Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gfb Ücreti

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Özlem Kocaman tarafından paylaşıldı.

1. Özlem Kocaman

Özlem Kocaman CMNet Üyesi

GFB ÜCRETİ yatırıldıktan sonra dekontu sisteme yüklüyoruz. Tesis sahibi fatura istiyor bunu nerden nasıl alıyoruz bilen varmı

2. Volkan Azak

Volkan Azak CMNet Üyesi

faturayı ibraz etmeniz yeterli diye biliyorum, dekontta nereye/kime yatırıldığı yazıyor olması gerek.

3. Özlem Kocaman

tesis sahibi istiyor muhasebe icin diyo onun icin

4. ertuncural

ertuncural CMNet Üyesi

dekontu çevre orman il müdürlüğüne götürerek tesis adına faturayı kestiriyoruz. sistemede o faturayı yüklüyoruz.

5. Özlem Kocaman

ben dekontu yükledim sorunda olmadı il çevre götürüldügü zaman tesis sahibinin istedigi seyi almış olacak yaniiii

6. pinarodabasi

pinarodabasi CMNet Üyesi

sisteme dekontu yüklüyorsunuz,dekontu İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne götürüp,fatura bilgilerinizle beraber firmanız adına fatura kestiriyorsunuz,bunu da muhasebeye veriyorsunuz.

7. Özlem Kocaman

anladm cok teşekkür ederim Fatura bilgi formunu doldurup dekontla beraber gidince faturayı kesiyor

8. Müberra Kaşkaya

Müberra Kaşkaya CMNet Üyesi

gfb ücreti ne kadar arkadaslar nereye yatırılıyor. bununla ılgılı bakanlıgın sıtesıne baktım ancak sayfa hata verıyor..yardımcı olursanız sevınırım.ıyı calısmalar.

9. S.Gönenç Çalıcı

S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

GFB ücreti Ek-2 Listesi için 650 TL
    Ek-1 Listesi için 1250 TL

Müberra Kaşkaya bunu beğendi.
  10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

11. S.Gönenç Çalıcı

S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

12. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

13. Müberra Kaşkaya

Müberra Kaşkaya CMNet Üyesi

14. erman

erman CMNet Üyesi

EFT için hesap numarası veya IBAN bilgileri mevcut mudur ?

15. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Elden yatırmanız gerekiyor.

erman bunu beğendi.
  16. Tolga Gül

Tolga Gül CMNet Üyesi

"Mevcut izin ve lisansların geçerliliği
    GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Mevcut işletmeler, bu Yönetmelik yürürlüğe girmeden önce ilgili mevzuat kapsamında ayrı ayrı almış oldukları izin veya lisanslarından, bu Yönetmelik yürürlüğe girdikten sonra geçerliliği ilk bitecek olanın süre bitiş tarihinden en az otuz gün önce bu Yönetmelik kapsamında çevre izin veya çevre izin ve lisans başvurusunda bulunur.
    (2) Çevre izin ve lisansları süresiz olanlar ise, bu Yönetmeliğin yürürlüğe giriş tarihinden itibaren en geç iki yıl içerisinde bu Yönetmelik kapsamında çevre izin veya çevre izin ve lisans başvurusunda bulunur. Ancak bu işletmelerden ilk defada ücret alınmaz.

Şimdi bu durumda GFB başvurusu için ücret ödemek gerekir fakat izin ve/veya lisans için gerekmez diye mi algılayalım. Yoksa GFB izin ve/veya lisansın ön aşamasıdır. Bunda da ücret ödemeye gerek yoktur diye mi algılayalım.

17. Tarık Durmuş

Tarık Durmuş CMNet Üyesi

GFB il müdürlüğünden mi yoksa bakanlıktan mı alacaksın. Bu şundan önemli 9. ayda il md. emisyon konulu çevre izin belgesini aldık bir tesisimizin ve kendileri ile görüşmemiz neticesinde herhangi bir bedel ödemedik. 10. ayda da farklı bir tesisimizin aynı konulu çevre izin belgesini bakanlıktan aldık. Bakanlıkla da aynı durumu görüştüğümüzde "en geç iki yıl içinde başvurur" ibaresinden dolayı ve yönetmelik yürürlüğe gireli iki yılı geçtiğinden parayı yatırmamızı istediler. Sonuç olarak bu konuyu belgeyi alacağın kurum ile görüşürsen daha doğru sonuç elde edebilirsin. Önceki izin belgenin süresiz olması koşulu ile tabiki...

Gfb Ücreti konusuna benzer içeriklerimiz
  1. su faturalarında katı atık ücreti şoku

Elektrik faturalarındaki kayıp kaçak bedelinin elektrik faturasına yansımasına ilişkin tepkiler dinmek bilmezken su faturalarında da "Katı Atık Yönetim Sistemi Ücreti'nin yansıtılması tepki ile karşılandı Türkiye’nin en büyük şikayet portalı Şikayetvar’a gelen şikayetler tüketicilerin nabzını tutmaya devam ediyor. Elektrik faturalarına yansıtılan kayıp kaçak bedeli dahil olmak üzere 9...
  2. Lisans ücreti faturası isteği

merhaba arkadaşlar, amb. atığı tat lisansı alınması aşamasındayız. lisans ücretini yatırdım dekontu sisteme yükledim şimdi fatura yüklenmemiş diye bildirim geldi. sadece dekont yeterli diye biliyordum. bu şekilde bir durumla karşılaşan arkadaşlar var mı acaba? yardımcı olursanız sevinirim. faturayı nerden alacağım?
  3. 2013 mühendis asgari ücreti hakkında

''TMMOB ile SGK arasında imzalanan işbirliği protokolüne göre SGK bildirimine esas olacak mühendis, mimar ve şehir plâncısı asgari ücretinin 2013 yılı için brüt 2700 TL olarak belirlenmesine karar verilmiştir.'' Arkadaşlar bu karar sadece kağıt üstünde kalmasın.Herkes bağlı olduğu oda şubelerine ve ya il temsilciliklerine bir mail ile ; çalıştığı iş yerine TMMOB ile SGK arasında imzalanan...