Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gfb başvurusu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında burcu akdag tarafından paylaşıldı.

1. burcu akdag

burcu akdag CMNet Üyesi

arkadaşlar merhaba,
    GFB başvurusu yaparken portalda ana faaliyet konusu ve nace kodu kısmında HAZIR BETON ve METAL KAPLAMA işi için listeden seçebileceğim birşey bulamadım.yardımcı olur musunuz?

bir de arkadaşlar il çevre müdürlüğünden uygunluk yazısı alan firmalar GFB başvurusunu yıl başına kadar yapamazsa cezai uygulama yapılır mı?

2. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

geçici faaliyet beleşine emisyon konusunda başvuruda bulunurken, mevcut izin belgeleriniz var ise yükleyiniz diyor, benim gürültü muafiyet yazım var o çevre izni yerine geçiyor mu yani gürültü kontrolü sekmesini de seçmeli miyim gürültü muafiyet yazımı yükleyebilmek için

3. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

arkadaşlar gfb başvurusu yapacağım. ancak sistemde sorunmu var, olmuyorr :(

4. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

mevcut izin konuları emisyon gürültü atıksu deşarjı tehlikeli madde desarjı ve derin deniz deşarjı sizin gürültü muafiyet yazınız var yani gürültüden muafsınız demektir ve o muaf yazısını sisteme yüklemeniz gerekmektedir diğer muaf yazılarınız varsa onlarıda yükleyiniz.

firmalar aralığın son gününe kadar gfbye başvurmaları gerekmektedir. bu tarihe kadar basvurmazlarsa cezai işlem gelecek maalesef birde sisteme pdf olarak yükleyin birde herkes sisteme belge yüklüyor olabilir.

sdagtekin bunu beğendi.
  5. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

arkadaşlar benim imzam ile girince ilerleme olmuyoır, arkadaşımın imzası ile girince sorun çıkmıyor. bendeki sorun neyden oluşuyor bilen varmı;??? bakanlığı arıyorum açan olmuyorrr

bakanlık lütfedip açtı ancak dinlemedi beni , izinlisans@csb.gov.tr adresine mail atın derdinizi dedi.. :S:S:s şaka gibi

6. Olgaç Sürmelihindi

ordakıler koskaca bakanlık adamları öyle yaparlar :D

7. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

yarına gfb tamamlamalıyım dinlemedi bile yaa, nezaman kadar cevap gelir peki bilen varmı? buna bile cevap vermediii :S:S:.s

8. Olgaç Sürmelihindi

dinlemiyorlar bısey soruosun hemen mail at dıolar benımde ambalaj atık sistemi ile ilgili bir sıkıntım vardı mail attım gecen hafta daha dönecekler:D

9. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

:SSS

yaaa benim gibi ilgili insanları bakanlığa almazlarsa olacağı budur :))

10. Olgaç Sürmelihindi

bizim gibi diyecektiniz herhalde :D ins alırlar

11. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

hepimiz gibi :) Eminim oraya atanmadan önce ordakiler de çok ilgiliydi :))

12. Olgaç Sürmelihindi

bence değillerdir yada arayanlardan bıkmıstırlar:) ışık hızında cevap verıolar

13. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

Allahım bize işimizden bıkmayacağımız, ilgimizin azalmayacağı bakanlık mertebesi, memuriyet kadrosuda olabilir nasip et :))) AMİNN

14. Olgaç Sürmelihindi

ınsss amınnnnnnnnnn:)))))))))))))

15. burcu akdag

burcu akdag CMNet Üyesi

arkadaslar merhaba,
    öncelikle herkese iyi seneler diliyorum..
    bakanlıkta malesef son zamanlarda yaşanan durumlardan kaynaklı iletişim sorunu var.2 gün il çevre müdürlüğüne tabiri caizse kapısında yattım.GFB başvurusu yapamayan firmalar uygunluk yazısı almış iseler cezai uygulamaya tabi olmayacaktır.Bilginize...

16. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

uygunluk yazısı var ise ve 31 aralığa kadar neden başvuruda bulunmaz ki?

17. burcu akdag

burcu akdag CMNet Üyesi

evraklarda eksiklik olabiliyor,örnegin birfirmanın kapasite raporunu odadan alamayan bir arkadasım var..

Uğur B. bunu beğendi.
  18. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

en sıkıntılı olan evrak uygunluk yazısı. uygunluk yazısını alan biri il çevreden hangi yazıyı alamaz ki diye düşündüm ama kapasite raporunun süresinin dolması, yenilenme süreci gibi olayları unuttum. doğru diyorsunuz onlarda sorun olabiliyor :)

burcu akdag bunu beğendi.
Gfb başvurusu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Gfb başvurusu

gfb başvurusu yapalı 30 iş günü oldu ve başvurumuz sonuçlanmadı bu durumda ne yapmam gerekir bilgisi olan var mı ?
  2. Gfb başvurusu

gfb başvurusu yaparken gereklı belgelerı yukledıkten sonra imzalarken explorer dusuo acaba portal da sorun mu var.
  3. GFB Başvurusu

Merhabalar arkadaşlar, Şirketim adına 6 ay önce GFB başvurusunda bulunmuştuk ancak denetlemeye geldiklerinde 2 adet deve boynu baca sebebiyle başvurumuzu kabul etmediler. Şu anda da davlumbazlarımız da bir tadilat söz konusu ve deve boynu bacalardan 1 tanesini yenileyerek direk çıkışı verdik. 2. deve boynu baca ise halen durmakta. Emisyon ölçümleri ise tadilat gören ve 1 deve boynu olarak...
  4. Gfb başvurusu hk.

Merhaba arkadaşlar ; Aynı ticari ünvana sahip fakat farklı isimlerle işletilen iki tesisin(parsel numaraları aynı) emisyon konulu çevre izni için gfb başvurusunu yapmam gerekiyor.Ancak bu iki tesisin sıcak su üretimi için kullandıkları kazanlarıda aynı(ortak) kazan dairesinden sağlamaktadır.İki tesis için tek bir iş akım şeması hazırlayıp, tek olarak GFB başvurusunu yapmam uygun olur mu...