Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gürültü kirliliği üzerine tez

Konu, 'Gürültü Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Aydınba tarafından paylaşıldı.

1. Aydınba

Aydınba CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar, yüksek lisans tez konumu gürültü kirliliği ve alınabilecek önlemler üzerine yazmayı düşünüyorum. Tez aşamasına henüz 1 dönemim var fakat önceden bu tarz bir çalışma yapanınız var mı diye sormak istedim. Bilgisi/fikri olan varsa benimle paylaşırsa sevinirim.

2. Servet Yortumluk

Servet Yortumluk CMNet Üyesi

öncelikle kendine gürültü seviyesi sürekli yüksek olan bir eksantrik pres atölyesi bulman gerekiyor,çünkü; böyle bir mekanda gürültünün çalışanlar ve iş yerindeki bütün olumsuz etkileri görürsün. İş yerindeki gürültü ölçüm değerlerine göre lokal ve genel grafikleri hazırlayarak alınabilecek önlemleri düzenler ve kontrol altında tutarsın.Ölçüm lerin nasıl yapıldığınını da kayıt altına alman gerekir. kolay gelsin,

Gürültü kirliliği üzerine tez konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Gürültü kirliliği ve insan sağlığı üzerine etkileri

GÜRÜLTÜ KiRLiLiĞi ve iNSAN SAĞLIĞI ÜZERiNE ETKİLERİ GÜRÜLTÜ KiRLiLiĞi ve iNSAN SAĞLIĞI ÜZERiNE ETKİLERİ
  2. Hava kirliliği ve asit yağmurlarının çevre ve insan sağlığı üzerine etkileri

Konuyla ilgili çalışma ilişiktedir. İYİ ÇALIŞMALAR.
  3. Elazığ kent merkezinde gürültü düzeyi üzerine trafik, endüstri ve ticari

Kent planlaması yapılırken, gürültü kirliliği göz önüne alınması gereken en önemli faktörlerdenbiridir. Kentlerde ortaya çıkan gürültüler; daha çok araç trafiğinden, sanayi ve ticari faaliyetlerden veeğlence sektöründen kaynaklanmaktadır. Bu çalışmada, Elazığ kent merkezinde oluşan gürültükirliliğine trafik, endüstri ve ticari faaliyetlerin etkisi araştırılmıştır. Gürültü ölçümleri, trafiğin...
  4. Ses ve gürültü kirliliği kaynakları

Gürültü kaynakları (Karayolu, demiryolu, uçak ve hava alanları, sanayi tesisleri, yol ve bina yapım şantiyeleri vb.) ile ilgili dökümana ihtıyacım var, konuyla ilgisi olanlar yardım edebilir mi acaba. şimdiden tesekkür ediyorum..
  5. Gürültü kirliliği

GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNİN ÇEVRE MÜHENDİSİ AÇISINDAN ÖNEMİ NEDİR ? NERELERDE KARŞISINA ÇIKAR ? NE GİBİ UYGULAMALAR YAPILIR ?