Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gfb süreci

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında diienayzed tarafından paylaşıldı.

1. diienayzed

diienayzed CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba

Çevre görevlisi olarak çalışmakta olduğum firma adına daha önceki senelerde bu işle ilgilenen arkadaşlar yanlışlıkla işletme bilgileri altında tesisler kısmına birden fazla aynı başlık açmışlar ben bunlardan daha önce danışmanlık firmasının yürüttüğü tesisi seçip üstüme aldım ancak bir sorun çıkabilir mi ? bunları iptal ettirmek gerek mi ? bunu öğrenmek istiyorum.

Ayrıca firma daha önceden plastik ambalaj atıklarının geri dönüşümü hakkında lisans almış ancak şu an o faaliyeti yürütmüyor sadece plastik ambalaj kasalar paletler üretiyor. atıksu yok, gürültü muaf yıldız işaretliler arasında, tehlikeli atık deşarjı yok, Emisyon yok sadece ortam havalandırması için şu an sistem yapılmakta

Çevre izni için başvuru yapmamız gerekli bu aşamada önceki lisansın yüklenmesine gerek var mı?
    Herhangi bir izin başlığı altına girmediğimiz için emisyon başlığı altında izin başvurusu yapmamız gerekli diye hatırlıyorum doğru mudur ?

Yardım ederseniz sevinirim :)

2. Çevre görevlisi olarak çalışmakta olduğum firma adına daha önceki senelerde bu işle ilgilenen arkadaşlar yanlışlıkla işletme bilgileri altında tesisler kısmına birden fazla aynı başlık açmışlar ben bunlardan daha önce danışmanlık firmasının yürüttüğü tesisi seçip üstüme aldım ancak bir sorun çıkabilir mi ? bunları iptal ettirmek gerek mi ? bunu öğrenmek istiyorum.

firma kullanıcısı açtırın ve kullnmadığınız tesisleri silin kafanız karışmaz silmesenizde bir şey olmaz ama hata yapılabilir.
    Ayrıca firma daha önceden plastik ambalaj atıklarının geri dönüşümü hakkında lisans almış ancak şu an o faaliyeti yürütmüyor sadece plastik ambalaj kasalar paletler üretiyor. atıksu yok, gürültü muaf yıldız işaretliler arasında, tehlikeli atık deşarjı yok, Emisyon yok sadece ortam havalandırması için şu an sistem yapılmakta

Çevre izni için başvuru yapmamız gerekli bu aşamada önceki lisansın yüklenmesine gerek var mı? il müdürlüğünden emisyon uygunluk, gürüttü görüşü, atıksu muafiyeti isteyin.
    Herhangi bir izin başlığı altına girmediğimiz için emisyon başlığı altında izin başvurusu yapmamız gerekli diye hatırlıyorum doğru mudur ? il müdürlüğünden isteyeceğiniz yazılara gelen cevaplara göre başvuru yaparsınız

3. diienayzed

diienayzed CMNet Üyesi

Sağolun Yasemin Hanım,

bir diğer konu da biz fabrikada üretimden çıkan fire hurda kasalarımızı paletlerimizi geri dönüştürüp (kırma işlemi) tekrardan hammadde üretiminde kullanıyoruz bunun için lisans almamıza gerek yoktur heralde değil mi? dışardan geri dönüşüm içinherhangi birşey almıyoruz. Birde geri dönüşüm lisansı almak için kapasite raporumuz ve ticaret gazetesinde faaliyetlerimiz ilgili olarak geri dönüşüm belirtilmiş olması gerekir mi ? :( çok acil cevaplara ihtiyacım var :(

Gfb süreci konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Gfb alma süreci

Herkese selamlar. Bir Hazır beton tesisinin yada herhangi bir işletmenin gfb alma süreci ne kadar süredir? bu işte yeniyim bilgi almak istiyorum.
  2. Lisans Alma Süreci

Merhaba, ÇKAGİLHY kapsamında, Çevre izin ve/veya lisans belgesinin geçerliliği ve yenilenmesi MADDE 10 – (Değişik:R.G-24/2/2010-27503) (4) Aşağıdaki durumlarda çevre izin ve/veya lisans alma süreci yeniden başlatılır: a) İşletmenin faaliyet yerinin değişmesi, b) İşletmenin faaliyet konusunun değişmesi, c) İşletmenin yakıtının ve/veya yakma sisteminin değişmesi, ç) İşletmenin toplam üretim...
  3. Gfb başvuru süreci

süreç kaç gün sürmektedir bilen var mı arkadaşlar..
  4. Etkili iletişim süreci!

BAŞARILI DİNLEME Konuşana bakın ve ilgili görünün. Konuşanı rahatlatın. Dikkatle konuşulanları takip edin. Yargılamayı konuşmanın sonuna bırakın. Duygusal davranmayın. Eleştiriye açık olun. Anlayıp anlamadığınızı kontrol edin. ÖVGÜ Olabildiğince sık yapılmalı. Başkalarının duyması sağlanmalı. Mümkünse bir ödülle sunulmalı. İçten duygular belirtilmeli. Uygun bir beden dili seçilmeli....
  5. Ambalaj atığı gfb süreci

merhaba arkadaşlar ; ambalaj atığı toplama ayırma için gfb ye başvuracağım ama önceden reddedilen ve eklememi gerektiren tesiste oluşabilecek bakiye atık kodları nelerdir ve oluşacak atıkları bertaraf etme yöntemleri nelerdir ? yardımcı olursanız sevinirim..