Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Google enerji tasarrufu sağlayacak

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

1. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Google enerji tasarrufu sağlayacak

Evde tüketilen elektrik miktarını gösteren ve insanları daha az tüketime teşvik eden yeni yazılım geliştirdi.

İNTERNET devi Google, insanların evlerinde kullandıkları elektrik miktarını gösteren bir cihaz için Energy adlı bir firma ile anlaştığını açıkladı. Şubat ayında evde tüketilen elektrik miktarını gösteren ve insanları daha az tüketime teşvik eden yeni yazılımı hazırlayan Google’ın, şimdi bu programı kullanan TED 5000 adından bir cihazla piyasaya süreceği belirtildi. Energy Inc. firması ile yapılan ortaklık anlaşması sonucunda ortaya çıkan bu ürün için her hangi bir kar ortaklığı yapılmadığı kaydedildi. 200 dolara satılacak olan bu ürünün insanların daha az enerji tüketimini teşvik ettiği ifade edildi.

08 Ekim 2009 Perşembe, 08:53

kaynak:http://www.haberturk.com/ekonomi/haber/177548-Google-enerji-tasarrufu-saglayacak.aspx

Google enerji tasarrufu sağlayacak konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Küçük mucitten yılda 91 milyar ton su tasarrufu sağlayacak buluş

Küçük mucitten yılda 91 milyar ton su tasarrufu sağlayacak buluş ANKA Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen “Bu Benim Projem" adlı yarışmaya katılan Burdur Gazi İlköğretim Okulu 7/B sınıfı öğrencisi Asiye Yıldız, hazırladığı “Çevre Dostu Gülüşler" isimli projesiyle Türkiye’de yılda 3 milyon 360 bin ton, dünyada ise 90 milyar ton su tasarrufu sağlayacak. Bu...
  2. Çevre, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji

29 ocak 2010 da verilen haber. http://www.patronlardunyasi.com/haber/50-bin-kisiye-yuksek-maasla-is/77601 bununla ilgili bir gelişmeden haberdar olan var mı ?
  3. Renex2011 - Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ve Enerji Verimliliği Fuarı

Fuar adı : RENEX 2011 Konusu : Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ve Enerji Verimliliği Fuarı Tarihi : 20 - 23 Ekim 2011 Fuar alanı : İstanbul Fuar Merkezi / SALON 1 Ziyaret Saatleri : 10:30 - 19:00 Ücretsiz online davetiye için; http://www.hmsf.com/onlinedavetiye/renex2011/index.html
  4. Enerji Kaynaklarının ve Enerji Kull.Yön

Merhabalar, Enerji verimliliği ile ilgili yönetmelikte enerji kullanımı 1000 TEP üzeri olan kuruluşlar enerji yönetim birimi kurmak zorundadır der. Fakat 1000 TEP altı olanlar için nasıl bir sorumluluk getiriyor. OSB de olanlarn biraraya gelerek Enerji yönetim birimi kurabilecekleri belirtilmiş. Peki OSB de olmayan firmalar bu durmda ne yapacaklar. Bilgisi olan var mıdır? Teşekkür ederim şimdiden.
  5. Bakanlık'tan su tasarrufu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yeni projesiyle banyo ve lavabo sularını basit teknikle ayrıştırılarak tekrar tuvalet rezervuarı ve çim sulamada kullanılacak. Pilot bölgeler ise turizm bölgeleri olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, atıksuların geri kazanılması için uzun süredir üzerinde çalıştığı projeyi hayata geçirmeyi planlıyor. Dünyada ve Türkiye'de en çok suyun israf edildiği...