Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Göksu deresi yağmursuyu hattı projesi

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Örnek projelere başlayalım dedik. Ekte Göksu Deresinin Yağmursuyu hattı Projesini bulabilirsiniz.
    İnceleyin bir sıkıntı olursa bilgimiz dahilinde yardımcı oluruz.

Ekli Dosyalar:

2. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

paylaşımınız için teşekkurler.. bende 4.1 de yapmış oldugum su temini ve kanalizasyon projemi paylaşıyım ;)

3. Fatih Özcan

Tabi ki Can bey memnun oluruz. fakat uygulaması olmayan okullarda yaptığımız projeler Çevre Mühendisliği Dersleri adlı bölüme lütfen :)

4. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

peki oraya ekliyim.. zaten yapmış oldugum proje Türkiyede sadece marmara üniversitesi ve süleyman demirel üniversitesinde çevre mühendislerine veriliyor.mevcut durumda inşaat mühendislerinin ilgi alanında daha çok.çevre mühendsilerinin projelerde yetersiz görülmesi de bu sebebten..sadece 2 üniversitede projenın yaptırılması cok garip :(

5. Fatih Özcan

Ders olarak mı sadece bu üniversitelerde veriliyor. Bizde aldık bu dersleride. Ayrıca emin olun inşaat mühendisleri artık bu işle ilgilenmiyor, ilgilenmek istemiyor. Bu yüzden önünüz açık bu konuda.

6. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

dersler veriliyor fakat , proje yaptırılmıyor diye biliyorum.. gerçek pafta alıp kuyu isle içe atık yagmur suyu hesapları tabloları ve çizimleri yaptırılıyor mu acaba bilginiz varmı bu konuda? 3 ders aldım ve son olarak bu yılın ilk dönemi pojesini yaptım ..

7. Fatih Özcan

Biz yaptık dediklerinizi fakat okuladaki yaptığımız şekilde gerçekte bir projeyi zor yaparız.
    Okulların piyasaya uyması gerek bence.

Bu konuyu Eğitim Sorunları adlı başlığa açarsanız iyi olur. Orada daha geniş bir tartışma yapalım. herkesin katılımıyla.
    Forumdaki hocalarımızda sesimizi duyarlar eminim.

8. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

haklısınız konuyu açalım ordan dvm edelim Fatih bey

Fatih bey yapmış oldugunuz su temini-kanalizasyon projenizi paylaşırmsınız? bi karşılaştırma yapmak istiyorum.Çevre mühendisliği dersleri bölümünde paylaşalım, sonra tartışmamıza ordan devam edelim..

9. Bengi Aksoy

Bengi Aksoy CMNet Üyesi

Merhaba Fatih Bey,

Bu projede yağmur alanları neye göre ayırdınız?

10. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

Fatih Bey, sakıncası yoksa projenin tamamını eklemeniz mümkün mü? yoksa bu kadar mı?

Göksu deresi yağmursuyu hattı projesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Göksu deresi atıksu hattı projesi

Örnek projelere başlayalım dedik. Ekte Göksu Deresinin Atıksu hattı Projesini bulabilirsiniz. İnceleyin bir sıkıntı olursa bilgimiz dahilinde yardımcı oluruz.
  2. Kanalizasyon ve yağmursuyu projelerini bilgisayar ortamında hazırlanması

Bu konuyu açmamın sebebi özel firmalarda mühendisler arasında büyük bir rekabet var ve özelde danışabileceğiz insanlar size detaylı bilgi vermezler başıma geldiği için bunu biliyorum öncelikle gis programları ve cad programlarıyla çok fazla içli dışlı olmanız gerekmektedir,birbirleri arasında dosya alışverişi yapacağımız için ve hepsini farklı yerlerde kullanacağımız için bunu söylüyorum....
  3. Çift su hattı fikri: içme suyu hattı ve temizlik suyu hattı

Arkadaşlar ilerdeki kaynak sağlama, ulaştırma ve arıtma gibi problemlerin çözümü çevre mühendislerinin projeleriyle sağlanabiliyor. Bu konuda bir önerim olacak dikkate alırsanız sevinirim. Bilirsinizki belediyelerin su şebekeleri tek hatlı yani tatlı su klorlanarak hem içme hem de temizlik için kullanmak üzere evlere dağıtılıyor. Farkettiğim kadarıyla bir evde kullanılan suyun büyük bir...
  4. Asrın projesi'nde deniz geçişi isale hattı inşaatı başladı...

Türkiye ve KKTC’yi, deniz altından geçecek 80 km uzunluğundaki su boru hattı ile birbirine bağlayacak “asrın projesi” KKTC Su Temin Projesi’nde deniz geçişi isale hattı inşaatına başlandı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı; dünyada ilk kez uygulanacak olan bir yolla, deniz yüzeyinin 250 metre altından askıda borularla su taşınmasını sağlayacak KKTC Su Temin Projesi ile yorulma ömrü 125, sünme ömrü...
  5. Hava kirliliğinden kaynaklı yağmursuyu kalitesi

hava kirliliğinden kaynaklı yağmursuyu kalitesi değişimleri (ph, İletkenlik, Çözünmüş oksijen ..vb) , hava kalitesinin yağmur suyu üzerindeki etkileri ile ilgili bilgi lazım yardımcı olabilirseniz cok iyi olur.