Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gürültü ölçüm cihazı alımı hakkında

Konu, 'Gürültü Kirliliği ve Kontrolü' kısmında celikd tarafından paylaşıldı.

1. celikd

celikd CMNet Üyesi

Merhaba gÜrÜltÜ ÖlÇÜm cİhazi alacaĞim fakat hangİ cİhazi almaliyim bu konuda bana yardimci olur musunuz?

2. celikd

celikd CMNet Üyesi

hiç kimse yokmu bu konudan anlayan

3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Konuyu açtığınız 1 saat olmuş. Mesajınızı gören meslektaşlar yardımcı olacaktır.

4. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Sayın Çelikd, Konuyla alakalı olarak bilgi sahibi çok arkadaşımız var ama sorduğunuz soru eksik. Siz ne için gürültü ölçüm cihazı alacaksınız. Belediye içinmi, sacede isig ölçümleri içinmi,
    çevresel gürültü seviyesi yada akredite labratuvar içinmi, fiyat performans dengesi olsunmu?
    yok paramız var almışken kaliteli bişi alalımmı dişyorsunuz. En ucuz en kaliteli Swantek alın kullanın ama 1/3 Octav bant analiz öelliğine dikkat edin birde titreşim olması gereklimi, bunlar fiyat belirlemede önemli kriterler. saygılarımla. siz gözden çıkardığıunız miktar ve yapğmak istediklerini yazarsanız size birkaç cihaz önere bilirim.

5. celikd

celikd CMNet Üyesi

Belediye için ölçüm cihazı alacagız eşdeger agırlıklı 1/1ve 1/3 a ve c ölçüm bandında olmalı

6. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Svantek
    http://www.vibratek.com.tr/TR/Genel...10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF7AA0FE099CA14481
    Optimus Green Sound Level Meter for Environmental Noise Surveys and Community Noise Assessments
    PRO-PLAN - GRLT LM CHAZLARI BRÜEL & KJÆR SOUND & VIBRATION MEASUREMENT A/S GÜRÜLTÜ ÖLÇÜM CİHAZI (önermem) ben baya araştırma yaptım bu konuda ve svantek kulladım çok süper bir cihaz değil ama belediyedeki gürültü şikayetlerinde bire bir :), ve fiyat aolarak da diğerlerine göre çok avantajlı tabiki daha yüksek ücretlere çok daha iyi makinelker var.

7. ugurkavakli

ugurkavakli CMNet Üyesi

iki tip gürültü cihazı var 1. tip ve 2. tip Eger ki İş sağlığı guvenlıgı olcumlerınde kullanılacaksa 2.tip cihaz uygundur. Ama Çevre mevzuatı kapsamında kullanacaksan tip 1 cihaz olmalı. Svantek marka gürültü cihazı iyidir.

8. celikd

celikd CMNet Üyesi

svantekleri bende arastırdım bir çok beledıye almıs kullanan varmı bu svantekleri nasıl kullanısı ve dayanıklılığı. ve bir kaç modeli var svanteklerın hangısını alıcaz

9. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Valla dayanıklı ve kullanışlı öğrenince sitesinden baka bilirsiniz dediğim gibi fiyata göre ona siz kara vereceksiniz. ama hafıza kullanımı ölçüm kalibrasyon falan ya kullandığım için bana öyle geliya bilmem ama baya iyi. yasinaslan(et)cmo.org.tr özelden tam olarak iletişim adresini bildirirsen iletişime geçiririm arkadaşları..

10. Çetin Saka

Çetin Saka CMNet Üyesi

Svantek portatif olması nedeniyle her yerde ölçüm yapabileceğiniz bir gürültü ölçüm cihazıdır. Ayrıca bir tripod edinmeniz yararınıza olacaktır.
    GAG ölçümleri için pil ömrünü de göz önünde bulundurunuz. (Svan 957 için pil ömrü 24 saat için yeterli gelmiyor.)

Selamlar,
    Çetin SAKA

Doğaya karşı işlenmiş bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur.

11. Abdullah Yılmaz

Abdullah Yılmaz CMNet Üyesi

Merhaba Çelikd;

Belediyelerde genel olarak svan957 kullanılıyor hatta bakanlık ta svan957 alımı yaptı geçen yıl çok miktarda. senin ihtiyacın olan Tip 1 herhangi bir cihaz. Belediyenin maddi durumuna göre değerlendir. zaten çevre birimi kurmanı gerekecektir bu sebeple tip 1 alman şart. dilediğin zaman iletişime geç ardımıc olmaya çalışırım.

Herkese iyi çalışmalar...

12. S.POLAT

S.POLAT CMNet Üyesi

Hala almadıysanız Delta Ohm 2010 da araştırın derim...

13. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

svan 948 ve svan 957(ses+titresim) iyidir.Ayrıca hibelerden faydalanabilirsiniz sanırım program yada alet alacaksanız belli bir miktarını karsılıyorlar.

http://www.svantek.com/showpage.php

Gürültü ölçüm cihazı alımı hakkında konusuna benzer içeriklerimiz
  1. 100 yere ölçüm cihazı konuldu

Türkiye sınırına çok yakın bir bölgede bulunan Ermenistan'daki Metzamor nükleer santralinden radyasyon sızmaları olduğuna dair iddialar üzerine Çekmece Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezi (ÇNAEM) ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü tarafından Iğdır, Ağrı, Muş, Tunceli, Hakkari ve Şırnak'ta radyasyon ölçümleri yapılmaya başlandı. İstanbul- Çalışmalara Iğdır'dan...
  2. Gürültü ve titreşim ölçüm cihazı

Arkadaşlar gürültü ve titreşimi ayni anda ölçen cihazlar hakkinda bİlgİnİz varsa yardimci olabİlİr mİsİnİz? Bu cİhazlarla ÖlÇÜm saĞlikli midir? Son olarak cİhaz Önerİlerİnİzİ alabİlİr mİyİm?.
  3. Radyasyon ölçüm cihazı eğitimi acil

Arkaadaşlar merhaba, tehlikesiz atık toplama ayırma tesiis belgesi için başvuruda bulunacağım,radyasyon ölçüm cihazı için eğitime katlacağım ancak yeterli sayıda talebin olması gerekiyormuş eğitimin yapılması için.Bu aralar bu eğitime katılmayı düşünen varmı acaba.Benim acilen belge başvurusunu yapmam gerekiyor.Eğer bu eğitime katılmayı düşünen varsa 1 günlük eğitimin açılması için talepte...
  4. Sürekli emisyon ölçüm cihazı

sürekli emisyon ölçüm veri sistemi değerlerinin bildirimi nasıl ve ne zaman yapılıyor?? bu konuyla ilgili yardımlarınızı beklemekteyim...
  5. Havuz suyu ölçüm cihazı dijital

Tablet Yok! Numune hazırlama Yok! Serbest Klor, pH, Alkalinite ölçümü sadece 30 sn. “Piyasadaki en kolay, en hızlı, en ekonomik dijital cihaz” Cihazın ölçüm aralıkları, serbest klor için 0-15 ppm (± 0,3 ppm), pH için 6.1-8.8 (± 0,1 ppm), alkalinite için 0-300 ppm (± 30 ppm). pH, Serbest Klor ve Toplam Alkaliliği gösterir. AQUACHECK TRUTEST test çubukları suya daldırıldıktan sonra cihaz...