Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gfb den sonra faaliyet belgesi almak için ne yapacağız?

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında oseflek tarafından paylaşıldı.

1. oseflek

oseflek Misafir

Şimdi 12 aralıkta atıksu konulu GFB onayım yapıldı. pek bir zamanda kalmadı. benim izlemem gereken yol nedir? işin kötüsü 84 kişinin altına düşme olasılığımız da var. gfb yi faliyet belgesine çevirmesem nasıl bir yol izleyebilirim?

2. gfb yi faliyet belgesine çevirmesem nasıl bir yol izleyebilirim? çevi,rmek derken anlamadım :)

3. oseflek

oseflek Misafir

yani durum şöyle, bizim şantiye mayıs sonu 84 kişinin altına düşecek büyük ihtimalle. yönetmelikte 84 kişi altına attıksu arıtma tesisi kurma zorunluğu yok. ama şantiye kapanmıyor da hani.. atıksu arıtmayı kullanılmaya devam edilse ama 84 kişinin altında kişi olsa, faaliyet belgesi almak zorunda mıyız? yoksa arıtmayı komple kapatıp sızdırmaz foseptik mi yapmamız gerekir?

4. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Ne kadar zamanın kaldı oseflek arkadaşım?

5. Eylül Terzi

Eylül Terzi CMNet Üyesi

atık sularınızı nereye veriyosunuz acaba?

6. oseflek

oseflek Misafir

Bağlı olduğumuz belediyenin atksu arıtma tesisine gönderiyorum.

7. 84 kişinin altında arıtma istenmiyor, gfb belgesinin iptalini isteyebilirsiniz, yalnız belediyeye veriyorsanız sizin ilk başta izin başvurunuzun olmaması gerekiyordu. anladığım kadarıyla şu yolu takip edebilirsiniz,
    1. belediyeden evsel nitelikli atıksular için bağlantı için belgesi alın
    2. bağlantı izin belgesiyle birlikte bir üst yazı ile gfb iptalini isteyin

8. Eylül Terzi

Eylül Terzi CMNet Üyesi

danışmanlığını yaptığım firmanın çalışan sayısı 84 ten fazla ve bizde foseptik istenilmedi belediye şehir kanalizasyonuna verilmesi ve bağlantı yazısının alınması istenildi. Belediye kanalizasyon şebekesine verilmeme dahilinde atıksu arıtma tesisi istenildi bizde kanalizasyon bağlantı yazımızı almıştık. Yasemin hanımın söylediği doğru ben bağlantı yazısı aldım ve bu yeterli oldu

9. oseflek

oseflek Misafir

sanırım yanlış anlaşılma olmuş;
    şantiye olduğundan kanalizasyon sşebekesi burada yok ve deşarj yapmıyoruz. 84 kişinin üzerinde olduğumuzdan arıtma tesisi kurmamız gerekiyor. ve bizde arıtılan suları belediyenin atıksu arıtma tesisine vidanjör ile gönderiyoruz.

10. tamam o zamn yapmanız gerekn 84 kişinin altına düşün ve bunu ispatlayın, sonrada il müdürlüğüne tesisimizde 84 kişinin altında çalışan olduğundan atıksularımızı fossep. biriktireceğinizi ve belediye vidanjörü ile aldıracağınızı yazın ve gfb iptalini isteyin

Gfb den sonra faaliyet belgesi almak için ne yapacağız? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Geçici faaliyet belgesi için başvuru

tehlikesiz atık lisansı için geçici faaliyet başvurusu yapmak istiyoruz. Acil durum müdahale planını nasıl temin edebiliriz. yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalışmalar..
  2. Geçici faaliyet belgesi için gerekli belgeler

Geçici faaliyet belgesi için gerekli belgeler : 1- ÇED Olumlu yada Gerekli Değildir Kararı (ÇED’ e tabi tesisler için) veya ÇED’ e tabi olmayan tesisler için kapsam dışı olduğunu gösterir yazı. 2- 3194 Sayılı İmar Kanunun Kapsamında; 2.1- 12/10/2004 tarihinden sonra yapılmış yapılarla ilgili olarak; -Yapı kullanma izin belgesi -İşletmede yapı kullanma izinleri...
  3. Çed görüşü almak için yeterlilik belgesi şart mı?

Arkadaşlar Merhaba, Danışmanlık firması Çed için yeterlilik belgesi almadan çed görüşü isteyebilirmi?ya da Faaliyette olan bir tesis kendisi çed görüşü için başvuru yapabilirmi?
  4. Geçici faaliyet belgesi için iş akim şemasi ve proses özeti formati

09.01.2013 tarihi ile yayınlanan iş akım şeması ve proses özeti formatı. Ön incelememe istinaden sadece 5. Atıksu Deşarjı kısmında fark var. 6. ATIKSU DEŞARJI Bu kısımda vaziyet planları ve iş akım şemalarında belirtilmiş olan atıksu deşarj noktalarına ilişkin olarak atıksuların oluştuğu noktalar, tesis içi arıtım uygulanıp uygulanmadığı, arıtım sistemine ilişkin bilgiler, ilgili altyapı...