Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GFB Belgesi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Mustafa Bayaroğulları tarafından paylaşıldı.

1. Merhaba arkadaşlar, Benim fabrikam atıksu deşarjı, geri dönüşüm, emisyon ve gürültü konularında çevre iznine tabi. Benim şimdi atıksu deşarjı, geri dönüşüm, emisyon ve gürültü için ayrı ayrı GFB'mi almalıyım?

2. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Hepsi için bir GFB ve bir Çevre İzni alınıyor.

3. realastala

realastala CMNet Üyesi

Zaten GFB alırken Bu seçenekleri seçiyorsun online işlem kısımında.

4. S.Gönenç Çalıcı

S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

ÇEVRE KANUNUNCA ALINMASI GEREKEN İZİN VE LİSANSLAR HAKKINDA YÖNETMELİK
    MADDE 5
    (3) (Ek:RG-24/2/2010-27503) Birden fazla tesisi olan işletmelerin çevre izni veya çevre izin ve lisansı işlemleri, işletme adına ve işletmede aynı adreste yer alan entegre tesislerin tümü birlikte değerlendirilerek yürütülür ve sonuçlandırılır.

5. cevaplar için teşekkürler arkadaşlar

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

GFB belgesi başvurusu yaparken aslı istenilen 3B ve 3B evrakları var mı? Yoksa tüm bu evrakların birer fotokopisini sisteme yüklememiz yeterli mi?

7. realastala

realastala CMNet Üyesi

3B kısımında istenilen ortak ve özel belgeleri tarayıcıdan tarayıp sistemde ilgili kısımlara yüklemen yeterli.Zaten vaziyet planı iş akım şeması vb hazırlanacak belgeleri direk hazırlayıp atıyorsun bunun dışında Çed,Yapı kullanma,İşletme Belgesi vb belgeleri tarayıcıdan taratıp yüklemen yeterli

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Peki bahsedilen özel belgelerden kasıt nedir acaba?

9. realastala

realastala CMNet Üyesi

Geçici faaliyet belgesi başvuru formu eklerinden Ek-3B yi incelersen o tabloda göreceksin...

10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Onu inceliyorum zaten de başlıklara dikkat etmemişim. O sütuna bakıyorum ama başlığına bakmıyorum :) Teşekkür ederim

11. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

Arkadaşlar GFB'nin lisans numarası gibi bir numarası olur mu?

12. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Sol üst köşede sayı yazar onu kullanabılırsınız.

cilgincevreci bunu beğendi.
GFB Belgesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. CE Belgesi

Mermer fabrikası için eski adıyla Bayındırlık İskan Müdürlüğü tarafından CE işaretlenmesi istenildi. İnetrnetten biraz araştırdım, fakat bu konu hakkında daha tecrübeli olan arkadaşlar varsa (bu belgelendirmeyi yapan bir firma özellikle) bilgi verirse sevinirim. Örneğin; Mermer üretimi yapan bir tesis, riskli tesisler arasına girip uygunluk için özel testler gerektirir mi? Teknik dosya...
  2. İşletme Belgesi

İşletme belgesini veya işçi sayısına göre muafiyet yazısını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bak. dan alabilirsiz. Örnek ektedir.
  3. Satış izin belgesi / katı yakıt satıcısı kayıt belgesi ?

Ekte gönderdiğim yazı hakkındaki görüşlerinizi almak istedim .. bu yazıyı yeni anlaşmayı düşündüğümüz bir Kömür ocağı yetkilisi gönderdi bu yazılanları Çevre Danışmanlığını yaptığımız için bizmi yapmalıyız ? ve yapılması gerekenler ?
  4. Imha belgesi

İyi günler biz ambalaj atığı toplama ve ayırma firmasıyız anlaştığımız bir firma bizden imha belgesi istedi bu belgeyi nasıl temin edebiliriz?
  5. Lpg sorumluluk belgesi

Lpg sorumluluk belgesi almak için ne yapmalıyım?