreti yatırmanızı istemeden yatırmanıza gerek yok zaten. Hala size sıra gelmemiş demek ki. Sizin dosyanızı inceledikten sonra sistemden dekont ve fatura bilgi formunu isteyecekler. Fatura bilgi formu elinizde yok ise gönderebilirim.

7. Riday

Riday CMNet Üyesi

il çevre onaylandı dıye hatırlıyorum benım sayfamda gorunmuyorsunuz dıyor .
    benım sayfam dada hala degerlendırmede olarak gorunuyor.
    ücret konusu da onaylandıktan sonra yatırılıp dekontu yuklenecek o konuda sıkıntı yok yanı

8. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Onaylanmadan önce tesis işlemleri başvurularım kısmında işlem yaptığınız tesisi seçtiğinizde değerlendirmede yazıyordur. eğer ilk değerlendirme yapıldıysa alttada "ek belge istekleri" diye bi buton çıkar. Oraya tıkladığınızda sizden ne istemişlerse (dekont, fatura bilgi formu ve bazende ekstra hesapta olmayan bir evrak imza sirküleri gibi) orada liste halinde gösterir. Onları tedarik edip sisteme yükledikten bir süre sonrada GFB'niz onaylanır.

9. Riday

Riday CMNet Üyesi

il cevre onaylandı dıye hatırlıyorum dıyor ama onaylandı yazmıoyor hala degerlendırılıyor yazıyor. ek belge ısteklerını de tıklayınca da hala ıstenen bır belge yok dıyor.
    zaten ek belge ıstegı olsa yuklerım hallolur sorun belge ıstegı olmaması hala degerlendırılıyor yazması ve il cevrenın onayladı diye hatırlıyoruz demesı ( hatırlıyorlar yanı emın bıle degıller buda bı garıp doğrusu)

10. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

O zaman işiniz Allaha kalmış :) ilginç bir durum gidebiliyorsanız il çevreye gidin yüzyüze konuşup halledin.

11. Riday

Riday CMNet Üyesi

:) aradım bır ıkı gune acıklanır dıyolar.
    sanırım muhendıslerden bırı ınceledı onayladı onun sayfasından cıktı
    şube muduru ımzalıcak ondan sonra benım sayfamda gorunecek ?

12. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Hadi o zaman gözünüz aydın :) ama dediğim gibi parayı yatırmadıysanız ek belge isteği kısmında sizden banka dekontunu isteyeceklerdir. ondan sonra tam onaylanmış olacak.

13. Riday

Riday CMNet Üyesi

peki teşekkür ederim

14. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Bu başlık kapanmıştır :D

15. stefanel

stefanel CMNet Üyesi

30 iş günü içerisinde sonuçlandırmak zorundalar. eğer hala sonuçlanmadıysa İl Çevre Müdürlüğüne gidin bence.

16. Bahri Mustafa KOÇ

Bahri Mustafa KOÇ CMNet Üyesi

arkadaslar gfb aşamasonda ıstenen fatura bilgi formunun bir örneğini bana atabilme ihtimaliniz var mı?
    bahrikoc@hotmail.com şimdiden teşekkürler

17. Bahri Mustafa KOÇ

buldum tesekkürler

18. Elif Kütahya Önal

Elif Kütahya Önal CMNet Üyesi

Biraz silik çıkmış ama umarım işinizi görür ben alttaki iletişim bilgilerini sildim siz kendi il çevre bilgilerinizi eklersiniz.

Ekli Dosyalar:

19. Bahri Mustafa KOÇ

cok tesekkurler elıf hanım

20. Seda Özsoy

Seda Özsoy CMNet Üyesi

Merhaba, tesisim gfb başvuru aşamasında fakat hala il çevreden gürütü muafiyet yazımız çıkmadı.İlgili mühendise hiçbir şekilde ulaşamıyorum.Eksik belge ile başvuru yapmam durumunda sıkıntı olur mu? Tesisin bazı bölümlerinde yeniden yapılandırma amacıyla inşaat var, bu yüzden çok aceleci davranmak ta istemiyorum.

Gfb başvurusu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Gfb başvurusu

mrhb arkadaşlar; 250 kişi kapasiteli koğuşlar mevcut burdan çıkan evselatıksu paket arıtmadan sonra dereye deşarj ediliyor.Şantiyenın sınırları içerisinde beton santrali ve segment fabrikası olup burdan çıkan suda çökeltim havuzunda arıtıldıktan sonra dereye veriliyor.Beton santraline malzeme için 2 adet taş ocağı ve kırma eleme tesisinden getirilen malzemeler kullanılıyor.1 taş ocağı ve kırma...
  2. Gfb başvurusu

arkadaşlar merhaba, GFB başvurusu yaparken portalda ana faaliyet konusu ve nace kodu kısmında HAZIR BETON ve METAL KAPLAMA işi için listeden seçebileceğim birşey bulamadım.yardımcı olur musunuz? bir de arkadaşlar il çevre müdürlüğünden uygunluk yazısı alan firmalar GFB başvurusunu yıl başına kadar yapamazsa cezai uygulama yapılır mı?
  3. Gfb başvurusu hk.

Merhaba arkadaşlar ; Aynı ticari ünvana sahip fakat farklı isimlerle işletilen iki tesisin(parsel numaraları aynı) emisyon konulu çevre izni için gfb başvurusunu yapmam gerekiyor.Ancak bu iki tesisin sıcak su üretimi için kullandıkları kazanlarıda aynı(ortak) kazan dairesinden sağlamaktadır.İki tesis için tek bir iş akım şeması hazırlayıp, tek olarak GFB başvurusunu yapmam uygun olur mu...
  4. Gfb başvurusu

Merhaba, Uygunluk yazısını aldıktan sonra gfb başvurusu için takip etmem gereken süreci anlamamda yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise yardımlarını bekliyorum. Sanırım bir şeyleri yanlış anladım. Başvuru formu Orman Bakanlığı portalından mı İzinlisans portalından mı yapılıyor? İzinlisanstan yapılacaksa çevre görevlisi ataması yapılmadan yapılabiliyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim.