• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gıda Sanayi Arıtma Tesisi Çamurunun Tarımsal Alanlarda Kullanım Olanakları

Lebriz Kuşçu

Kayıtlı Kullanıcı
TOPRAK KİRLİLİĞİNİN KONTROLÜ VE NOKTASAL KAYNAKLI KİRLENMİŞ SAHALARA DAİR YÖNETMELİK te arıtma çamurlarından hiç bahsedilmemiş..
yani toprakta kullanılacak arıtma çamur parametrelerini eski yönetmelikte olduğu anlamak zorlaşıyor bence....ayrıca stabilize arıtma çamuru kullanım izin belgesi diye de birşey yok...ayrıca toprakta kullanılabilecek stabilize arıtma çamurunda müsaade edilecek maksimum ağır metal muhtevasını gösteren tablo da yok..........ben mi göremiyorum acaba...yönetmelikteki metin kısımları çok karışık geldi....bu konuda açıklayıcı veya aydınlatıcı dokümanı olan var mı?bu yönetmeliği tam anlamıyla anlamak istiyorum da......şimdiden teşekkürler...

bu soruyu cevaplayan yok mu?
bu yönetmeliğe göre yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmelik.pdf
    991.8 KB · Görüntüleme: 35
Evsel ve Kentsel Arıtma Çamurlarının Toprakta Kullanılmasına Dair Yönetmelikte istedikleriniz mevcut. Ancak Endüstriyel Arıtma Çamurlarını kapsamıyor diye biliyorum.Yönetmelik, Resmi Gazete Tarihi: 03.08.2010 , Sayı: 27661