• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gider pusulası

Dilaraa

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
isg
arkadaşlar atık ambalaj sisteminde gider pusulalarını da exel olarak girebilir miyiz ?
bilgisi olan var mı?
giren atıkla çıkan atık miktarını dengelemek cok zor oluyor da

Bir madde yok bildiğim kadarıyla ama dediğim gibi belediye ile anlaşması olan TAT firmasının alanından izinsiz olarak topladığı için bu toplamalar illegal sayılıyor ve anlaşmalı firmanın mallarını çalmış oluyor. Belediyenin sınırları dışından mücavir alan sınır dışı olarak toplayabilirsiniz veya işletmelerden siz alabilirsiniz ama yine sokak toplayıcıları olmuyor malesef.

arkadaşlar Merhaba ,
Tat tesisi olarak 10 gün önce il çevre müdürlüğü denetime geldi ve ambalaj atığı sistemindeki giriş ve çıkış faturalarımızı incelediler. tesis olarak hurdacı diye tabir ettğimiz toplayıcılar ile çalışmıyoruz. fakat beyan sisteminde bir kaç firma faturası hurda ambalaj olarak değil de hurda kağıt olarak faturasını kesmiş ve biz de bıldirimini yapmışız.Bu atıklar gercekten ambalaj atığı fakat faturasını muhasebe departmanı hurda kağıt olarak kesmiş. il çevre yetkilileri giriş yapılan tüm atıklarda ambalaj ibaresinin yazılması gerektiğini soyledi. konuyla ilgili sıkıntı yaşarmıyız. deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevınırım. Teşekkürler , İyi çalışmalar .

@zeynepcakil bizim firmamıza da 2 hafta önce geldiler. aynı şekilde bir diyalog geçti. uyarı olarak kabul ettim ben. sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. 2 haftada bir dönüş olurdu illaki birşey olsaydı. ;)

merhaba arkadaşlar. benim kafam sanırım biraz fazla karıştı:( belediye altında belediyeye ait özel bir ambalaj atığı toplama ayırma tesisiyiz.sanayi kuruluşlarından ve diğer ambalaj atığı üreten şahıslardan gider pusulası karşılığında atık alabiliyormuyuz. bu ambalaj atığı alma işlemini nasıl ve ne şekilde yapmamız gerekiyor? yardımlarınızı bekliyorum.

gider pusalasıyla değilde sanayiden aldığınızıda veya her nerden mal alıyosanız belediyenin toplama sisteminde toplandı olaark bedelsiz alabilirsiniz bence bunuda ambalaj ambalaj atığı alındı makbuzunda kaynakta ayrı toplamaya ekleyerek toplam rakamı belediyeye onaylatırsanız bnce bi sıkıntı çıkmaz

yani ek 7-b toplanan bütün malları kaynakta ayrı toplama olarak göstermiş olcaksınız