Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gürültü Görüş Yazısı

Konu, 'ARŞİV' kısmında seda kocamangil tarafından paylaşıldı.

1. seda kocamangil

seda kocamangil CMNet Üyesi

GFB aşamasında Çevresel Gürültünün Yönetimi Yönetmeliği kapsamında değerlendirilmiş gürültü görüş yazısı istendi. Belli bir dilekçe formatı var mıdır? ya da ne yapmak gerekir?

2. Özge Gökmen

Özge Gökmen CMNet Üyesi

Faaliyetiniz gürültü iznine tabi değil ise; (yönetmelikteki yıldızlı tesislerden ya da OSB içerisinde ya da 2008 yılından önce alınmış açma ve çalışma ruhsatı var) bu durumda neden tabbi olmadığınızı belirten bir dilekçeyle tesisiniz adına gürültü izni muafiyet yazısının hazırlanması için il çevre müd. başvuruda bulunacaksınız. Onların düzenlediği belgeyi de GFB başvurusunda ilgili kısma yükleyebilirsiniz.

3. seda kocamangil

Teşekkür ederim.Peki bu bahsettiğiniz kriterleri sağlamıyorsa nasıl bir yol izlemem gerekir.

4. Özge Gökmen

Özge Gökmen CMNet Üyesi

O zaman emisyonun yanı sıra gürültüden de izne tabisiniz demektir. Bu durumda izin aşamasına akustik rapor hazırlatmanız gerekecek.

5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğin Ek-1 ve Ek-2’sinde *işareti konulmayan“Çevre İzni veya Çevre
    İzin ve Lisans Belgesi” alması gereken işletmeler/tesisler/faaliyetlerden aşağıdaki koşullardan herhangi birini sağlayanlar;
    7/3/2008 tarihinden önce kurulmuş ve açılma ve çalışma ruhsatı almış olanlar,
    Kurulduğu tarih ve ruhsatı olup olmadığına bakılmaksızın çok hassas kullanımlardan itibaren en az 500 metre mesafede olanlar,
    ÇGDY Yönetmeliği çerçevesinde gürültü haritaları hazırlanması gereken yerleşim yerleri dışında bulunan işletmeler/ tesisler/faaliyetler,
    için “Çevre İzni veya Çevre İzin ve Lisans Belgesi” kapsamında çevresel gürültü konusunda değerlendirme yapılmayacaktır.

Bu durumlardan biri mevcut ise; Görüş yazısı almanız yeterli olacaktır.

6. seda kocamangil

Herkese teşekkürler.

Related Contents

11111.PNG
Bakanlıktan gelen cevap; Firmaya ait kayıtlı başvuru görünmüyor sistemde. Protokol yaparken başvuruları olan doğru tesis ile protokol yaptığınızdan emin olunuz. Bu cevaba istinaden tekrar sisteme...
Screenshot_2017-05-27-10-51-26.png
Arkadaşlar merhaba, Ambalaj Tat ve Tehlikesiz Tat tesisinde çalışıyorum. Fotograftaki malzemeler için teklif verilmem istendi, fiyatlar konusunda yardımcı olabilecek biri var mı ?
hata1.PNG
Merhaba arkadaşlar. Çevre izin ve lisans ünvan değişikliğinde, Vergi numarasının değişmesi durumunda; değişikliğe ilişkin dilekçe, Ticaret Sicil Gazetesi, eski vergi numarası ile yeni vergi...
1.png
E-imzayı geç ben mobil imza kullanıyorum aynı hatayı alıyorum. [ATTACH] [ATTACH]
IMG_2623.JPG
Bugün ÇMO istanbul ve Ankara Merkez şubelerine en son 6 aylık SGK dökümünü de mail attım. Maile bu başlığın linkini de gönderdim. Buyurun bu platformda bizi bilgilendirin diye. Bakalım yapsınlar...
ÜRETİMDE KULLANILACAK HAMMADDE VE YARDIMCI MADDELERİN MİKTARLARI.png
Merhaba arkadaşlar, Bir firmanın çevre izin belgesi alma aşamasındayım Bu firmanınsistemden emisyon raporunun bilgilerini girmekteyim. Bir bölümde " Üretimde Kullanılacak Hammadde ve Yardımcı...
Screenshot_2017-05-27-10-50-07.png
Arkadaşlar merhaba, Ambalaj Tat ve Tehlikesiz Tat tesisinde çalışıyorum. Fotograftaki malzemeler için teklif verilmem istendi, fiyatlar konusunda yardımcı olabilecek biri var mı ?
ÜRÜNLERİN VE YAN ÜRÜNLERİN MİKTARLARI.png
Merhaba arkadaşlar, Bir firmanın çevre izin belgesi alma aşamasındayım Bu firmanınsistemden emisyon raporunun bilgilerini girmekteyim. Bir bölümde " Üretimde Kullanılacak Hammadde ve Yardımcı...