Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gürültü kirliliği

Konu, 'Gürültü Kirliliği ve Kontrolü' kısmında salih batur tarafından paylaşıldı.

1. salih batur

salih batur CMNet Üyesi

GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNİN ÇEVRE MÜHENDİSİ AÇISINDAN ÖNEMİ NEDİR ? NERELERDE KARŞISINA ÇIKAR ? NE GİBİ UYGULAMALAR YAPILIR ?

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Gürültü kirliliği hayatın her anında karşımıza çıkar Salih bey,

Trafikte, fabrikada çalışırken, inşaatta hatta eğlenirken. Çevre mühendisi gürültünün çevreye ve insana zarar vermeyecek düzeylere indirilmesi konusunda çalışır.
    Gürültü kaynağının ayrı bölmeye alınması, ses engelleyici duvarlar oluşturulması, kaynağın daha sessiz yeni teknolojilerle değiştirilmesi alınabilecek önlemlerden bazıları.

Birde lütfen tamamı büyük harfle yazmayınız.

3. salih batur

salih batur CMNet Üyesi

Gürültü kirliliği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Gürültü kirliliği ve insan sağlığı üzerine etkileri

GÜRÜLTÜ KiRLiLiĞi ve iNSAN SAĞLIĞI ÜZERiNE ETKİLERİ GÜRÜLTÜ KiRLiLiĞi ve iNSAN SAĞLIĞI ÜZERiNE ETKİLERİ
  2. Gürültü

Arkadaşlar çevresel gürültünün değerlendirilmesi ve yönetimi yönetmeliği ile ilgili powerpoint sunumu varmı elinizde?
  3. Gürültü kirliliği üzerine tez

Merhaba arkadaşlar, yüksek lisans tez konumu gürültü kirliliği ve alınabilecek önlemler üzerine yazmayı düşünüyorum. Tez aşamasına henüz 1 dönemim var fakat önceden bu tarz bir çalışma yapanınız var mı diye sormak istedim. Bilgisi/fikri olan varsa benimle paylaşırsa sevinirim.
  4. Ses ve gürültü kirliliği kaynakları

Gürültü kaynakları (Karayolu, demiryolu, uçak ve hava alanları, sanayi tesisleri, yol ve bina yapım şantiyeleri vb.) ile ilgili dökümana ihtıyacım var, konuyla ilgisi olanlar yardım edebilir mi acaba. şimdiden tesekkür ediyorum..