Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gürültü ölçümü

Konu, 'Gürültü Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Didem Sipahier tarafından paylaşıldı.

1. Didem Sipahier

Didem Sipahier CMNet Üyesi

gürültü ölçümü- sunum

2. Didem Sipahier

Didem Sipahier CMNet Üyesi

uff ya:( arkadaşlar eklentimde problem oldu.. görünmüyor. tekrar bi ara göndereceğim size bu sunumu..

salih batur bunu beğendi.
  3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

üzülme halledersin. Ama gürültü konusunda daha fazla paylaşımlarını bekliyoruz :)

4. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

bekliyoruz sunumunu :)

5. Aslı Boyacı

Aslı Boyacı CMNet Üyesi

gürültü ölçümü için firmanın yeterlilik belgesi alması dısında herhangi bir eğitime ,seltifikaya v.b. ihtiyac varmı?

6. cevrecy01

cevrecy01 CMNet Üyesi

personelinde sertifikası olamalı(a-b-c sertifikaları)

7. dirdap

dirdap CMNet Üyesi

8. schenkal

schenkal Misafir

Bitirme ödevim bu konu hakkında. Zonguldak Gürültü Haritası'nı çıkarıyorum, ilgilenenlere tezimi atabilirim.

9. Emine Bayraktar

Emine Bayraktar CMNet Üyesi

aslı hanım, çevre mevzuatına ilişkin çevresel gürültü ölçümü yapacak personelin a tipi, akustik ölçümler yapacak ve gürültü haritaları hazırlayacak personelin ise b tipi sertifika programlarına katılarak programı başarı ile tamamlaması gerekiyor. Bu eğitimler de belirli dönemlerde odtü de ve sanıyorum boğaziçinde düzenleniyor.

10. Emine Bayraktar

Emine Bayraktar CMNet Üyesi

çalışmanı incelemeyi isterim.

11. İsmet Arslan

İsmet Arslan CMNet Üyesi

ayrıca fizik mühendisleri odasında da mevcut

12. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

http://gurultu.cevreorman.gov.tr/gurultu/AnaSayfa/SertifikaEgitimProgramlari.aspx?sflang=tr bak bu adresde gürültü sertifikası veren kurulusların adresleri var oradan takip edebilirsin.Gürültü ölçümü yapabilmek için ölçüme giden arkadaslarından 1 kişinin sertifikası yani işi bilmesi yeterli diğeri iç eğitim alarak da yanında gidebiliyor.Sertifika almak en iyisi tabiki;)

Aydın Demirel bunu beğendi.
  13. Ş.AKGÜL

Ş.AKGÜL CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba gürültü ölçümü esnasında doğrulama yapmak için kalipratörle ölçüm yaptığında 94 okuması gerekirken 93 okuyorsa bunun belirli bir belirsizliği varmıdır standarda baktım 1996-2 ve 1996-1 de göremedim + 1 -1 diye biliyordum fakat bu belirsizlğin yanlış olduğunu belirli bir yüzdelik oranın olduğu ifade edildi bilen varsa yardımcı olabilirmi?

Gürültü ölçümü konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Eğlence yerlerinin gürültü ölçümü

Merhaba arkadaşlar, Birden fazla eğlence yerinin bulunduğu alanlarda gürültü ölçümü nasıl yapılır? Arka plan gürültüsü aşıldığı zaman ceza nasıl kesilebilmektedir? Bu konular hakkında bilgisi olan arkadaşımız varsa bana yardımcı olabilirmi?
  2. Gürültü Ölçümü Hk.

Arkadaşlar, Makina/ekipman ve ortamdaki gürültü ölçümünü yapmak için mesafeler ölçüm şartları kullanılan ekipman vs. ile ilgili bilgilere nereden ulaşabilirim. Standarlarda belirtilebilir fakat bu konuyla ilgilenen arkadaşlar için bana standart numarası veya herhangi bilgiye ulaşabileceğim link verebilir misiniz?
  3. Emisyon ölçümü

arkadaşlar süt fabrikasında emisyon ölçümü yapılacak. 2 adet yakma kazanı bacası 1 adet havalandırma bacası bulunmaktadır. havalandırma bacasından herhangi bir parametre (Toz vb) ölçümü yapılırmı.
  4. Emisyon ve gürültü ölçümü laboratuvar kurulumu için yardım....

partikül madde tayininde kullanılan tecora cihazı ile ilgili, laboratuvar kurulumu aşamasında olan bir firmada çalışmaktayım. laboratuvar kurulumu aşamasında cihaz eğitimi için gelen yetkili tecora cihazının 2 adet olması gerektiği bildirildi. aksi halde yeterlilik belgesi alma aşamasında sorun çıkacağını bildirdi. şuan elimizde 1 adet cihaz var ve bu konu ile ilgili yönetmelikte kesin bir...
  5. Gürültü Ölçümü yapan arkadaşlar

Arkadaşlar normalde böyle " şu konuda çalışan kim var ? " tarzı konular açmıyoruz ancak sormak istediğim şey mesleki olmasından ziyade kişisel olduğu için bu sektörde çalışan bir arkadaş benimle iletişime geçebilirse sevinirim.