Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Güncel yönetmelikler?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ahmet Başaran tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Başaran

Ahmet Başaran Misafir

arkadaşlar mrb ben yeni mezun meslektaşınızım ve yardıma ihtiyacım var işe girmek için yönetmeliklere çalışayım dedim fakat baya bir değişiklik var tüm değişiklikleri kapsayan son hallerini nerden bulabilirim bakanlığın sayfasına baktım fakat tüm değişiklikler işlenmemiş sanırım. yardımlarınızı bekliyorum...

2. Volkan Canlıer

Volkan Canlıer CMNet Üyesi

forum içerisinde son değişiklerin işlendiği yönetmelikleri bulabilirsin

3. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Resmi gazeteden takip edebilirsin, veya ücretli sitelere kayıt olabilirsin (Lebib Yalkın, ISG gibi)... Konu başlığını açıklayıcı yazarsan ve öncesinde forumda biraz araştırırsanız iyi olur, bu soru daha önce de konuşulmuştu... Tabi konu başlığı açıkça yazılmadığında aramak da zorlaşıyor :)

4. Ahmet Başaran

Ahmet Başaran Misafir

sayfaya baktım daha önce ama anlamadım sanki parça parça gibi geldi bana herşey.ben şu an bilmadiğim için tüm değişikliklerin yazıldığı hepsi birarada olan yönetmeliği istiyorum o yüzden kafam karıştı baya.e mevzuata baktım acaba ordaki tüm yönetmelikler güncel mi yada http://www.ramsrisk.com.tr/cevmevzuat.html bu sayfadakiler.

5. Göksel Kurtuluş

Verdiğiniz linkte son güncelleme tarihi Mart 2011 gözüküyor, tüm yönetmeliklerin güncel hali yoktur..

tüm değişikliklerin yer aldığı yönetmelik derken neyi kastediyorsunuz?

resmi gazete en garanti adrestir, ordan takip edin bana kalırsa...

6. Ahmet Başaran

Ahmet Başaran Misafir

tüm değişikliklerin yer aldığı derken mesela 2 gün önce atık yağların kontrolü yönetmeliği 25. maddesi değişmiş olsun ben bugün ilk kez bakan biri olarak o değişikliğinde işlendiği tüm yönetmeliği istiyorum öyle birşey mümkün değil mi?

7. Göksel Kurtuluş

Yönetmeliklerde değişiklik olduğunda revizyonlu (değişiklik yapılmış) olarak resmi gazetede yayınlanır. Resmi gazete yayın tarihinden hangisinin güncel olduğu anlaşılır. çok çabuk kolayca değişmiyor zaten takip ederseniz kaçırmazsınız... Ayrıca Çevre Mühendisleri Odasının mail grubuna üye iseniz oradan da mevzuat değişiklikleri geliyor...

Yani takip etmek için yol çok :)

8. Ahmet Başaran

Ahmet Başaran Misafir

sanırım bu işe yönetmeliklerin yayım tarihlerini öğrenerek başlamalıyım :) tşk ederim bana sabır gösterdiğiniz için..:)

9. Göksel Kurtuluş

Rica ederim, zamanla alışırsın zaten :)

10. Harun Harmansa

Harun Harmansa CMNet Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,
    ISO 14001 Çerçevesinde Yönetmelik uyum Takip Listesinin güncelleştirmesini yapıyorum. Bazı yönetmeliklerde değişiklik olduğunu gördüm. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sitesinde değişiklik yapılan bazı yönetmelikleri göremedim. Bir kaç yerden baktım ama güncel yayın tarihlerinden emin olamadım. Resmi Gazeteden değişiklik olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

11. realastala

realastala CMNet Üyesi

Reklam yapmak istemiyorum ama Lebib Yalkın yayınlarına abone olmanı öneririm.

12. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

mevzuat.gov.tr yönetmelikleri değişiklikleri ile birlikte belirtiliyor.
    Ayrıca CMNet'in mevzuat kütüphanesinden de güncel yönetmelikleri takip edebilirsiniz.
    http://www.cevremuhendisleri.net/konu/mevzuat-kutuphanesi.7549/
    İyi çalışmalar

Onur Kapmaz ve Melih Coşar bunu beğendi.
Güncel yönetmelikler? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yönetmelikler

Çevre ile ilgili en son revize edilmiş yönetmelikleri nereden bulabilirim.Bulduklarımın bazıları eski çıkıyorda sorun yaşıyorum.Şimdiden teşekkürler...
  2. En son güncel olaylar kpss

en son güncel olaylar KPSS
  3. "Yönetmelikler"

Sitede sadece Yönetmeliklerin olduğu bir bölüm var mı yada yoksa olması mümkünmü?
  4. Güncel mevzuatı yakalamak

arkadaşlar en son çıkan yönetmelikleri ve bazı yönetmeliklerin değişip değişmedini nerelerden takip ediyorsunuz bu konuda yardımcı olabilecek var mı bakanlığın sitesindeki mevzuat pek de güncel değil de
  5. Isg güncel özet

İyi Çalışmalar