Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gürültü Modelleme Hesabı için Program Önerisi?

Konu, 'ARŞİV' kısmında İsmet Arslan tarafından paylaşıldı.

 1. İsmet Arslan

  İsmet Arslan CMNet Üyesi

  Gürültü modellemesi için önerebileceğiniz programlar nelerdir acaba? Ayrıca varsa elinizde olan programları paylaşmanız mümkün mü?
   
 2. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  Profesyonel bir çalışma yapacaksanız SOUNDPLAN kullanmanızı öneririm. Zaten alternatifleri mevcut. ancak söz konusu program lisanslıdır. Bunun dışında ÇED çalışmalarında elle hesaplama yapılmaktadır. Bunu da pekçok ÇED raporu içerisinden alabilirsiniz. Gürültü ile ilgili laboratuvarların alternatif programlar kullandığını duymuştum ancak, hesaplamalar ile ilgili verilen değerlerin detayı bölge özellikleri binalar vb. çevresel faktörlerin girilmesi gerekmektedir. bu konuda Çevre Referans ile görüşebilirsiniz.
   
  İsmet Arslan bunu beğendi.
 3. Yılmaz Harmancı

  Yılmaz Harmancı CMNet Üyesi

  bir tane fabrikada 30-40 tan gürültü ölçümü yaptık ve fabrikanın gürültü haritasını çıkarmamızı istediler bunu hangi program yapacağım konusunda bir bilgim yok yardımcı olur musunuz?
   
 4. krysvrky

  krysvrky CMNet Üyesi

  c#'ta tasarlayabilirsin
   
 5. onerkoc

  onerkoc CMNet Üyesi

  Ölçümleri kendiniz yaptığınıza göre İşçi sağlığı için kalite amaçlı yaptınız ve gürültü haritasını da kalite amaçlı kullanacaksınız. Surfer programı rahatlıkla işinizi görür. Ama daha önce hiç kullanmadıysanız bir bilenden yardım alın derim. İyi çalışmalar.