Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gürültü Modelleme Hesabı için Program Önerisi?

Konu, 'Gürültü Kirliliği ve Kontrolü' kısmında İsmet Arslan tarafından paylaşıldı.

 1. İsmet Arslan

  İsmet Arslan CMNet Üyesi

  Gürültü modellemesi için önerebileceğiniz programlar nelerdir acaba? Ayrıca varsa elinizde olan programları paylaşmanız mümkün mü?
   
 2. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  Profesyonel bir çalışma yapacaksanız SOUNDPLAN kullanmanızı öneririm. Zaten alternatifleri mevcut. ancak söz konusu program lisanslıdır. Bunun dışında ÇED çalışmalarında elle hesaplama yapılmaktadır. Bunu da pekçok ÇED raporu içerisinden alabilirsiniz. Gürültü ile ilgili laboratuvarların alternatif programlar kullandığını duymuştum ancak, hesaplamalar ile ilgili verilen değerlerin detayı bölge özellikleri binalar vb. çevresel faktörlerin girilmesi gerekmektedir. bu konuda Çevre Referans ile görüşebilirsiniz.
   
  İsmet Arslan bunu beğendi.
 3. Yılmaz Harmancı

  Yılmaz Harmancı CMNet Üyesi

  bir tane fabrikada 30-40 tan gürültü ölçümü yaptık ve fabrikanın gürültü haritasını çıkarmamızı istediler bunu hangi program yapacağım konusunda bir bilgim yok yardımcı olur musunuz?
   
 4. krysvrky

  krysvrky CMNet Üyesi

  c#'ta tasarlayabilirsin
   
 5. onerkoc

  onerkoc CMNet Üyesi

  Ölçümleri kendiniz yaptığınıza göre İşçi sağlığı için kalite amaçlı yaptınız ve gürültü haritasını da kalite amaçlı kullanacaksınız. Surfer programı rahatlıkla işinizi görür. Ama daha önce hiç kullanmadıysanız bir bilenden yardım alın derim. İyi çalışmalar.
   
Gürültü Modelleme Hesabı için Program Önerisi? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Deri endüstrisi atıksuları için substrat depolama kavramı ve modelleme uygulamaları

  Deri endüstrisi atıksuları için substrat depolama kavramı ve modelleme uygulamaları Gülseda DİZDAROĞLU RİŞVANOĞLU*, Özlem KARAHAN, Emine UBAY ÇOKGÖR, Mark C. M. Van LOOSDRECHT, Derin ORHON İTÜ İnşaat Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü Son yıllarda aktif çamur arıtma sistemlerinin tasarımında IWA Çalışma Grubu tarafından önerilen en son model olan ASM3 ile substratın depolama polimerlerine...
 2. ÇED Raporu Gürültü Hesabı

  Çed raporu hazırlarken gürültü hesabı yaparken makine ekipman listesinde aşağıda sayacağım ekipmanlar için gürültü seviyelerini bilen var mı ya da bulabileceğim bi kaynak söyler misiniz? Aradığım ekipmanların gürültü seviyeleri ? Testere Freze CNC İşlem Torna Taşlama Matkap Kompresör Kesme Mak. Zımpara Mak. Pres
 3. çed için gürültü hesaplamaları

  merhaba herkese. proje tanıtım dosyası hazırlıyorum arkadaşlar ilk projem ve gürültü hesabını nasıl yapacağımı bilemiyorum. bunu kolay bir yolu otomatik hesaplayan bir sistem var mıdır? varsa nasıl ulaşabilirim? yardımcı olursanız çok sevinirim.
 4. Iphone vb akıllı telefonlar için program

  Bu konuda kullandığınız uygulamalar özellikle mesleki açıdan faydalı programları paylaşabilir seniz sevinirim. Yeni iphone kullanmaya başladım programlar deng geldikçe bende paylaşmaya çalışacağım.
 5. Arıtma tesisi tasarımı için program önerileri

  Arkadaşlar arıtma tesisi tasarımında kullanılan önerebileceğiniz hesap programları var mı? Hesapları excel de mi yapmak daha kolay olur yoksa lisanslı program kullanmak mı?