• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gfb başvurusu

burcu akdag

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar merhaba,
GFB başvurusu yaparken portalda ana faaliyet konusu ve nace kodu kısmında HAZIR BETON ve METAL KAPLAMA işi için listeden seçebileceğim birşey bulamadım.yardımcı olur musunuz?

bir de arkadaşlar il çevre müdürlüğünden uygunluk yazısı alan firmalar GFB başvurusunu yıl başına kadar yapamazsa cezai uygulama yapılır mı?

geçici faaliyet beleşine emisyon konusunda başvuruda bulunurken, mevcut izin belgeleriniz var ise yükleyiniz diyor, benim gürültü muafiyet yazım var o çevre izni yerine geçiyor mu yani gürültü kontrolü sekmesini de seçmeli miyim gürültü muafiyet yazımı yükleyebilmek için

@shalic
mevcut izin konuları emisyon gürültü atıksu deşarjı tehlikeli madde desarjı ve derin deniz deşarjı sizin gürültü muafiyet yazınız var yani gürültüden muafsınız demektir ve o muaf yazısını sisteme yüklemeniz gerekmektedir diğer muaf yazılarınız varsa onlarıda yükleyiniz.

@Didem Çelebi
firmalar aralığın son gününe kadar gfbye başvurmaları gerekmektedir. bu tarihe kadar basvurmazlarsa cezai işlem gelecek maalesef birde sisteme pdf olarak yükleyin birde herkes sisteme belge yüklüyor olabilir.

arkadaşlar benim imzam ile girince ilerleme olmuyoır, arkadaşımın imzası ile girince sorun çıkmıyor. bendeki sorun neyden oluşuyor bilen varmı;??? bakanlığı arıyorum açan olmuyorrr

bakanlık lütfedip açtı ancak dinlemedi beni , izinlisans@csb.gov.tr adresine mail atın derdinizi dedi.. :S:S:s şaka gibi

@Olgaç Sürmelihindi

yarına gfb tamamlamalıyım dinlemedi bile yaa, nezaman kadar cevap gelir peki bilen varmı? buna bile cevap vermediii :S:S:.s

@Didem Çelebi
dinlemiyorlar bısey soruosun hemen mail at dıolar benımde ambalaj atık sistemi ile ilgili bir sıkıntım vardı mail attım gecen hafta daha dönecekler:D

@Olgaç Sürmelihindi

Allahım bize işimizden bıkmayacağımız, ilgimizin azalmayacağı bakanlık mertebesi, memuriyet kadrosuda olabilir nasip et :))) AMİNN

arkadaslar merhaba,
öncelikle herkese iyi seneler diliyorum..
bakanlıkta malesef son zamanlarda yaşanan durumlardan kaynaklı iletişim sorunu var.2 gün il çevre müdürlüğüne tabiri caizse kapısında yattım.GFB başvurusu yapamayan firmalar uygunluk yazısı almış iseler cezai uygulamaya tabi olmayacaktır.Bilginize...

en sıkıntılı olan evrak uygunluk yazısı. uygunluk yazısını alan biri il çevreden hangi yazıyı alamaz ki diye düşündüm ama kapasite raporunun süresinin dolması, yenilenme süreci gibi olayları unuttum. doğru diyorsunuz onlarda sorun olabiliyor :)