Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gfb için Migem raporları kullanılabilir mi?

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Rıfat Yıldırım tarafından paylaşıldı.

 1. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  İyi günler. Bir sorum olacak bir maden sahasının GFB başvurusunda kapasite raporu yerine MİGEM RAPORLARI KULLANILABİLİR mi?
   
 2. Doğan Çevik

  Doğan Çevik CMNet Üyesi

  Kapasite bilgilerini içeriyorsa elbette geçerli olur, sonuçta yönetmelik kapasite raporu veya resmi kurumlardan kapasite raporu yerine geçebilecek belge istemekte, benimde size bir sorum olacak :) Migem Raporunun çıkarılabilmesi için neler yapılmalı ve raporun maliyeti ne olmakta bilgi verirseniz sevinirim.:)
   
 3. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim öncelikle. ama ilk yüklemede raporları önceden yüklemiştik sisteme ama reddedildi. Daha doğrusu 1 i kabul edildi diğer 4ü reddedildi. Raporların alımı konusunda bir fikrim yok üzgünüm. Ben danışmanlık firmasında çalışıyorum. Bize tesisler aldıkları MİGEM raporlarını yolluyorlar. Biz sadece izin-lisans işleriyle ilgileniyoruz.
   
 4. Kübra Arslan

  Kübra Arslan Misafir

  Migem raporlari dediginiz nedir?
   
 5. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  Günaydın Kübra Hanım. Maden İşleri Genel Müdürlüğü (MİGEM) tarafından verilen raporlar.
   
 6. Kübra Arslan

  Kübra Arslan Misafir

  Günaydın Rıfat bey,
  Kasettiğim; MİGEM raporları dediğiniz, satış yada faaliyet bilgi formları mıdır? Mahallinde Tetkik Raporları mıdır?
   
 7. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  bu raporlar faaliyet bilgi formu.
   
 8. İsmet Arslan

  İsmet Arslan CMNet Üyesi

  Migem raporları geçer. Ancak en büyük sıkıntı Migeme veriler miktarla Çed deki miktar uyuşmaz. Direk Firmayı ihbar etmiş olursunuz. Kısaca işi sağlam yapan firma yok
   
 9. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  peki İsmet Bey biz ilk başvumuzu migem raporlarıyla yapmıştık. ancak yukarıda da bahsettiğim gibi 1 tanesi kabul edildi, 4 tanesi reddedildi. bu sorunu nasıl çözebiliriz.
   
 10. İsmet Arslan

  İsmet Arslan CMNet Üyesi

  ekpertis raporu çıkarttırın.
   
 11. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  peki bu işlemin prosedürü nedir? ve ne kadar süre içerisinde çıkartabiliriz?
   
 12. Kübra Arslan

  Kübra Arslan Misafir


  Fakat Rıfat Bey, bu faaliyet bilgi formlarını işletmeci Migeme sunduğu için, siz bunu Migemden onaylı olarak almak istediğinizde vermiyor diye biliyorum. Bu durumda faaliyet bilgi formları Migem tarafından onaylanmadığı için resmi kurumdan alınmış bir belge olmuyor diye düşünüyorum.


  Bulunduğunuz ilin Ticaret ve Sanayi Odasın'a bağlı çalışan eksperine müraccat etmeniz gerekiyor, süre olarak ne kadar sürer bilmiyorum ekspertizin yoğunluğuna bağlı olarak değişir.
   
Gfb için Migem raporları kullanılabilir mi? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Kullanılabilir Yakıtlar

  [COLOR=#3366ff]a) Kömür 1) Taşkömürü, taşkömürü briketleri, taşkömürü koku, 2) Linyit kömürü, linyit kömürü briketi, 3) Turb briketi, turba, 4) Antrasit, 5) Asfaltit Kükürt içeriği yüksek olan kömürden elde edilen briket kömürlerin kullanıldığı yakma tesislerinde, yakıtta yapılan özel önlemler sonucu bacadan atılan kükürt dioksit (SO2)...
 2. Turizm - Konut, ÇED Raporları

  [SIZE="2"][COLOR="Red"]MNG Karagedik Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi ÇED BAŞVURU DOSYASI Ankara İli, Gölbaşı İlçesi EKİM - 2008 [COLOR="Blue"]İndirmek için tıklayınız.
 3. Sanayi Yatırımları, ÇED Raporları

  [SIZE="2"][COLOR="Red"]İskenderun Klinker Üretim Hattı ÇED BAŞVURU DOSYASI HATAY İLİ, İSKENDERUN İLÇESİ EKİM - 2008 [COLOR="Blue"]İndirmek için tıklayınız.
 4. Saglık raporları

  2012 yılında aile hekiminden alınan agır ve tehlikeli işlerde çalışma saglık raporu geçerlimidir.yoksa aile hekimlerinin verdiği raporlar geçersizmidir.
 5. Eda yüksel halk için bilim, halk için mühendislik, halk için mimarlik sempozyumu 14-15 aralik 2013

  Halk İçin Bilim, Halk İçin Mühendislik Mimarlık Sempozyumunu yapmaktaki amacımız; ülkemizde sistemin, bilim ve tekniğe nasıl baktığını, nasıl uyguladığını, ne için kim için kullandığını gözler önüne sermek ve ortaya çıkan sonuçların ışığında “Halk İçin Bilim, Halk İçin Mühendislik Mimarlık” kavramının temel ilkelerini ortaya koymak ve bu gerçeğe göre verilecek mücadeleyi halkımızla birlikte...